Strona główna Sport Piłka nożna Saw-Bud najlepszy w turnieju firm

Saw-Bud najlepszy w turnieju firm

0

Jedną ze sportowych imprez towarzyszących Dni Pabianic był V Turniej Piłkarski Firm i Instytucji.

W tym roku udział wzięło tylko 9 drużyn, które podzielono na trzy grupy. Awans do fazy medalowej uzyskiwali tylko zwycięzcy grup.

Najciekawiej było w grupie A, gdzie grały Urząd Skarbowy, AMG Santex i Bank Zachodni WBK. Okazało się, że wszystkie drużyny mają tyle samo punktów – 3, a dwie z nich dodatkowo mają taki sam bilans bramek. Po jednej bramce na plusie miały bowiem AMG Santex i Bank Zachodni WBK o awansie zadecydowała więc liczba zdobytych bramek tu o jedną lepsi byli bankowcy, którzy zdobyli ich 6.

Wyniki gr. A: Urząd Skarbowy – Santex 0:3, US – Bank WBK 3:2, Santex – WBK 2:4.

W grupach B i C już takich problemów nie było w obu grupach jeden zespół wygrał bowiem wszystkie mecze. W grupie B był to Saw-Bud, a w grupie C ZwiK. Nie oznacza to, że nie było emocji, w grupie B po wygranej z Strażakami zarówno przez Allmed i Saw-Bud decydował mecz pomiędzy nimi, który wygrali ci drudzy 4:2.

W ostatniej grupie zaś tłem dla rywali okazał się Reb-Bud, który przegrał 2:6 i 3:6, a o awansie zadecydowała wygrana ZWiK-u z Philipsem 4:3.

Wyniki grupy B: Straż Pożarna – Allmed 0:1, Straż Pożarna – Saw-Bud 3:6, Allmed – Saw-Bud 2:4.

Wyniki grupy C: Philips – ZWiK 3:4, Philips – Reb-Bud 6:2, ZwiK – Reb-Bud 6:3.

 

W fazie medalowej równych sobie nie miał Saw-Bud z doskonałym w bramce Piotrem Świątkiem, którego wybrano bramkarzem turnieju. Zespół ten pokonał 4:1 Bank Zachodni WBK i 2:1 ZWiK i triumfował w turnieju. Srebro przypadło ZWiK-owi, który na otarcie łez rozbił bankowców 7:1, dzięki czemu królem strzelców został Łukasz Milcz z tego zespołu, autor 9 bramek w całym turnieju.

 

REKLAMA