Wprawdzie nie w tym roku, ale ma być. Co takiego? Rondo na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i 20. Stycznia. Starostwo Powiatowe w Pabianicach zapewnia, że zajmie się tematem jego budowy. Chociaż podobno jest skomplikowany…

Z pewnością łatwo nie żyje się okolicznym mieszkańcom feralnego miejsca, gdzie często dochodzi do mniejszych i większych stłuczek, w związku z czym ci od dawna apelują o tę inwestycję. Ostatni raz – niewiele ponad dwa tygodnie temu (pisaliśmy o tym TUTAJ).

To, że rondo poprawiłoby bezpieczeństwo wiedzą też władze powiatu. I obiecują, że je wybudują. Wcześniej trzeba jednak uregulować sprawę gruntów.

– Podejmiemy rozmowy o ich wykupie z Urzędem Miejskim i Pabianicką Spółdzielnią Mieszkaniową oraz przygotowania do rozpoczęcia inwestycji – mówi starosta Krzysztof Habura. – Chodzi m.in. o przygotowanie dokumentacji, otrzymanie pozwolenia na budowę. Będzie ona dużym przedsięwzięciem, nie tak prostym, jak rondo przy zbiegu ulic Myśliwskiej, 20. Stycznia i Waltera Jankego.

Jak dodaje, wynika to z faktu, że miałoby się na nie wjeżdżać nie tylko z dwóch stron ul. Nawrockiego i z dwóch stron ul. 20. Stycznia, ale również z ul. Szpitalnej. Dlatego nie przybierze kształtu „zwykłego” koła. Raczej elipsy.

–  Będziemy musieli „przesunąć” je w stronę ul. Warszawskiej i Szkoły Podstawowej nr 16. Oznaczałoby ono również likwidację postoju taksówek – zauważa Krzysztof Habura.

Jako tymczasowe rozwiązanie, mające poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, urzędnicy chcą położyć pasy wibrujące na podporządkowanej ul. 20. Stycznia. Kiedy? Jeszcze przed wakacjami.

REKLAMA
Poprzedni artykułUrodziny z Nerf – strzał w dziesiątkę!
Następny artykułRypułtowicka częściowo zamknięta. Będą objazdy
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rondo to się przyda przy Sikorskiego/Warszawska a tutaj wystarczy na znaki patrzeć. A jak się nie potrafi jeździć to na tory.

Z twoich wszystkich wpisów wynika, że ty tylko po torach potrafisz jeździć.
A Sikorskiego/Warszawska też są znaki.

Znaki są ale rondo się przyda bo korki są straszne ty tego nie wiesz bo z okna tramwaju tylko oglądasz to skrzyżowanie

Nie czytasz, nie rozumiesz. Nie zanegowałem potrzeby ronda, więc ty wypisujesz te komentarze chyba z pokładu drezyny za tramwajem.

Popieram, tam rondo byłoby bardziej wskazane. Szkoła obok, ruch bardzo duży. Ilekroć czekam pod szkołą w samochodzie po syna i obserwuję to skrzyżowanie to ciarki przechodzą. Nie pamiętam już ile razy widziałem wymuszenie pierwszeństwa na samochodach jadących ulicą Warszawską. A piesi to mają tam szkołę przetrwania.

Racja. I tam było obiecane przez władze w pierwszej kolejności. A piesi tam giną nawet na pasach…

A kiedyś dzieci same wracały ze szkoły a teraz trzeba po nie jeździć

Dzieci są teraz inne i trzeba je wszędzie wozić

Nareszcie, choć droga do mety daleka w czasie…

Z uwagi na dzieci chodzące do pobliskiej szkoły powinny powstać światła? Ktoś porównywał koszty obu tych inwestycji?

Tylko, żeby to rondo nie było takie jak na Bugaju na początku..

Brawo radni PIS, którzy zabiegali o ten temat. Tylko niech Starosta nie zawali tematu jak przy rondzie na Myśliwskiej …

Za dużo wazeliny dla radnych wiadomej partii. O rondo, to zabiegali Forumowicze tego Portalu po każdej kolizji. A towarzystwo polityczne z ostatniego wideo tylko robiło punkty korzystając z okazji.
Tak, czy siak, rondo się przyda, choć właśnie na Warszawskiej/Sikorskiego, czy Kilińskiego/Moniuszki chyba bardziej potrzebne, ale od przybytku głowa nie boli a bezpieczniej, to będzie wszędzie, jeśli uczestnicy ruchu drogowego będą przestrzegać obowiązujące ich zasady. Nawet na skrzyżowaniach ze światłami, czy rondach, też dochodzi do wypadków, bo komuś, coś tam…

Zaraz zrobia drugie rondo Solidarności i dopiero jajca beda…

czy nie wystarczyło by postawić progi spowalniające od strony 20 Stycznia ?

skoro rondo na myśliwskiej wg starosty było „tak proste”, i dało się tak spi3r…ć . to nie chcę wiedzieć jak to im wyjdzie!

A może by tak 4 stopy postawić, jak w Stanach 🙂