Strona główna Aktualności Z miasta Skromny wiec pierwszomajowy. Dostało się PiS-owi

Skromny wiec pierwszomajowy. Dostało się PiS-owi

5

Około 80 osób w tym 55 rowerzystów uczciło Święto Pracy podczas wiecu organizowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. 

Zaczęło się od przejazdu cyklistów przez miasto. To był już czwarty rajd rowerowy organizowany przez SLD. Dziś na rowery wsiadło 55 osób, które przejechały m.in. ul. Warszawską, Myśliwską, Waltera Jankego, Bugaj i Kopernika na starówkę.

W tym roku sam wiec był bardzo skromny. W ubiegłych zapraszana była orkiestra, a uczestnicy maszerowali z flagami w pochodzie ulicą Zamkową. Tradycyjnie nie obyło się jednak bez przemówień. Po odsłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał przewodniczący partii w powiecie – Robert Kraska.

– Błędem jest odnajdywanie korzeni święta 1 Maja w PRL-u. Święto to wprowadziła II Międzynarodówka w 1889 roku – mówił Kraska. – Brak lewicy w parlamencie powoduje destabilizację demokracji. Przywróćmy normalność – dodał przewodniczący wymieniając grzechy partii rządzącej  tj. zemsta na szefie Rady Europejskiej, zemsta na byłych pracownikach służb mundurowych, wprowadzenie reform wprowadzanych w pośpiechu i niekonsultowanych ze społeczeństwem.

Na koniec organizatorzy rozlosowali prezenty dla uczestników rajdu. Główną nagrodą był rower górski ufundowanych przez radnych Piotra Duraja i Marka Gryglewskiego. Nowy „góral” trafił do Roberta Świtoniaka. Nie mogło zabraknąć też żurku dla wszystkich uczestników obchodów pierwszomajowych.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułMamy to. Dziewczyny jadą na finał MP (ZDJĘCIA)
Następny artykułPrezydent dostał podwyżkę i spłacił kredyt
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pogrobowcy … po kolejnych wyborach odejdziecie na zawsze w zapomnienie … AMEN

Rzeczywiście, brak demokracji, bo w wyborach obywatele ich nie wybrali. Oni nawet się nie kryją, że chcą powrotu państwa bez głosu narodu. Tylko po co umieszczać to w portalach informacyjnych? W sumie nawoływanie do państwa totalitarnego jest karalne. Uważacie co umieszczacie.

Nawet Habura starosta z nimi jechał … widać gdzie mu bliżej światopoglądowo … Polacy podziękują w najbliższych wyborach …

Co rozlosowali……..? (organizatorzy rozlosowali prezydenty dla uczestników rajdu.)

Nie pisze sie głos zaprał tylko zabrał