Strona główna Aktualności Z miasta Kierowcy znowu to robią. Interweniowała policja

Kierowcy znowu to robią. Interweniowała policja

43
Podobnie jak w ubiegłym roku kierowcy odwiedzający groby bliskich parkują auta w niedozwolonym miejscu, czyli pasie środkowym.

W wyniku przebudowy drogi nr 485 między dwoma pasami jezdni powstał jeszcze jeden – z kostki brukowej. Kolejny raz służył kierowcom za parking. Tymczasem zgodnie z przepisami to pas, gdzie samochody oczekują na możliwość skrętu w lewo, na posesję, nie blokując ruchu lub którym można wyprzedzać pojazdy wolnobieżne.

Dlatego w niedzielne popołudnie na ul. Kilińskiego interweniowały 3 patrole z drogówki.

– Prowadziliśmy działania prewencyjne. Nie było mandatów – mówi podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

W tym roku na ul. Kilińskiego nie wprowadzono zmiany organizacji ruchu. W ubiegłych latach na czas Wszystkich Świętych ulica na odcinku od Grota Roweckiego do Świetlickiego była jednokierunkowa.

W poniedziałek policja na środkowym pasie ustawiła pachołki, aby kierowcy nie mogli parkować w niedozwolonym miejscu.

Od 28 października 2022 roku do 2 listopada 2022 roku, policja prowadzi działania pod nazwą „Odpowiedzialny kierowca” skupiające się na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

kiedyś na Kilińskiego był parking na kilkadziesiąt aut ale później ktoś mądry inaczej ulepszył sprawę i teraz wzdłuż ulicy parkuje chyba z 15 samochodów

pomyśleli o przyszłości jak plebsu nie będzie stać na nową elektryczną zabawkę i będzie mniej aut 🙂

Na codzień jak stoją przy żabce lub przy sklepie miś expres na jutrzkowickiej to nikomu nie przeszkadza może czas zainwestować w znaki które o tym zakazie parkowania poinformują tak jak chyba w Kutnie

Przejeżdżam tam codziennie rano i popołudniu i nie ma tygodnia, żeby policja nie stała na kogutach i nie wypisywała mandatów. Inna sprawa, że pod ABC są tylko trzy miejsca do zaparkowania a pod Żabką teoretycznie w ogóle nie można parkować wiec tu tez nie do końca jest to dobrze rozwiązane.

Dla tych co nie wiedzą, na terenie hotelu RJ można do 15 min parkować za free na zakupy w żabce

Ludzie nie chcieli zmian w układzie ruchu drogowego wokół cmentarza i stąd kłopot z parkowaniem. Jak był ruch jednokierunkowy w stronę Bełchatowa to zawsze była możliwość parkowania po stronie lewej drogi ale niektórym to przeszkadzało bo nie chciało się robić kółka przez świetlickiego by wrócić do miasta. Dodatkowo SM pilnowała parkowania przy cmentarzu kierując prowadzących gdzie są wolne miejsca a dziś wolna amerykanka. Służby skupiają się na tym pasie z kostki by w razie potrzeby wystawiać wezwanie na komendę i mają spokojną głowę a kierowcy niech sami się motaja szukając miejsca co powoduje chaos organizacyjny na drogach

90% tam parkujących powinno skorzystać z komunikacji miejskiej. W tym roku bardzo dużo autobusów jeździło praktycznie pustych. No ,ale rozumiem – wysoka inflacja – niewielu Pabianiczan stać na 1.50. (z kartą Pabianiczanina)

Cały dzień nie reagowali, gdy było pełno samochodów na pasie środkowym. Dostało się pewnie za to kilku pechowcom, wieczorem. Trzy policyjne stały na środkowym na światłach i czekały na jakiegos jednego właściciela… Ot, działania policji, norma: udupić jednego.

A gdzie policja na ul Rocha ??? Nagminnie co dziennie jada samochody pod prąd z pretensjami czemu mają zajechana drogę !!! Tam tylko stać przy Jana i liczyć kasę panowie policjanci. Nie mówiąc o pieszych wchodzących zza budynku na pewniaka na przejście bo mają pierwszeństwo !!! Ludzie myślcie bo wam jak ktoś powiedział napiszą na nagrobku zgonol na przejściu dla pieszych bo miał pierwszeństwo!! Głowa nie telefony taka rada !!!

A co to komu przeszkadza? Poza tym wyjezdzajac z aviatora nie ma zakazu skretu w lewo

A kto powinien ewentualnie postawić ten znak z zakazem? Na przykład na ulicy Robotniczej, która jest jednokierunkowa, zadbały o to wspólnoty mieszkaniowe.

Prawo jazdy z chipsów to znaki nie pomogą

A czy jak wjedziesz w ulicę jednokierunkową to przy każdej posesji masz znak nakazujący jazdę?

A jak dojedziesz do Aviator’a. 😂😂😂

gratuluje debilom co stawiali na środku tego pasa na wprost wjazdu i wyjazdu z parkingu cmentarza!
Ps. Aby nie było nie byłem tam autem, bo to bezsensu. Ale i tak jak patrzałem na zastawione wjazdy to mnie szlag trafiał. 🙂

Nie patrzałem? Jakbyś patrzył, to może byś coś zobaczył. Jak patrzałeś to Cię szlag trafiał.

nie mogłem patrzać bo mi auta zasłaniały!

Skoro nie było mandatów to za rok powtórka z rozrywki będzie . Dziękuję .

Mandat takim walnąć na 40 tys to się oduczą parkować w niedozwolonych miejscach

i jak sie czujesz z tym, że życzysz komuś mandatu w wysokości swoich rocznych zarobków brutto?

Chyba ty

Można też życzyć, żeby z powodu tak zaparkowanych samochodów nie dało się zrobić korytarza życia, nie mogły przejechać służby ratunkowe i np. zgasić jego domu. Ale nie wiem, czy to taniej wyjdzie.

policja na środkowym pasie ustawiła pachołki” przepraszam,a jak miejscowi mają wjeżdżać na swoje posesje? najlepiej, zablokować, zakorkować, to najlepiej temu miastu i tej władzy wychodzi. żenada!!!

Pachołek od pachołka w odległości 3 metrów, co umożliwia skręt na posesję między pachołkami.

a jak mam teraz tym pasem wyprzedzić pojazd wolnobieżny? kasując pachołki? przez jakiś debili co parkują mam się teraz wlec?

Ile tych pojazdów wolnobieżnych tam widziałeś w tym czasie? Bo widzę oburzenie, a nie widzę przyczyny.

Jeszcze obatel nie doszedł do siebie po imprezie i sądził,że jest inny dzień

Ale dlaczego, gdyby tam jechał pojazd wolnobieżny, nie mógłbym go wyprzedzić? dlaczego mnie kara się rozstawianiem pachołków i utrudnia przejazd. a nie karze tych co mają wywalone i źle parkują?
na jakiej podstawie i kto wydał pozwolenie na umieszczenie słupków w pasie drogowym????

Gdyby tam akurat 1 listopada jechały te pojazdy:
Kombajny
Kosiarki samojezdne
Opryskiwacze
Sadzarki
Sieczkarnie
Zgrabiarki
Maszyny leśne
Harwestery
Karczowniki
Klembanki i Skidery
Rębaki
Wciągarki
Maszyny budowlane: Frezarki
Koparki
Koparkoładowarki
Ładowarki
Palownice
Recyklery
Równiarki
Spycharki
Układarki
Walce
Wiertnice
Zagęszczarki
Zgarniarki
Żurawie
Wózki transportowe:
Wózki bagażowe
Wózki platformowe
Wózki podnośnikowe
Wózki wysięgnikowe,
to faktycznie nie mógłbyś wyprzedzić, przez te pachołki.
Muszę cię jednak zmartwić. Gdyby te samochody stały na środku to też nie mógłbyś wyprzedzić. Pomimo tego, że ich kierowcy zostaliby ukarani.

dlatego tego dnia w ogóle nie poruszałem się tą ulicą, jadąc na około :D. Pisałem hipotetycznie – bo kto wydał zezwolenie na tak głupi pomysł z pachołkami? i czy w ogóle jest na to glejt? wolałbym aby tych parkujących pokarać mandatami. stawali nie tylko na środku. jak się pachołki pokazały to stali na chodniku i w bramie na środku cmentarza (i to nie na moment wysadzając staruszkę, ale bo tak mają wywalone). ja lekko lub mocno przekroczę prędkość to nie ma że boli i jedziecie tu po mnie po całości. Tego samego wymagam dla tych „dobrych” na co dzień kierowców… Czytaj więcej »

dziś stała na pasie śmieciarka i koleś z bramy sobie spacerkiem kontenery popychał do niej. korek az do skrzyżowania!. w końcu auta po liniach ciągłych na pasie pod prąd wyprzedzały ją.
osobówki
tiry
autobusy

tak więc ten tego…

Linie ciągle wzdłuż tego pasa wybrukowanego?
Wyprzedzały coś co stoi?
Tyle tych śmieci woził z całego Bychlewa w kontenerach do tej zaparkowanej śmieciarki, że korek do skrzyżowania?
A tobie śniło się wtedy że jechałeś koparko-ładowarką, oczywiście hipotetycznie…
Weź już skończ pieprzyć, bo się tych hipotetycznych bzdur czytać nie da.

To jak w razie przekroczę prędkość też proszę działanie prewencyjne😂😂😂

Często niestety jest tak, że brak miejsc parkingowych jest efektem kretyńskiego parkowania – tu akurat mam ma myśli parkingi pod blokami (na Piaskach), głąby parkują tak, że zajmują po dwa miejsca parkingowe. Zero wyobraźnij, zero myślenia. Albo zero umiejętności.

Sąsiad z mojej klatki od 7 lat pisze do PSM o potrzebie remontu dużego parkingu pod blokiem. Trawniki rozjeżdżane, jezdnia pozapadana, oznakowania zerowe. Bez rezultatu. 3 lata temu ADM-1 obiecała, że chociaż pomaluje pasy na parkingu wyznaczające miejsca do parkowania. I co? I dalej nic!!! Do tych trzech zer trzeba dołączyć zero chęci.

W artykule jest błąd, rozwiązanie to nie jest unormowane prawnie w polskich warunkach.
Istnieją domniemania o sposobie korzystania na podstawie poziomego oznakowania (linia przerywana) oraz rozwiązań prawnych na zachodzie.

Skoro nie ma rozwiązań prawnych to kursanci na kursach nie są uczeni o tym rozwiązaniu, więc skąd mają wiedzieć jak z niego korzystać (a w szczególności kiedy dwóch na raz z przeciwnych kierunków chce skręcić w lewo).

Najpierw prawo, potem rozwiązania na drodze. Na tą chwilę to jest sytuacja w której ktoś by wybudował rondo z ruchem w lewo a potem stwierdził, że w Anglii tak jeżdżą więc jest ok.

Istnieją domniemania? Wystarczy czytać przepisy zamiast artykułów w internecie.
Podpowiadam jeden z nich, dotyczący sytuacji sprzed cmentarza: art. 49 ust. 1 pkt 8 Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Last edited 1 miesiąc temu by Wskaźnik

Tam nie ma trwałego oddzielenia dwóch jezdni, więc jest to droga jednojezdniowa. Czyli ten przepis jej nie dotyczy (dotyczy pasa oddzielającego jezdnie więc tyczy dróg dwujezdniowych i np pasa zieleni).

Ja rozumiem zakaz zatrzymywania (nie jest to krawędź jezdni tylko środek, więc nie wolno) natomiast nadal nie zmienia to faktu, że nie ma opisanego sposobu korzystania w przepisach.

Wzdłuż tego pasa są linie, zgodnie z rozporządzeniem, wyznaczające krawędź jezdni.
Nie dorabiaj ideologii o jakimś trwałym oddzieleniu, bo żaden przepis nie mówi, że ma być ono jakieś „trwałe” i, że z tego powodu nie jest to pas między jezdniami.

Last edited 1 miesiąc temu by Wskaźnik

Zobacz sobie definicje drogi dwujezdniowej i zobaczysz dokładnie moje słowa…
Na dodatek doszedłeś w swoich rozważaniach do tego o czym mówiłem – skoro nie ma rozdzielenia to droga jednojezdniowa, a jeśli tak jest to pas ruchu wg ogólnych zasad (wg definicji to pas umożliwiający ruch jednego pojazdu – ten umożliwia). A jednak podobno są ograniczenia używania tego pasa, tylko ze świecą ich szukać w przepisach. Nigdzie nie jest napisane że służy tylko do skręcania w lewo i omijania wolnobieżnych. I właśnie to jest kwestia o której pisałem na początku, że brak jest przepisów.

Last edited 29 dni temu by Heniu

Gdzie znajdę tę definicję drogi dwujezdniowej, żeby zobaczyć dokładnie twoje słowa? Bo w żadnym akcie prawnym nie ma.
W swoich rozważaniach doszedłem do wniosków dokładnie przeciwnych. Jeżeli na jezdni wzdłuż tego pasa są wymalowane linie krawędziowe wyznaczające krawędź jezdni, to ten pas nie jest jezdnią. Gdyby był, to musiałyby być wymalowane linie rozdzielające pasy ruchu, a nie linie krawędziowe.
P.S. Czekam na definicję.

I w pewnym momencie postawiono na środkowym pasie pachołki. I co to zmieniło?
Samochody, które stanęły ukośnie od strony stadionu” obsługiwało” jednocześnie 4 policjantów. Chyba brakło im kartek w notesach! Gratulacje dla organizatorów.

A był dostępny jeszcze parking przy MOSiR, tyle, że płatny