Liderki tabeli nie był gościnne dla pabianiczanek i od samego początku punktowały nasz zespół, zwyciężając ostatecznie przewagą czterdziestu punktów.

Good Lood AZS PK Kraków – Grot TomiQ Pabianice 81:41 (19:9, 21:14, 24:14, 17:4)

Do wyniku 8:7 można powiedzieć, że plan naszego zespołu na ten mecz się układał. Szkoda, że później gospodynie zdobyły osiem punktów z rzędu, pieczętując zwycięstwo w pierwszej kwarcie celnym rzutem za trzy. Na początku drugiej partii Magdalena Grzelak zmniejszyła nieco rozmiary strat, ale ponownie na jeden rzut pabianiczanek, krakowianki odpowiadały kilkoma ze swojej strony. Wynik 40:23 do przerwy dla rywalek nie napawał optymizmem przed drugą odsłoną spotkania.

Po zmianie stron koncert krakowianek trwał w najlepsze. Przed totalnym rozbiciem naszej ekipy starała się nas uchronić jedynie Magdalena Grzelak. W ostatniej kwarcie nawet to jej się nie udało, bowiem trafiła ona zaledwie dwukrotnie do kosza gospodyń i były to jedyne punkty zdobyte w tej partii dla naszego zespołu.

Grot zajmuje jak na razie 9. miejsce w tabeli i za tydzień w sobotę o 18:00 zmierz się u siebie z MUKS-em Poznań.

Grot: Danych (10), Pęcina, Dolewa Szałecka (6), Michalak (4), Szymańska (2), Cicha (2), Boniecka, Sierakowska, Szczygieł, Grzelak (17), Kirsz.