Widać, że dzisiejszy dzień jest ważnym wydarzeniem dla mieszkańców miasta. Podczas oficjalnej uroczystości ma placu przed Pomnikiem Legionisty zebrało się dużo więcej mieszkańców niż w poprzednich latach. 

Choć tegoroczne obchody przed pomnikiem nie różniły się specjalnie od tych z lat ubiegłych, pabianiczanie tłumnie zjawili się, aby wziąć udział a tym wydarzeniu. Atrakcją byli niewątpliwie uczniowie II LO przebrani za historyczne postacie. Mieszkańcy bardzo chętnie pozowali z nimi z zdjęć. Ten akcent mógłby być kontynuowany w kolejnych latach.

Tradycyjnie odbyło się wciągnięcie flagi na maszt, harcerze wygłosili Apel Pamięci, a delegacje złożyły kwiaty. Oficjalne wystąpienie mieli: prezydent Grzegorz Mackiewicz i starosta Krzysztof Habura. Ten drugi odniósł się do sytuacji politycznej w Polsce.

– Podzieliliśmy się sami. Na biednych i bogatych, na zdrowych i niepełnosprawnych, na prawdziwych patriotów i ludzi gorszego sortu. Nie czekajmy kolejne 123 lata, aby znów zapanowała zgoda w imię naszego wspólnego dobra jakim jest Polska – mówił starosta. – Uczyńmy wszystko, aby dzisiejszy dzień był radosnym i wyjątkowym dla każdego Polaka. Celebrujmy go, aby stał się prawdziwym świętem, a motywem przewodnim niech będzie porozumienie ponad podziałami, w imię dobra naszego narodu.

Jak co roku, delegacje biorące udział w uroczystościach dokonywały wpłat na szczytny cel. Ponad 3 tysiące złotych trafi na konto pabianickiego WOPR.

Odbył się też czwarty Bieg Niepodległości. Wydarzenie skupi już nie tylko biegaczy, ale też rowerzystów i chodziarzy nordic walking (ZOBACZ ZDJĘCIA).

O godz. 19.00 zaplanowano koncert „Piosenki dla Niepodległej” w wykonaniu Pauliny Grochowskiej (Kabaret pod Egidą) – spólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele św. Maksymiliana (sala w dolnym kościele).

O godz. 19.18 odbędzie się pokaz sztucznych ogni na parkingu przed hotelem „Fabryka Wełny”.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabiks bije lidera!
Następny artykułRywalki z dworu Kraka nie pozostawiły nam złudzeń
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hahaha jak ja lubię tego redaktorka:) Pan pokaże miastu te tłumy co tam byly:) bo jakoś nikt nie zauważył… od lat w tym mieście to każda uroczystość państwowa wypada bardzo blado nawet na tle ościennych gmin i powiatów…. i nie zapowiadają się zmiany.. smutne

Wspaniałe patriotyczne kazanie księdza Szuby, szkoda, że duet prezydent i starosta nie potrafili stworzyć czegoś równie patriotycznego.

Standardowa sztampa. Msza św. OK, potem smutni panowie czytają coś z kartki, poczty sztandarowe, kwiatki i… Na tyle was stać z okazji 100-lecia państwa!!!! KC PO, Boże jakie dno! Aaaa nie. Ta od Żydów coś bredziła o wolności : )))

Panie redaktorze dlaczego Pan nie puścił mojego komentarza. Czyżby prawda zabolała?

To w ramach wolności mediów ograniczanych ponoć przez PiS. Jaja są, nie? Nadredaktor publikuje tylko te POprawne, czasem wrzucając dla niePOznaki te kontrowersyjne.