Strona główna Na sygnale Kryminalne Sprawca wypadku, w którym zginęła 18-latka usłyszał wyrok

Sprawca wypadku, w którym zginęła 18-latka usłyszał wyrok

58
O tej tragedii mówili nie tylko mieszkańcy Pabianic: 6 grudnia ubiegłego roku na osiedlu Bugaj zginęła w wypadku 18-letnia dziewczyna. Wczoraj sprawca usłyszał wyrok.

Do dramatu doszło przy ul. Waltera Jankego, gdzie jadący Audi z nadmierną prędkością, 19-letni obecnie Jakub W. wypadł z jezdni i śmiertelnie potrącił pieszą, która przechodziła przez pasy u zbiegu ulic Waltera Jankego i Mokrej (pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ).

Akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie Prokuratura Rejonowa w Pabianicach skierowała do tutejszego sądu 30 czerwca, po zakończeniu trwającego nieco ponad pół roku postępowania (więcej TUTAJ). Sprawcy tragedii postawiono zarzut z art. 177, par. 2 kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. To czyn zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jakub W. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Do więzienia nie trafi. 

Sąd Rejonowy wymierzył mu karę dwóch lat ograniczenia wolności, zobowiązując 18-latka do wykonywania w tym czasie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie (ograniczenie wolności nie polega na przymusowym umieszczeniu w zamkniętym zakładzie karnym, na skazanego nakłada się obowiązek nieodpłatnej pracy na cele społeczne i/lub potrącenia wynagrodzenia i przekazania go na wskazany przez sąd cel społeczny, natomiast pozbawienie wolności to przymusowe odosobnienie skazanego od społeczeństwa poprzez umieszczenie go w zamkniętym zakładzie karnym na czas określony wyrokiem sądu).
 
Wobec 19-latka orzeczono też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 10 lat. Ponadto ma zapłacić nawiązkę na rzecz dwojga oskarżycieli posiłkowych, po 8 tys. zł dla każdego.

Sąd zasądził również od Jakuba W. 4 tys. zł jako częściowy zwrot kosztów sądowych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Tragedia na ul. Waltera Jankego. Tak doszło do wypadku

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tym wyrokiem sąd (i zapewne biegli) dali do zrozumienia, że infrastruktura na tej drodze jest tragiczna i miała duży wpływ na to zdarzenie

Skoro infrastruktura jest zła, to dlaczego nie ma tam wypadku co 5 minut?? Jak ktoś będzie zapieprzał 120 po leśnej drodze i wyebie w drzewo, to też powiesz, że infrastruktura była zła? Sprawa jest prosta: JADĄC PRZEPISOWO NIC NIE MA PRAWA SIE STAĆ.

Jadąc przepisowo na tym slalomie, straciłbym koło. To nie jest bezpieczna infrastruktura. I tu zgodzę się z X. Dla mnie ten wyrok to śmiech na sali. Ale podejzewam że biegli dali do zrozumienia. Gniot.
Nie widziałem jeszcze w Pabianicach miejsca gdzie były wypadki co 5min. Ale po tej zmianie budowlanej ilość wypadków na tym odcinku wzrosła.

Last edited 1 rok temu by Buc

Najwyraźniej jesteś totalnym ślepcem. Oddaj prawo jazdy.

Ponieważ drogi pieniaczu infrastuktura musi być tak dobra, aby stawić czoła jak najgorszemu kierowcy. Tutaj tego egzaminu nie zdano. Leśna droga jak sam wskazałeś jest leśna, nieutwardzona i nie pojedziesz tam 120km/h 🙂 Chyba, że masz na myśli drogę wśród lasów to ok, ale wtedy z asfaltu nie wyrastają Ci drzewa, a są poza nią więc musisz stracić panowanie nad autem z innej przyczyny 🙂 Chłopak jechał za szybko – FAKT Gdyby nie separator nie musiałby gwałtownie zmieniach pasa – FAKT Gdyby nie zmiana pasa nie straciłby panowania nad autem – FAKT Gdyby nie separator nie wybiłoby go ponad asfalt… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by x

Te dopiski, które ty uznałeś jako „fakt”, biegli uznali jako „false”. Ale u nas i tak zawsze mądrzejsi.

O witam urzędnika 🙂 Rozumiem, że widziałeś raport?

👍

dla wszystkich ktorzy proboja czesciowo obcizrzyc infrastruktore dorgowa, zrwzam uwage ze jezlei predkosc bylaby zgodna z przepisami , nie byloby wypadku i dziewczyna cieszylaby sie nadal zyciem. Pirat dorogowy wedlug mnie dostal bardzo lagodny wyrok biorac pod uwage ze zabil czlowieka…

Nikt nie broni tego chłopaka natomiast z każdej tragedii trzeba wyciagnąć wnioski. Faktem jest, że infrastruktura jest tragiczna i przyczyniła się do tej tragedii. Jeżeli nie wyciągniemy wniosków to za jakiś czas może sie zdarzyć podobna. Dlatego ja jestem za dużo większym zwężeniem tej ulicy i przede wszystkim kilkanaście metrów przed pasami a nie 1metr

Ale z Tobą jednak coś nie tak, delikatnie mówiąc

Czemu tak sądzisz? Czy ja gdzieś mówie, że chłopak powinien dostać odszkodowanie za traumę jaką zapewniła mu infrastruktura? Nie. Mówię, że infrastruktura nie zapewnia bezpieczeństwa a stwarza niebezpieczne sytuacji. W skrajnych przypadkach (jak dyskutowany) może prowadzić do tragedii. Nie rozgrzeszam tego chłopaka i nie umniejszam jego winie. Ale trzeba obiektywnie spojrzeć na inne czynniki i wyciągnąć wnioski na przyszłość żeby za jakiś czas kolejny młodzieniec nie wystrzelił na separatorze jak z katapulty. Dlatego w kolejnych komentarz piszę wprost o potrzebie zwężenia całej ulicy lub dłuższych odcinków.

Zgadzam się w 200% masz rację infrastruktura jest zła.

Drwina z pamięci tej biednej dziewczyny i jej bliskich, a także przyzwolenie przez sąd na takie zachowania na drogach.
Dramat, gdzie my żyjemy…

Last edited 1 rok temu by Mieszkaniec

To jest po prostu parodia a nie wyrok. Młoda dziewczyna nie żyje a on nawet na pół roku do odsiadki nie idzie a zadosuczynienie to żenada. Wiem że żadna kwota nie jest współmierna życia ale 16 tys plus 4 to 20 tys tyle jest warte życie dla sądu? Wniosek jeden można rozjeżdżać ludzi i tak nic nie grozi poza zapłaceniem kasy. I gdzie Ziobro i jego poczucie sprawiedliwości. Mam nadzieję że rodzinna dziewczyny odwoła się od wyroku.

Z tego co czytam to dostał 2 lata bez zawiasów.

2 lata bez zawiasów to jest pozbawienie wolności a nie ograniczenie.

Pozbawienie wolności i ograniczenie wolności to dwie różne kary. Wykonanie obu można zawiesić.

W tym wypadku nie było mowy o zawieszeniu, więc po co to mieszać. Część osób nie rozróżnia ograniczenia wolność od pozbawienia wolności stąd w tekście zamieściliśmy dodatkowe wyjaśnienie.

Ten wyrok to są kpiny sądu z innych ludzi do których należy rodzina zabitej dziewczyny!

W mojej ocenie wyrok jest delikatnie mówiąc „łagodny”. Czy był by taki sam gdyby zginęła córka prokuratura, sędziego? 8tyś. za zabicie dziecka które nie zawiniło za 18 lat poświęceń, wychowywania – śmiech przez łzy. Za 10 lat w pełni legalnie może zabić w wypadku kolejną osobę.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Taki wyrok to jak uniewinnienie, powinien posiedzieć z 15 lat,albo rodzina tej dziewczyny sama powinna wymierzyć sprawiedliwość.W sumie jakby się go też tak rozjechało to po takim wyroku nawet bym nie odczuł że coś zrobiłem

wyrok to jawna beka z ludzi

Kara dotkliwa jak uwaga w dzenniczku ucznia, ja bez znajomości i pieniędzy dostałabym z osiem lat pierdla…

posmarowane i zamiecione papuga miał dojście wyżej

znam inny taki przypadek… zabił na drodze szaleniec i…. tatuś posmarował a synuś ani tygodnia nie przesiedział. taki kraj, tacy ludzie…

Chciałem tylko wszystkim przypomnieć, że może on płacić odszkodowanie do końca życia, o czym w treści artykułu brak.

Polska była i zawsze będzie krajem bezprawia. Dzięki skomplikowanym przepisom możesz ustawić sobie wyrok jak chcesz!!! Jeśli nawalony zabijesz człowieka to bież adwokata który był prokuratorem i masz tylko dwa lata odsiadki!!! Wychodzisz po 18 miesiącach. A kto chce być idealistą to niech idzie się pomodlić do Kościółka. Proboszcz pocieszy a Macierewicz poklepie po ramieniu.
Nic nigdy się nie zmieni – TAKI KRAJ!!! Cierpieć i żyć 🙂

to jakaś kpina

Kpina nie wyrok. Wyrok przypomina czasy kiedy szlachcic zabił chłopa. Zapłacił, jak za dwie gęsi i było po sprawie.

Jeżeli chcę pozbyć się teściowej to tylko autem Wtedy dostanę 3 lata Jak tradycyjnie nożem to 25 lat. Masz papuge i światkow za kasę to i wyrok łagodny

Dlatego UE tak bardzo domaga się reformy sądów. Chyba tylko jeszcze w Rosji za morderstwo na drodze dostaje się wyrok jak za śmiecenie w lesie

Oko za oko,
kto mu kazał jechać z taką prędkością.
Wyrok parodia. Czy sędziowie mają dzieci?

Ludzie, co wy bredzicie. Młody chłopak, który jeszcze chodził do szkoły lub ledwo skończył… Ma iść do więzienia? Wyjdzie z tamtąd lepszy? Będzie żył z tym do końca życia. A z więzienia wyjdzie idealny Polak- katolik… Głęboko się zastanówcie …? Dziecko , które jest pewnie na utrzymaniu rodziców…. Takie czasy….
Ps. Oceniać wyrok to maja prawo rodzice…. A nam zdała od tego…

Po1)Oceniać wyrok ma prawo każdy obywatel! Wyrok wydawany jest w imieniu „Rzeczypospolitej”. Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej.
Po2) Dziecko to osoba poniżej 18 roku życia, w sensie prawnym, to że niektóre osoby dorosłe są niedojrzałe to widzę już po twoim infantylnym wpisie.
Po3) Może jeszcze zlikwidować więzienia bo tam są wszyscy niewinni i tylko ich stan się pogorszy?

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Ok. Wsadzimy chłopaka po maturze na 25 lat. Oko za oko. Wyjdzie nawrócony… Wstąpi do seminarium… Hura… Nie mówię że jest niewinny, ale musimy od razu go zniszczyć? Ludzie, goły gówniarz , który żyje na koszt starych… Jego nie stać na nic, a autem tatusia pewnie jechał.
Ps. Jak się ma rodziców, to zawsze jest się dzieckiem….

Powiedz to rodzicom dziewczyny oszołomie

To „dziecko” jak go Pan nazywa prowadziło samochód z nadmierną prędkością, przeceniło swoje umiejętności i zabrało życie dziewczynie, która była w jego wieku. Według Pana jest na tyle dorosły żeby prowadzić, bawić się w Boga, zabijać ale już za młody żeby za to sprawiedliwie i dorośle odpowiedzieć? Niektóre „dzieci” w jego wieku mają już pracę, własne firmy a nawet – o ironio – swoje dzieci, więc to, że jest czy nie jest na utrzymaniu rodziców pozostawię bez komentarza. Wyrok dotyczy wszystkich, bo na co dzień korzystamy z dróg, chodników i przynajmniej teraz wiem, że nie ma się czym stresować, ot… Czytaj więcej »

Najzupełniej się zgadzam z pana opinią. Niestety to smutne.

Słusznie. Po co ma iść na studia. Niech idzie do więzienia, na 25 lat. Tam się dokształci. Polska zyska. Bravo….

Argumenty ekonomiczne są śmieszne w wypadku przestępstwa. Zamknij wszystkie więzienia bo to kosztuje. Po co płacić za Sąd, Policję itd. zlikwidować. Jak już idziemy torem kasy to: Po1) Jako państwo wydaliśmy pieniądze na wykorzystałcenie tej zabitej dziewczyny. Po2) Odszkodowania z tytułu polisy OC też będziemy płacić wszyscy no chyba że nie masz auta, to szkoda w ogóle komentować. Być może pokryje część kosztów a raczej jego rodzice, bo złamał przepisy. Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad dramatem rodziny Kasi która zginęła, to nie jest jakaś tam tylko anonimowa ofiarą, to marzenia, oczekiwania, zabite nadzieje, gdzie w tym jest sprawiedliwość.… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Ale masz racje. Nikt nie zwróci życia Kasi. Walnąc gówniarza młotkiem w łeb i wszyscy będą zadowoleni…. Katolicy najbardziej….

Co ty masz z tymi katolikami to kompletnie mnie nie obchodzi i pewnie nie tylko mnie. Popadasz z skrajności w skrajność najpierw jesteś za łagodnym wyrokiem teraz już latał byś z młotkiem i mordował. Weź ty ten młotek i zacznij od siebie.🤣🤦

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Dziewczynę zabił zbieg nieszczęśliwych zdarzeń. Mlody chłopak jechał zbyt szybko, to fakt.( kto nie był młody… pełnoletność w parze z rozumem fajnie by było…) Trafił w separator i go wybiło w powietrze. Trafił w locie dziewczynę na chodniku. Chciał ja zabić? Nie. Gdyby nie separatory pojechałby prosto…
Ps Ilu kierowców uszkodziło tam zawieszenie? Ktoś to liczy? Ile razy zdarzy się jeszcze taki wypadek? Za sto lat?

„Dziewczynę zabił zbieg nieszczęśliwych zdarzeń” – który rozpoczął sprawca Jakub W., do czego się przyznał przed Sądem.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Bravo to jest Fiat z tego co mi wiadomo… I groziło mu do 8 lat więc nie wiem skąd te 25 się nagle Panu uroiło… Studia można zacząć w każdym wieku, a co do ich zasadności, pozwoli Pan, że przemilczę.

Zwracam się do rodziny Ś.P. Kasi. Nie dajcie się zwieść,odwołajcie się do Warszawy do Sądu Najwyższego !!! Niech to pokażą w tv programie,,państwo w państwie ” Niech Pabianice się wstydzą takiego sądu.!!!! Tatuś synalka posmarowal kasą i uruchomił znajomości i to jego powinni sądzić że gówniarzowi który nie umie jeździć pozwolił wsiąść za kierownicą. To jest poprostu śmieszne. Pytam was wielcy sędziowie Pabianic, czy chociaż raz który z was pomodlil się za Dusze Kasi? Pomyśleliście co przeżywa teraz rodzina zmarłej? Patalachy!!!

Odwołać można się do sądu apelacyjnego. Sąd może utrzymać wyrok w mocy prawa w przypadku uznania apelacji za bezpodstawną, zmienić zakres wyroku, uchylić wyrok i przekazać go do ponownego rozpatrzenia. Sąd Najwyższy nie przeprowadza postępowania dowodowego, sprawdza czy nie popełniono błędów w czasie postępowania.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

nic tylko dalej zap………ć

Ludzie ale kto to jest to dziecko ???
Syn przedsiebiorcy ?
Syn polityka ?
Polak czy podajacy sie za Polaka innej narodowosci? wyznania ?
Przecież widac z daleka ze sprawa rozeszla sie po kościach i nie ma co snuc opowiesci o tragiczej przyszlosci dziecka.
Ten wyrok to uregulowanie rachunkow po stronie sadowej a dla rodzicow nie ma niczego.
Chlopak zabil dziewczyne
Przez dwa lata bedzie chodzil normalnie po wolnosci i albo bedzie odpracowywal spolecznie albo bedzie pracowal u tatusia i bedzie mial potracenie z pensji w zależnosci co bedzie b.korzystne dla niego

No z tym wyrokiem to się małolatowi nieźle pofarciło

Ale tak ogólnie. Naprawdę chcecie młodego chłopaka ledwo po maturze wsadzić do pokoju z kryminalistami? W wyniki jego głupoty ( kto z nas nie był tak głupi..? W jego wieku?) Możemy… i co z tego? Wyjdzie lepszy? Spędziwszy 8 lat z kryminalistami i innymi? Kara musi być, tylko po tej karze, żeby nie okazał się gorszy…
Naprawdę, karą jest spędzenie iluś tam lat w pokoju z kryminałem?

Jakim kryminałem? Przecież w więzieniu sami niewinni. 😄
Naprawdę karą za zabicie i zrujnowanie życia rodzicom dziewczyny karą ma być 8 tys zł. I parę nadgodzin?

Oczywiście ze nie. Sąd mógł przyznać 1 mln…. tylko co z tego? Chłopak , który się uczy, jest na utrzymaniu rodziców, z czego zapłaci? Nigdy nie zapłaci. Taka prawda. Sąd mógł i 20 mln przyznać…
W pewnych sytuacjach życiowych nie ma wyjść idealnych…

Czy Ty człowieku masz dzieci? Jeśli tak, to porozmawiaj z nimi o tej tragedii. Jeśli są dorosłe, to też porusz ten temat. Im więcej osób pozna skutki zdecydowanie za szybkiej jazdy tym lepiej. Potrafilbys przekonać rodziców zabitego dziecka patrząc im w oczy, iż sprawca miał najzwyczajniejszego pecha i….nie można mu marnować życia ograniczając jego wolność?

Tadek ty rodzina sprawcy, kolega czy piszesz za kasę? Jak na razie chyba nikogo nie przekonałeś, a nawet odwrotnie wzbudzasz większe poparcie dla zaostrzenia kary.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Tadek jeżeli chcesz znać zdanie czytelników EPAinfo to śmiało poproś niech pan Redaktor P. Jach zrobi sondę na stronie i zobaczymy jaki ludzie mają pogląd.

Panie Tadek jak Pana syn został by zabity (to samo pan napisze??))odpowiem NIE A DLACZEGO ??Bo będzie Pan chciał wyrok i będzie Pan mówił że życia nikt mu nie wróci, a tu niestety Pana syn zabił więc dlatego tak to Pan broni, żałosne ale niech Pan myśli że to Bóg zobaczy i winnego będzie widział wszędzie jak Pan po za Pana synem