Strona główna Aktualności Ruszyła budowa skateparku. Będzie gotowy w połowie wakacji

Ruszyła budowa skateparku. Będzie gotowy w połowie wakacji

9
Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim ruszyła budowa  skateparku. To będzie jedyna taka inwestycja na terenie naszego powiatu.

Trzypoziomowy skatepark, w kształcie prostokąta, powstaje w miejscu starego – przy hali sportowej. Wcześniej do dyspozycji skejterów było jedynie kilka drewnianych instalacji.
Nowoczesny obiekt zajmie powierzchnię niemal 550 metrów kwadratowych. Będą mogli z niego korzystać miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz BMX-ach. Przedsięwzięcie obejmie również m.in. budowę dojścia do skateparku oraz montaż małej architektury.

Przedsięwzięcie pochłonie 1 002 909 złotych, jednak nie cała kwota pochodzi z budżetu miasta. Część pieniędzy, a dokładnie 340 tys. zł jest finansową nagrodą, jaką miasto otrzymało w konkursie „Rosnąca odporność”. Oceniano w nim poziom zaszczepienia mieszkańców, który w przypadku Konstantynowa Łódzkiego wzrósł w okresie od 1 sierpnia do 31 października ubiegłego roku o 6,6% , co dało miastu drugie miejsce w powiecie pabianickim.

Nie wszyscy radni byli jednak za budową skateparku za taką kwotę. Dariusz Stelmasiak sugerował, że cena jest zbyt wygórowana (WIĘCEJ O WĄPLIWOŚCIACH RADNEGO).

– Pandemia spowodowała, że dzieci i młodzież przez długi czas były odizolowane, co bardzo negatywnie wpłynęło na ich psychikę. Chcemy temu przeciwdziałać, a aktywność fizyczna sprzyja niwelowaniu negatywnych skutków epidemii. Skatepark będzie więc znakomitą odpowiedzią na to zjawisko. Jesteśmy przekonani, że sprawi użytkownikom dużo frajdy – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Na finał przedsięwzięcia trzeba jeszcze poczekać, bo zgodnie z umową wykonawca prac ma czas na ich realizację do połowy lipca.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Konstantynów będzie miał skate park dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży a w Pabianicach za pieniądze podatników zbudują szkutnię, która będzie dostępna wyłącznie dla znajomych i zaprzyjaźnionych. Tym różni się gospodarność od kolesiostwa i korupcji.

I to i to całkiem zbędne w obecnej sytuacji gospodarczej i przy zadłużeniu samorządów.

Trzeba się było szczepić. Konstantynów 1/3 kwoty na budowę dostał w nagrodę za najbardziej zaszczepioną przeciw covid-19 populację. A zapomniałem. Jesteś przecież antyszczepionkowcem.

Za to Konstatntynów nie ma wice prezydent Jarmakowskiej zaangażowanej w harcerstwo.

Brawo Janek.

może mi ktoś wytłumaczy co za Kretyn zadecydował żeby w Pabianicach zlikwidować miejsca parkingowe w centrum miasta przed Pabianicką Spółdzielnią mieszkaniową i bankami i w to miejsce zrobić ścieżkę rowerową .

a co za problem np. do skarbówki na kontrolę z kartotekami z ostatnich 5 lat w plecaku i na rowerze zapinać?

Ja bym się spytał jaki kretyn to zatwierdził.

To ten sam debil co zrobił parkingi na środku Jutrzkowickiej…