Strona główna Na sygnale Kryminalne Sprawca tragedii stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Sprawca tragedii stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

72
Sprawca śmiertelnego wypadku, w którym zginęła 18-letnia Kasia stanie przed sądem. Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Pabianicach skierowała tam akt oskarżenia przeciwko niespełna 19-letniemu Jakubowi W.

Tym samym zakończyło się trwające nieco ponad pół roku postępowanie dotyczące dramatu, jaki rozegrał się 6 grudnia u zbiegu ulic Waltera Jankego i Mokrej: młody kierowca Audi wypadł z jezdni i potrącił pieszą. Ta zginęła na miejscu (pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ).

W sprawie powołano m.in. biegłego z zakresu ruchu drogowego, który określił, z jaką prędkością jechał Jakub W. w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę. Ta była wyraźnie wyższa niż dozwolona. Inny biegły sprawdził stan techniczny prowadzonego przez mężczyznę Audi i nie miał pod tym względem zastrzeżeń. Prokuratura przesłuchała czterech świadków.

Mężczyźnie zarzucono, że…

Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, popełniając błąd w taktyce i technice jazdy poprzez prowadzenie pojazdu z prędkością wynoszącą nie mniej niż 85 kilometrów na godzinę, tj. znacznie przekraczającą dozwoloną prędkość na tym odcinku, zbyt późno przystąpił do zjazdu z lewego pasa ruchu przed wysepką separacyjną, czym doprowadził do zjechania z jezdni na prawe pobocze i nieumyślnego uderzenia pieszej, przechodzącej przez przejście dla pieszych na ul. Mokrej i w następstwie doprowadził do jej śmierci – informuje Monika Piłat, szefowa pabianickiej prokuratury.

Jakub W. będzie odpowiadał przed sądem z art. 177, par. 2 kodeksu karnego, czyli za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Przyznał się do winy.

Oskarżony jest na wolności, ma natomiast dozór policyjny i dwa razy w tygodniu musi stawiać się w komendzie. Zastosowano też wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł.

Proces w tej sprawie będzie toczył się przed Sądem Rejonowym w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tuż obok kierowcy na ławie oskarżonych powinien siedzieć Habura. Gdyby nie zabawki poukładane bezmyślnie przez jego podwładnych na Jankego, dziewczyna by żyła. Nie dziwne, że młodzi kierowcy mają problem z omijaniem tych przeszkód, skoro wielu doświadczonych połamało felgi itp. Teraz doszły jeszcze fruwające dekle od studzienek. Człowiek tak koncentruje się, żeby w nic nie przypierniczyć i patrzy w lusterka, czy może wysepki omijać, że piesi są poza ekranem. Także kara na pół.

Ten człowiek zabił dziewczynę na drodze poprzecznej. Gdyby jechał zgodnie z limitem prędkości nie doszłoby do takiej sytuacji. Winnego szukasz nie tam, gdzie powinieneś.

Proszę zaprzestać sie wydurniać i zacząć myśleć..Infrastruktura dalej na poziomie polenozów, dużych fiatów i syren..

Gdzie tam jest „40”
Jak starosta chciał tor z przeszkodami to proszę. Jest efekt. Zamiast bezpieczniej drogi same tragedie. Nie bronię kierowcy ale tez byłem młody a że takich g.wien na ulicy nie było to się bezpiecznie jeździło.
Młody miesiąc prawko to najlepiej na niego a nie na G.wnianą infrastrukturę.
I stały tekst Policji : nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Czy to lato czy zima kierowca zawsze winien. Droga zawsze za.ebiście utrzymana bez dziur i stan bardzo dobry. Żal na to patrzeć. Zap.erdalał i jego wina .

Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy, jeżeli nie widzisz w tym miejscu ograniczenia do 40. A jeśli masz, to ten twój wpis świadczy o tobie, jako o „kierowcy”.

Prawdziwy kierowca..proszę sie nie ośmieszać..

Nie widzisz znaku ? Coś w tym jest śmiesznego ?

Znak postawiono po wypadku, po czym policja kilkukrotnie zbierała żniwo… Mam nadzieje, że pieniądze z tej akcji chociaż w jakiejś części trafiły do rodziny zabitej dziewczyny

Po wypadku, chyba 7 lat temu

Tak jest w tym coś śmiesznego.. Pana podejście z lat 70/80 😉

No tak bo co to ma znaczyć, że się gówniarz będzie stosował w dzisiejszych czasach do ograniczenia do 40. Skoro ma takie audi to chyba nie po to, żeby jeździć tak wolno.

Nie dyskutuj z debilami. Oni mają swój urojony świat i w nim tkwią.
Szkoda zachodu.

Mamy dwudziesty pierwszy wiek, ale kto będzie szedł za technologią i bezpieczeństwem 😉

no to , chyba twój kolega z audi, zobaczy ten 21 wiek w więzieniu, będą go szlifować jak w średniowieczu

Do tej pory tylko twoja rodzina wiedziała, że jesteś idiotą. Dzieki temu, że mamy XXI wiek i internet, dowiedziały się o tym całe Pabianice.

co nie zmienia faktu że beznadziejna infrastruktura przyczyniła się do tego wypadku…

To tak jakbyś nie zatrzymał się na stopie, zabił kierowcę na drodze z pierwszeństwem i stwierdził, że infrastruktura jest zła, bo to ty powinieneś mieć pierwszeństwo.
Na szczęście biegli już ustalili co było przyczyną.

nie rozumiesz wypowiedzi… to tak jakbym chciał się zatrzymać na stopie, ale zapadlina w jezdni spowodowała iż słabsza przyczepność kół, podbitych na wyboju, spowodowała że zatrzymałem się na kobicie za pasami. infrastruktura ma być w każdym momencie prawidłowa. zgodna z normami jakimi powinny odpowiadać drogi. a nie że nawali się gumowych odbojów, postawi 40stkę dla zwalenia wina na kierowców i ma w d… nadzór nad drogą.

Te wyspy to znaki drogowe, dokładnie tak jak ten stop, zastosowane dokładnie w tym celu jaki jest opisany w przepisach, zamontowane zgodnie z tymi przepisami

no nie to typ se dwukrotnie zapierdziela więcej a nie jego wina taczki dać to może zauważysz że jest tam 40,dużo ludzi zgania na kierowców ale tu ewidentnie jest winny ten jakubek ….

ty to do urologa i do okulisty powinieneś się wybrać

Człowieku Bredzisz !!!! Zmień Dilera !!!

Last edited 1 rok temu by Jan

Nie dziwne?jakby jechał normalnie to by ominął.

Jeśli jedziesz zgodnie z przepisami, to ul. „Waltera” Janke nie jest groźna dla nikogo.

Last edited 1 rok temu by bartekpawel

Otóż to.

Może poza zawieszeniem w samochodzie.

No co ty tu piszesz….!!!
Dziewczyna nie żyje!!!
On cieszy się latem,pogodą!!!
Życia nikt nie wróci a za błędy kara surowa!

Igorek ja jestem młody i jakoś daje radę przejechać tą ulicą. Wystarczy dostosować prędkość do zalecanej lub na miarę swoich możliwości tyle w temacie…

Jechał 85 tam gdzie miał jechać 40 km/h. Czyli tyle ile mozna jechać poza obszarem zabudowanym. Trzeba chyba mieć nierówno pod sufitem, żeby dopatrywać się czegokolwiek innego. Kto mu ten pedał gazu wciskał ? Habura ? A może te wyspy separacyjne go zmusiły do ponad dwukrotnego przekroczenia dopuszczalnej prędkości ? Miał jechać 40. Czterdzieści. CZTERDZIESCI. Dla niekumatych: Czter-dzieś-ci !!!!!!
Ale w sumie może masz rację. Gdyby wzdłuż jezdni była ochrona pieszych w postaci betonowej ściany, to może sam by się zabił, zamiast niewinnej dziewczyny.

Prosze sobie jachac 2km/h chodnikiem ..pieta palcec i włozyc swoje mądrowanie sie w komentarzach w buty. Infrastruktura w Pabianicach to dno totalne.

To fakt, przepisy mówią, że przejeżdżając przez chodnik należy jechać powoli. Natomiast po chodniku nie można jeździć.
Dno to są nasi kierowcy, którzy nie znają przepisów, a gorsi, którzy je ignorują.
A co do infrastruktury, to w miejscach, gdzie na Waltera powstały wysepki i separatory nie doszło do ani jednego zdarzenia, w którym ucierpiał pieszy przechodzący przez jezdnię. To wystarczający powód, żeby stwierdzić, że spełniły swoje zadanie.

w tych miejscach, przed ustawieniem separatortów też nie było, więc nie społniły.

Były dokładnie we wszystkich miejscach w jakich są zastosowane wysepki. Powinno się je jeszcze postawić przy Lidlu, bo zginęła tam kobieta, której kierowca nie widział mimo, że zdarzyła przejść już 4 pasy ruchu

Jak widać średnio 😉

Nie wiem kolego czy masz prawo jazdy czy masz zamiar je robić ale będąc na kursie słyszał zapewne pojęcie… Dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.. skoro jest oznakowanie pionowe do tego ustawione są elementy spowalniające ruch to jego obowiązkiem było zmniejszyć prędkość a nie bawić się w przejazd rodem „super gigant” skoro biegli wyliczyli mu tyle na budziku to raczej za nic miał przepisy tylko separatory chciał brać jak tyczki. Wiec zanim coś napiszesz pomyśl. Ja rozumiem że może znajomy kolega itd ale to nie zwalnia z myślenia racjonalnego. Jak ktoś niżej napisał dziewczyna już nie wróci on tak… Czytaj więcej »

gdyby droga nie była wyboista, zapadnięta i bez tych śmiesznych barykad, było by bezpieczniej. infrastruktura powinna być prawidłowo wykonana i bezpieczna. a nie ulepione z g.,,, zasadzki zakrywające sypiącą się ulicę

Pojęcie…” Dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.” Puste słowa.. dla jednego kiepskie warunki to słoneczny dzień, a dla drugiego opady deszczu.. Lepiej było napisać o obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni nie blokując lewego pasa ruchy 😉

to,że p…..sz to za mało powiedziane, jedziesz zgodnie z przepisami to omijasz separatory bez problemów

i walisz w zapadlisko miską olejową jadąc 40km/h obok postoju taksówek….

jedziesz z wymaganą prędkością to nie walisz, walisz jak zapier……sz, takie słownictwo zostało użyte, bo inne do ciebie nie trafi

mam miskę 60mm nad powierzchnią asfaltu i walę! Od zarządcy wymagam równej nawierzchni!

Nie spełnia ten samochód warunków technicznych. Diagnosta podbijając ci przegląd popełnia przestępstwo. Od prokuratury wymagam skazania diagnosty, a od policji usunięcia twojego samochodu z ruchu.

o czym ty mówisz?! głąb najechał bo nie wyrobił z prędkości gdyby jechał te 40 na godzine to by zauważył bo idzie zauważyć ale jak ponad dwukrotnie przekroczył no to różnica jest

który normalny kierowca spodziewa się sztucznej wyskoczni w miejscu linii przerywanych??? nawet nie ma na drodze o nich ostrzeżenia!

Heloł mądrusie i szara ubliżająca maso. Zapewne większość ze starostwa, albo po kluczu partyjnym. Czy ja gdzieś napisałem, że kierowca nie jest winny? Z tym 85 na liczniku pewnie narobiłby gdzieś szkód i nieszczęść, ale akurat ta dziewczyna by żyła. W tym przypadku odbił się od separatora, co potwierdzili biegli. Dla wszystkich superdrajwerów z Jankego: ruszasz ze świateł przy kościele, jedziesz prawym pasem, 40 na godzinę, nagle najczęściej bez kierunkowskazu zatrzymuje się przed tobą autobus, po lewym pasie jadą samochody, przepuszczasz i wreszcie wyprzedzasz autobus, ten nie widzi, że się pojawiłeś i też rusza. W tym momencie pakujesz się na… Czytaj więcej »

Ten jeden przykład pokazuje, że nigdy nie powinieneś wsiadać za kierownicę. Straszne nieszczęścia cię na drodze spotykają. Nie wiesz co to wyprzedzanie, omijanie. Nie znasz przepisów. Czy za błąd za kierownicą uważasz dwukrotne przekroczenie prędkości ? To jest umyślne łamanie przepisów, a nie błąd.
Na szczęście w swoich poglądach jesteś w mniejszości

Last edited 1 rok temu by Prawdziwy kierowca

Skromność i pokora wobec otaczającego nas świata, to olbrzymie cnoty. Ty nie masz żadnej z nich. Sam o sobie piszesz vel prawdziwy kierowca. Kto tak o tobie mówi? Ty sam? Obyś nigdy nie musiał żałować swojej buty. Ja nie zamierzam się tu przechwalać, ale obawiam się, że połowa pań pędząca w luksusowych suvach za hajs męża z tefonem w ręku miałaby w opisanej sytuacji problem. Ale nie wywołujmy wilka z lasu. Oby nigdy moje słowa, dotyczące tej drogi brutalnie nie zostały zrewidowane. Swoją drogą ciesze się, że jestem w mniejszości, bo większość wybrała nam np takie władze, jak mamy i… Czytaj więcej »

W mieście, zdaje się, że władze są inne niż w Państwie, więc większość pabianicka nie jest taka sama jak większość polska . Już zrozumiałem, po co te wszystkie wpisy. Chciałeś po prostu dołożyć władzom Pabianic. Ale znów wyszedł w tym wszystkim brak wiedzy, bo ta droga nie podlega Starostwu. Na jakikolwiek temat się nie wypowiadasz, to i tak wychodzi, że się nie znasz. No, ale co tam. Można sobie popisać.

Last edited 1 rok temu by Prawdziwy kierowca

Ale ze mnie pierdoła. Nie zauważyłem, że wdałem się w dyskusję na argumenty z pospolitym internetowym trollem. Brak kontrargumentów to skoki z tematu na temat, żeby tylko być na nie i sprawiać wrażenie wszystkowiedzącego, choć nie dziamie się nawet właściwej gry słów w poszczególnych wypowiedziach. To zdecydowanie poniżej mojego poziomu, więc żegnam. Bez odbioru.

Chyba jesteś z PiSu po kluczu partyjnym. I pomimo wszelkich dowodów na to, że zawinił idiota, który nie powinien siedzieć za kierownicą, na siłę próbujesz dołożyć władzom powiatu, pomimo, że to nie ich ulica.

Ta droga podlega Zarządowi Dróg Miejskich, więc jaki brak wiedzy?

Miejskich, a nie powiatowych, więc co ma do tego Habura ?

Sam napisałeś o władzach miasta i do tego się odniosłem.

To nie śledziłeś całej dyskusji. Bo ja się odniosłem do pierwszego komentarza niejakiego Igorka Stulejki, który twierdził, że ten wypadek to wina Habury

Faktycznie, źle przypisał odpowiedzialność za ustawienie tych urządzeń na drodze. Nie zmienia to jednak faktu, że nie spełniają one swojej roli.

A jaka jest ich rola której nie spełniają ? Bo przepisy chyba mówią, po co się jest ustawia i wtedy dopiero można stwierdzić, czy to do czego zostały wymyślone zostało przez ich ustawienie osiągnięte. Wydaje mi się ze takich wysepek ze znakiem nakazu jazdy z prawej strony w samej Polsce są dziesiątki tysięcy. W Pabianicach są ustawione np. na Łaskiej przy Biedronce. Od chwili, kiedy ustawili te wysepki na Łaskiej, nie było żadnego potrącenia pieszego na pasach. Tutaj też. To jakiej roli nie spełniają ? Chyba, że przepisy mówią, że powinny służyć do czegoś innego. Nie mogę znaleźć, bo rozporządzenie… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Prawdziwy kierowca

No popatrz, jeżdżę tamtędy często i jakoś w nic nie przypierniczyłem, felg nie połamałem. „Doświadczeni kierowcy” – dobre. Jak macie problemy z koncentracją lub nie macie za grosz podzielności uwagi, to lepiej oddajcie prawko w starostwie – Haburze. Tak będzie bezpieczniej dla wszystkich. Dziewczyna by żyła, gdyby głąb bez wyobraźni nie zapi3rdalał w zabudowanym prawie setką, a nie przez wysepki. Co za pieprzenie…

Niech człowiek jedzie z dozwoloną prędkością, to wtedy „te zabawki” nie będą aż tak przeszkadzać. A widocznie aż ta bardzo nie przeszkadzają, bo nocne wyścigi z paleniem gum i piruetami jak się odbywały tak się odbywają. A policja niiic nieee wieeee….

Jest tam ewidentny nakaz wolnej jazdy i to dla młodych jak i starszych doświadczeniem kierowców. A tak kończą debila za kieeownicami swoich pseudo bolidow którzy normy mają za nic. Powinien dostac 8 lat i 100 tysi odszkidowania. Jaki nauczka dla innych.

Pewnie tyle nie dostanie, wyrok powinien być przestrogą dla innych.
Obojętnie jednak od niego nikt życia tej dziewczyny nie wróci.
W tym roku obchodziłaby pewnie 19 urodziny, ale niestety leży w grobie.
Pomyślcie o tym gdyby to była wasza córka.

A ile osób nie żyje przez wymuszenia pierwszeństwa, blokowanie lewego pasa ruchu ? Logika myślenie poniżej dna !

Propozycja dla „sprawcy” chłopie po wszystkim osobiście już nigdy bym nie zarobił grosza na Polskie państwo, a cwaniaczki z kimentarzy utrzymują Cie z socjali i itp. potem czas wyjechać i na starość będą płakać 😉 Temat bezpieczeństwa już dawno jest tematem tabu. Ile razy mówi sie o eliminacji pieszych z jezdni dla ich bezpieczeństwa, o przejściach podziemnych i kłądkach \, poszerzeniu ulic i zwiększeniu dróg rowerowych..ale nie,bo szkoda pieniędzy..lepiej uprzykrzać czyjeś życie 😉 Nie pozdrawiam nie odpowiedzilnych ludzi odpowiedzialnych za czyjeś życie.

Błąd młodości który niesie za sobą maksymalne konsekwencje…

O widze, że już jest gównoburza między hejterami kierowców a hejterami rozwiazań drogowych 😀

Mozna dyskutować i pisać, że infrastruktura była zła, ale to nie zmienia faktu, że kierowca jechał za szybko.
Nie dostosował prędkości do warunków i takie o to są tego efekty.
Przez niego młoda dziewczyna nie żyje, a sprawca do końca życia bedzie o tym pamiętał.

Same mądre osoby do osądów i wszystko wiedzący na temat wypadku. Waltera Jane to mam wrażenie eksperyment tak samo jak kiedyś rondo na tej ulicy. Najlepiej jest zaplanowany przystanek przed przejściem dla pieszych koło biedronki. Wszystko mogę zrozumieć, wysepki i te durne pachołki ale za przystanek Nobla pomysłodawcy. Może być 40, pachołki i pasy lecz pytanie czy ułatwiło to pieszym lub kierowcom czy jednym i drugim pokomplikowało.

Gdyby nie przeszkody pewnie jechałby 200 km/h. Sumując – dla młodych kierowców maksymalnie tico albo matiz do nauki jazdy. Jak ogarną (10 lat) niech wsiadają do lepszych pojazdów.

Biorąc pod uwagę, że ich nie zauważył, to pewnie jechałby z taką samą prędkością. Tyle, że nie wjechałby na chodnik.

Biorąc pod uwagę, że ich nie zauważył to pewnie pojechałby z taką samą prędkością. Nie wjechałby na chodnik tylko zabił pieszego przechodzącego pasach. Bo pewnie by go nie zauważył.

Kara ,kara ,kara powinien siedzieć za to co zrobił, dobrze wiedział z jaką prędkością jechał!!!!! 2 tyg wcześniej kolega jadąc z nim, powiedział mu : że jeździsz z taką dużą prędkością, a dopiero odebrałeś prawo jazdy, żebyś nie doigrał się czegoś …… za 2 tyg zabił dziewczynę!!!!!!!

O grubo

Stan drog i organizacji ruchu na nich to jedno a swiadome przekroczenie predkosci to drugie.Nie oceniam ,bo od tego sa sady ,ale przekroczenie dwukrotnie predkosci w tdrenie zabuwanym jest ewidentyna przyczyna tej tragedii.Mysle ,ze Rodzice tego chlopaka zbyt pochopnie podarowali mu autko.Mlody czlowiek powinien najpierw nabyc wprawy pod okiem doswiadczonego kierowcy.No coz zycia tejj dziewczynki nikt nie zwroci,sprawca Jej smierci musi zyc z tym obciazeniem do konca swoich dni i to jest jak dla mnie największa kara.