Strona główna Aktualności Polityka SLD: obecna władza pisze historię na nowo

SLD: obecna władza pisze historię na nowo

7

Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej są oburzeni sposobem, w jaki przeprowadzone zostały obchody z okazji 25-lecia samorządu. 

SLD zarzuca prezydentowi miasta oraz przewodniczącemu rady miejskiej promocję konkretnej grupy politycznej, dlatego wystosowali list otwarty.

– Z przykrością stwierdzamy, iż nie ustrzegli się oni pokusy, aby w sposób tendencyjny i wybiórczy potraktować historię Pabianic, wymazując z jej kart osoby, które z ramienia lewicy piastowały wysokie funkcje w samorządzie lub ten samorząd reprezentowały: Leszka Malińskiego – wieloletniego przewodniczącego Rady Miejskiej, Pawła Winiarskiego – prezydenta Pabianic, czy Anitę Błochowiak – reprezentantkę Pabianic w Sejmie przez okres 10 lat, co do dnia dzisiejszego jest wynikiem nie do powtórzenia przez prawicowych polityków – piszą w liście.

Pod listem podpisało się 15 osób m.in. obecny radny miejski Piotr Duraj, jego poprzednicy – Aleksandra Stasiak, Rafał Boczkiewicz i Radosław Januszkiewicz. Poniżej pełna treść listu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie jestem zwolennikiem lewicy i nigdy nie byłem ale tu mają rację. Obchody zorganizowała grupka wzajemnej odwiecznej adoracji pod wodzą Górnego Krzysztofa. Lata lecą, a szyldy cały czas te same w Pabianicach, choć AWS już dawno w piachu. Panowie trochę już rozminęli się z rzeczywistością, tej politycznej też jakby nie zauważyli. No ale mam nadzieję, że prez. Mackiewicz wywodzący się co prawda z tego obozu będzie jednak otwarty na współpracę z nową władzą. Zresztą alternatywy tu raczej nie widzę. Jeśli nie za 4 lata będzie – jak większość ekipy od Wlaźlaka – już tylko historią.

Nie ma się czemu dziwić. Czas upadku Pabianic zaczął się od fatalnej prezydentury Bernera. Dalej był Dychto pierwsza kadencja i Dychto z Mackiewiczem druga kadencja. To wtedy zaczęliśmy tak dramatycznie odstawać od innych miast. Zresztą ja nie mogę się nadziwić decyzjom mieszkańców, którzy wybrali Mackiewicza czyli prawą rękę Dychty. Jaki w tym sens? Jaka logika? Ale zobaczymy. A historie piszą wygrani. Zawsze tak było, choć niesmak pozostaje.

Hm pierwsi sekretarze KC PZPR czują się pokrzywdzeni? Czas przypomnieć sobie kiedy sami nie dopuszczali nikogo do głosu, wtedy rację miała tylko jedyna partia… zapomnieli?

Hańba ! SLD po za sejmowym korytem, Kiszczak nie został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a po trzecie – na pogrzebie nie było żadnych honorów wojskowych.Teraz jeszcze „sposób tendencyjny i wybiórczy potraktować historię Pabianic” gdzie Lewica zdobyła RAZEM 15,57%(ZL+Razem). Widać, że planowanie polityczne w naszym nieszczęśliwym kraju i mieście ma
charakter długofalowy, co jest zrozumiałe w sytuacji, gdy Stany
Zjednoczone zresetowały swój poprzedni reset w stosunkach z Rosją na
dobre. Stąd ta schizofrenia w podejściu do historii, typowa dla całego
środowiska, od którego zaraził się również były prezydent naszego
nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa, lansując formułę: „za, a nawet przeciw”.

Chciałbym wyrazić swoje zdanie, bo mam już dosyć braku wiedzy i niekompetencji. Łatwo jest siedzieć w domu, zajadać chipsy i nic nie robić, poza narzekaniem na wszechświat. Jeżeli coś się nie podoba, to bardzo proszę zacząć działać i podejmować inicjatywę, wyrażać swoje zdanie. Bezpodstawna krytyka nic nie daje. Jeżeli komuś, w tym przypadku SLD, nie podoba się przebieg uroczystości związanej z obchodami 25-lecia samorządu to pretensje mogą mieć tylko do siebie. Trzeba było zaznajomić się z podstawowymi aktami prawnymi obowiązującymi w Pabianicach (a myślę, że zwłaszcza radni miejscy i osoby pełniące określone funkcje w mieście powinni mieć przynajmniej elementarną wiedzę… Czytaj więcej »

Lewico! sierpem, młotem i czerwoną flagą na Urząd Miejski! Dobrze, że zniesiono cenzurę, bo nie moglibyście napisać swojego protestu. Zamknęliby Was na 24h i „pałowali” do nieprzytomności….

Lewacka propaganda.