Strona główna Aktualności Skatepark za ponad milion. Część pieniędzy to nagroda za „wyszczepienie”

Skatepark za ponad milion. Część pieniędzy to nagroda za „wyszczepienie”

11
Konstantynów Łódzki szykuje się do budowy skateparku. Inwestycja ma pochłonąć 1 081 880 złotych. Część pieniędzy wpłynie do gminy za nagrody za „najlepiej wyszczepioną gminę w powiecie”.  

Nie wszyscy radni byli jednak za tak kosztowną inwestycją. Czy były alternatywy inwestycyjne wobec skaterparku? Radny Dariusz Stelmasiak pytał m.in. o naprawę parkietu w hali sportowej.

– 350 tysięcy z kwoty pół miliona złotych jaką otrzymaliśmy jako jedna z najlepiej wyszczepionych gmin w powiecie możemy przeznaczyć na czynności związane ze zwalczaniem zakażenia lub zwalczaniem skutków w tym społeczno-gospodarczych Covid-19. Wszelki rodzaj aktywności jest bez wątpienia łagodzeniem skutków społeczno-gospodarczych. Sam fakt, że dzieci były uwięzione w domu i izolowane w wyniku zdalnego nauczania na pewno nie sprzyjał ich aktywności zawodowej i sprzyjał powstawaniu chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość i cukrzyca. Wytyczne mówią, że można pieniądze przeznaczyć na wszelkie inicjatywy, które mają zwalczać negatywne skutki Covid-19. Hala sportowa działała przed pandemią, działa w pandemii i w jaki sposób wykażemy, że naprawa parkietu za pieniądze z nagrody wpłynęła na cos co było realizowane od zawsze na tej hali – pytał burmistrz.

Burmistrz nie rozwiał jednak wszystkich wątpliwości wśród radnych. Dariusz Stelmasiak apelował jednak, żeby zmniejszyć koszty tej inwestycji.

– 4 lata temu projekt skateparku zgłoszony był w budżecie obywatelskim. Nie cieszył się zainteresowaniem i zdobył kilkanaście głosów. Mamy ponad 300 tysięcy złotych, dołóżmy jeszcze 300 i naprawdę można zrobić coś fajnego, a resztę przeznaczmy na remonty – dodał Stelmasiak.

Uchwała została przyjęta. 13 radnych było za, jedynie Dariusz Stelmasiak był przeciw.

Stworzenie skateparku z prawdziwego zdarzenia w kwocie jaką zaproponował radny może okazać się nierealne. Dla przykładu, Pabianice za pumptruck, czyli jedynie tor do jazdy na rowerze, w 2019 roku zapłaciły 420 tysięcy złotych. Tymczasem ten w Konstantynowie Łódzkim ma mieć trzy poziomy przeznaczone do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX. Powierzchnia ma mieć  548,80 m². Jak widać na wizualizacji, na terenie będzie niecka, quater-pipe’y, half-pipe (tzw. rampa) oraz urządzenia do tzw, street’u, czyli jazdy na poręczach czy schodach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Konstantynów stolicą deskorolki i rolek 🙂

Strzepta się strzepta bałwany 😂 będziecie mieli skatepark

Ty a obczaj że ludzie to globusy kupują to jest dopiero afera, od tego trzeba zacząć, od podstaw.🤣

Ludzie to jeszcze atlasy kupują, zapomniałeś o takich, to dopiero dramat.

Kosmici porwali i jakieś badanko nie pykło ?

Tak w Twoim przypadku to brzmi dość sensownie.😂

Kiepsko, oj kiepsko, liczyłem na coś lepszego 🙂

To tylko udowadnia że nie umiesz liczyć, ale spokojnie to pewnie jedną z wielu umiejętności z którymi Sobie nie radzisz.🤔😂😏

Last edited 9 miesięcy temu by Aerospace

Dalej słabiutko, kolejne rozczarowanie.

Wywalić ponad milion na taką zabawkę w okresie wielkiej niewiadomej to trzeba mieć niezły pustostan. Rozumiem , sport . Rozumiem potrzeby sportu i rekreacji ale w takim nieładnie ładu, pandemii i innego dziadostwo taka inwestycja. Jest tyle innych dużo wazniejszych potrzeb.

Jak zającowi dzwonek u … ogona