Pabianiczanki grające w I. lidze kobiet zaczęły walkę w play-offach. Rywalki Zagłębia pokazały jednak jak wiele brakuje nam jeszcze, abyśmy mogli myśleć o awansie do koszykarskiej elity.

KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec – Grot TomiQ Pabianice 92:53 (22:19, 16:10, 26:10, 28:14)

Gospodynie zajęły w rundzie zasadniczej pierwsze miejsce, nie przegrywając żadnego meczu. Nic więc dziwnego, że na wygraną Grot-u niewiele osób liczyło.

Sosnowiec zaczął od prowadzenia 5:0, ale pabianiczanki nie pozostawały dłużne. Do kosza trafiały Twardowska i Boniecka, a celna trójka Natalii Danych i jej późniejsze dwa osobiste dały nam wynik 5:9. Gospodynie w końcu zdołały nas dogonić, ale nie umiały wypracować sobie większej przewagi. Ostatecznie pierwszą partię wygrały różnicą zaledwie trzech oczek.

W drugiej kwarcie zawodniczki z Sosnowa zaczęły wchodzić na swój poziom i seryjnie punktowały, powoli odjeżdżając z wynikiem. Celny rzut Darii Kowalczyk był ostatnimi punktami zdobytymi w pierwszej odsłonie spotkania i zawodniczki zeszły do szatni przy stanie 38:29.

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości która ekipa zwycięży, to po zmianie stron gospodynie szybko je rozwiały. Trzecią kwartę zaczęły od zdobycia 10 punktów z rzędu. Przed ostatnią partią miały już 23 punkty przewagi i nie zamierzały wypuścić jej z rąk. W końcówce także dominowały i ostatecznie zwyciężyły 92:53.

Okazję do rewanżu Grot będzie miał w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Wtedy do Pabianic przyjadą zawodniczki Zagłębia. Jeśli zwyciężą, to awansują do kolejnej rundy play-off.

Grot: Twardowska (6), Danych (16), Pęcina (2), Szałecka (6), Boniecka (4), Kowalczyk (6), Sierakowska (2), Szczygieł, Grzelak (11), Kirsz.