W miniony weekend dorośli zawodnicy klubu pojechali na Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację, które miały miejsce w Rymanowie Zdrój. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych pabianiczanie pokazali się z bardzo dobrej strony.

Pierwszego dnia imprezy pogoda dopisała biegaczom. Przemierzanie tras z pięknymi widokami w ciepłej i pogodnej aurze było przyjemnością. W niedzielę jednak Beskid Niski kompletnie zmienił swoje oblicze. Pojawiło się dużo wody, przez co na trasie pojawiło się wiele śliskich miejsc. Efekt był taki, że na 200 zgłoszonych zespołów jedynie połowa dotarła do wszystkich punktów kontrolnych w regulaminowym czasie.

Jeśli chodzi o rezultaty zawodników Azymutu, to w kategorii KK ekipa złożona z Magdaleny Jaśkiewicz, Katarzyny Mazur oraz Nataszy Nikitczenko (Orientus Łódź) zajęła dobre, siódme miejsce. Jeszcze lepiej poradzili sobie panowie w kategorii MMX. Łukasz Gryzio wraz z Tomaszem Tkaczukiem zdobyli bowiem srebrne medale.

Na podium znalazły się jeszcze dwie pary Azymutu. W kategorii MMX brązowe krążki zdobyli Mariusz Pabich i Konrad Płóciennik, a w kategorii RX Tomasz Łukawski i Mieszko Korycki.

Dobre występy zanotowały również w kategorii RX pary Adam Gąsiorowski/Daniel Michalski i Łukasz Wójcik/Michał Łubis, które zajęły odpowiednio szóste i siódme miejsce.

W weekend nie próżnowali także młodsi biegacze Azymutu, których trenerem jest Adam Gąsiorowski. Jego podopieczni wzięli udział w pabianickiej edycji parkuruna. Niemal każdy ze startujących poprawił swój osobisty rekord o około dwie minuty, zatem takie rezultaty muszą cieszyć.

Najlepiej z chłopców zaprezentował się Maciej Sztranek, który dystans 5 kilometrów pokonał w 20 minut i 51 sekund. Z dziewcząt najszybciej, bo w czasie 23 minut i 44 sekund, pokonała trasę Magdalena Janiak.