Strona główna Dzieje się Sport To był bieg dla „górali” (WYNIKI I DUŻO ZDJĘĆ)

To był bieg dla „górali” (WYNIKI I DUŻO ZDJĘĆ)

0

Mateusz Jaksa był najszybszym pabianiczaninem w biegu „Dycha na piątkę”, który odbył się dziś w Piątkowsku. Część trasy przebiegała przez tor motocrossowy.

Jaksa zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 46:52. Najszybszy był Krzysztof Pietrzyk z Koluszek, który dobiegł w czasie 43:37. Drugie miejsce zajął Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego (44:12), a trzeci był Tomasz Owczarek z Bełchatowa (44:50).

Wśród pań nie miała sobie równych nasza najlepsza biegaczka Katarzyna Downar. Zawodniczka Korony Pabianice w klasyfikacji generalnie z czasem 53:19 zajęła 16. miejsce.

Drugim najszybszym pabianiczaninem był Andrzej Pietrzak (47:35), który dobiegł jako piąty, a na 11. miejscu  uplasował się Witold Tosik (3. pabianiczanin) z czasem 52:13. W biegu wystartowały 192 osoby, a ukończyło go 188.

W tym roku trasa była mocno urozmaicona. Zawodnicy po torze motocrossowym biegli dwie pętle, dlatego czas zwycięzcy z ubiegłego roku był ponad 5 minut lepszy. – Cała trasa to ciężki, ostry przełaj. Zawodnicy wiedzieli, że dostaną ostrą „wrypę” i po to tu przyjechali   – tłumaczy Arkadiusz Jaksa z klubu Korona Pabianice, organizatora imprezy.

Na odcinku górskim mierzono oddzielnie czas by wyłonić najlepszego „górala”, okazało się, że tutaj podium jest takie samo, choć miejsca inne. Najlepszy okazał się Tomasz Owczarek (6:52), drugi był Krzysztof Pietrzyk (7:03), a trzeci Leszek Marcinkiewicz (7:08).

Najlepszym pabianickim góralem okazał się zaś 4. Krzysztof Rynkiewicz (7:11), który w ogólnej klasyfikacji był dopiero 76. Pabianiczanie zdominowali miejsca za podium w klasyfikacji górskiej, bo piąty był Mateusz Jaksa (7:30), a szósty Witold Tosik (7:41).