Strona główna Aktualności Z miasta Rypułtowicka częściowo zamknięta. Będą objazdy

Rypułtowicka częściowo zamknięta. Będą objazdy

11
Informacje o objazdach będą aktualne jeszcze tylko dziś i jutro.
Koło węzła „Rypułtowice” rozpocznie się po świętach wielkanocnych spora inwestycja. Od wtorku, 23 kwietnia, kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu, które potrwają kilka tygodni.

Powodem tego jest budowa ronda przed drogą ekspresową S14, (jadąc od strony Pabianic). Oznacza to, że z ul. Partyzanckiej będzie można wjechać w ul. Konstantynowską, jechać dalej jej przedłużeniem, czyli ul. Rypułtowicką, a następnie skręcić w prawo, w ul. Szkolną w Ksawerowie. Jadąc prosto, po minięciu skrzyżowania ul. Szkolnej i Rypułtowickiej, nie da się następnie „wskoczyć” na ekspresówkę.

Skąd takie przedsięwzięcie? Jest ono związane z budową dróg dojazdowych do fabryki Miele w Ksawerowie.

– Stanie się taką jedna z dróg serwisowych, która zostanie włączona w ulicę Rypułtowicką – wyjaśnia Jolanta Nowicka, naczelnik wydziału dróg i mostów w Starostwie Powiatowym w Pabianicach.

Fragment ul. Rypułtowickiej będzie zamknięty do końca maja. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kawałek dalej na północ jest „odcinek śmierci”, kiedy go wreszcie poprawią i wyremontują tak żeby był przejezdny ? Teraz strach tam jechać.

Zdaje się, że mówisz już o fragmencie ulicy Nad Dobrzynka, która już należy administracyjnie do Łodzi. Fakt, że tamten fragment jest fatalny i niebezpieczny zwłaszcza w nocy.

Na ul Nad Dobrzynką za mało osób jeszcze zginęło aby coś tam zrobić. Był remont Ryputowickiej a tam nic, była budowa S-ki a tam nic teraz kolejne zamknięcie i znów nic. Super zarządca drogi życzę podobnego stanu drogi do waszej siedziby

Ulica Nad Dobrzynka to jest w granicach Łodzi a Ryputowicka w Pabianicach… ogarniasz? Jaki masz wpływ co się dzieje u sąsiada?

Z sąsiadem można się dogadać ogarniasz?

Widzę że nie ogarniasz… u nas to nie możliwe! Każdy sąsiad ma swoje cele. A najważniejszym jest nie współpracować z sąsiadem.

Miasto Pabianice jak zwykle zostanie z niczym a raczej z rozjechana Rypułtowicką a podatki od Miele trafią do Ksawerowa . Po raz kolejny napiszę chore miasto

Raczej nie rozjadą Rypułtowickiej, bo dojazd specjalnie jest robiony przy węzle na 14. Tak więc nie ma co się martwić do przodu, a rozjeżdżać ją będą ewentualnie pabianiczanie jadący swoimi osobówkami do Miele do pracy.

Przecież tam po roku od startu produkcji będzie pracować tylko Ukraina bo kto za takie pieniądze będzie chcial tam robić

Podatki na ten moment do Ksawerowa nie popłyną bo na kilka lat Miele na być zwolnione. Natomiast za podatki mieszkańców Ksawerowa budowany jest bodajże ten odcinek drogi.

Właśnie na ten moment ale w końcu i tak trafia do Ksawerowa a nie Pabianic