Seicento odholowane na policyjny parking

  3
  Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego Fiatem Seicento. Okazało się, że mężczyzna ma sporo na sumieniu.

  Do kontroli doszło w niedzielę 30 października po godz. 20.00 na ul. Smugowej. Okazało się, że 55-letni kierowca po dmuchnięciu w alkomat ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystkie przewinienia pabianiczanina. W policyjnym systemie ukazała się informacja, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Tym samym został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a auto którym podróżował trafiło na policyjny parking. 55-latek stanie przed sądem.

  Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

  Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Oprócz powyższego, sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

  Ponadto, w przypadku zawieszenia wykonania orzeczonej kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje również możliwość orzeczenia środka karnego przewidzianego w art. 44 § 2 k.k., tj. przepadku pojazdu jako narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa.

  Prowadzący postępowanie mają również możliwość dokonać zabezpieczenia samochodu, którym porusza się sprawca, na poczet grożących mu majątkowych środków karnych.

  W tym przypadku kierujący musi się liczyć z dodatkową karą, bowiem kierowca, który nie stosuje się do orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zakaz ma a i tak jeździ najebany. Powtarzam, alkoholików za kierownicą należy znakować jak bydło wypalając im na mordach znamię żeby z daleka było widać.

  Robimy zrzutę na kolejne sejo😂😉🤔

  Faceci na tory