Strona główna Dzieje się Sport Biegniemy już w niedzielę

Biegniemy już w niedzielę

0

Ponad 1000 biegaczy zgłosiło się już do udziału w pabianickim półmaratonie. Wśród chętnych jest wielu obcokrajowców m.in. z Ukrainy, Białorusi i … Kamerunu. 

Gości zza granicy, którzy do tej pory zapisali się na niedzielny bieg będzie kilkunastu: jedenastu Ukraińców, jeden Białorusin, jeden Bułgar, jeden obywatel Niemiec, jeden Amerykanin oraz jeden mieszkaniec Kamerunu. Pozostali biegacze to Polacy, którzy do Pabianic zjadą niemalże z całego kraju. Co ciekawe, najstarszy biegacz, który zgłosił swój udział w półmaratonie ma 79 lat.

– W głównym biegu i biegu na 5 km łącznie na obecną chwilę biegnie prawie 1000 osób – informują organizatorzy imprezy, członkowie stowarzyszenia „Wszystko gra – Pabianice”.

To nie wszyscy uczestnicy niedzielnej imprezy. W kategorii dla dzieci (półmaratonik) udział weźmie 412 małych biegaczy. Chętnych do rywalizacji w klapkach Januszów jest póki co 11, a Pań, które pobiegną na szpilkach 9. Do biegów w tych dwóch kategoriach nadal trwają zapisy, podobnie jak w kategorii głównej oraz biegu na 5 kilometrów. 

– Dostępnych jest jeszcze 100 pakietów startowych na 21 km oraz 30 numerów startowych na 5 km – dodają organizatorzy.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej pabianickiego półmaratonu, a najświeższe newsy, jak np. to, jakie smakołyki czekać będą na biegaczy, znajdziecie na fanpage’u półmaratonu.

O utrudnieniach w ruchu, z jakimi będzie wiązał się niedzielny bieg i zmianach w komunikacji, przeczytacie TUTAJ.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments