Strona główna Dzieje się Sport Ruszyły zapisy na Pabianicki Półmaraton

Ruszyły zapisy na Pabianicki Półmaraton

0

21 kilometrów i 97,5 metra – tyle będą musieli przebiec chętni biegacze.

Jest to już 6. edycja największej imprezy biegowej w powiecie pabianickim. Sportowcy pobiegną
3 kwietnia 2016 r. Trasa pozostała niezmienna od poprzedniej edycji i prowadzi ulicami: Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 stycznia, Rydzyńską, później przez Rydzyny, Jadwinin i Bychlew, kończąc Jutrzkowicką w Pabianicach. Start i meta znajduje się na terenie boiska MOSiR-u.

Zapisy ruszyły 13 listopada. Do końca grudnia koszt wpisowego bez koszulki wynosi 50 zł. Później ta kwota będzie rosła i wyniesie kolejno: 60 zł (do końca stycznia), 80 zł (do 27 marca) i 100 zł (na tydzień przed zawodami). Zapisać się na bieg można tutaj.

Oprócz półmaratonu odbędą się również imprezy towarzyszące. Każdy, kto nie czuje się na siłach, aby przebiec cały półmaraton, może zapisać się na bieg na 5 km. Kobiety mogą sprawdzić się w biegu na szpilkach, w którym trzeba będzie przebiec 100 metrów na twardej nawierzchni. Szpilki muszą mieć minimum 7 cm wysokości. Jak co roku dla dzieci przewidziano półmaratonik, gdzie w siedmiu kategoriach będą rywalizować najmłodsi sportowcy.

Rok temu podczas 5. edycji padł rekord frekwencji. Na półmaraton zapisało się 1109 biegaczy. Czy w tym roku wynik zostanie poprawiony? Więcej szczegółów na stronie internetowej imprezy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments