Strona główna Na sygnale Policja podsumowała świąteczną akcję na drogach

Policja podsumowała świąteczną akcję na drogach

3
Zdjęcie ilustracyjne.
Od piątku 15 kwietnia do poniedziałku 18 kwietnia pabianiccy policjanci prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”. Ze statystyk wynika, że w tym roku święta upłynęły spokojnie.

– Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole, których celem była troska o bezpieczeństwo nie tylko kierujących, ale też niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Mundurowi nie tylko badali trzeźwość kierowców, ale też sprawdzali stan techniczny pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym.

Przez 4 dni na terenie powiatu doszło do 9 kolizji drogowych, natomiast nie doszło do żadnego wypadku drogowego ( w analogicznym okresie w zeszłym roku było 8 kolizji i 1 wypadek). Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. W jednym przypadku przyczynił się do tego policjant po służbie (pisaliśmy o tym tutaj), a w drugim – przypadkowi świadkowie. Dwóch kierowców zostało złapanych na prowadzeniu pojazdów w stanie po użyciu alkoholu (od 0.2 do 0.5 promila).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pamiętajcie wszyscy żeby sobie długimi migać
Jak stoją 🙂

I pamiętajcie, żeby od razu mieć 200 zł na mandat, na wszelki wypadek, gdyby z przeciwka jechał radiowóz.

a jak już nas złapią trzeba zapytać policjanta czy dziś coś jadł