Strona główna Aktualności Roztańczyła I LO

Roztańczyła I LO

1

Sonia Pawłowska-Kacała, zawodowo – nauczycielka języka angielskiego, prywatnie – operatorka, montażystka filmowa.  To ona zrealizowała teledysk „Happy I LO”, który ma ponad 13 000 wyświetleń na You Tube.

Pomysł na stworzenie szkolnej wersji teledysku „Happy” Pharrella Williamsa powstał spontanicznie, w trakcie rozmowy z inną nauczycielką, Sylwią Ruszkiewicz. Anglistka, która odpowiada też za prowadzenie szkolnego fanpage’a opublikowała wydarzenie „Happy School Day”, gdzie zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w nagraniu.
– Chęć wystąpienia przed obiektywem potwierdziło blisko 200 osób, ale na nagranie przyszło około 40 – mówi Sonia Pawłowska-Kacała. – W teledysku możemy zobaczyć sporą część rady pedagogicznej. Nie chciałam nikogo zmuszać do tego projektu. Stąd taka luźna forma zaproszenia do akcji. Miało być happy i z własnej woli. I myślę, że tak właśnie wyszło. Tę energię widać na ekranie. Nikogo nie musiałam długo namawiać.
Większość scen nakręcono w weekend 15 i 16 marca. Wtedy nauczycielce towarzyszył dobry kolega, Adam Kukułka, który kręcił ujęcia ciężkim steadicamem (statyw na szelkach) oraz dronem (zdalnie sterowaną maszyna latającą) z zamocowaną kamerą GoPro do zrobienia ujęć z lotu ptaka. Reszta wykonana była lustrzankami Canona i kilka scen kamerą GoPro.

– W tygodniu dokręciłam resztę ujęć, w tym dużo scen statycznych. Wiedziałam mniej więcej czego brakuje do montażu klipu. Dzięki temu do teledysku załapali się też uczniowie, których nie było w weekend – mówi realizatorka. – Miałam około godziny surowego materiału, z czego powstał czterominutowy klip.

W kolejny weekend teledysk został zmontowany i przedstawiony radzie pedagogicznej. Wszystkim bardzo się spodobał, więc 25 marca opublikowano go na szkolnym fanpage’u. W jeden dzień teledysk miał kilkaset udostępnień na różnych stronach, a do 31 marca zanotował 13100 wyświetleń na You Tube.

– Nie spodziewałam się takiego zainteresowania. Robiliśmy to dla zabawy, a teraz pabianicka telewizja chce ze mną zrobić wywiad – śmieje się Sonia Pawłowska-Kacała.

Teledysk był komentowany przez absolwentów I LO. Dużo osób mogło zobaczyć swoich dawnych nauczycieli i jeszcze raz spojrzeć na mury szkoły. „Pan Szmidt dalej niezwyciężony w tenisie stołowym?”, „Super! Wzięło mnie na wspomnienia”, „Pan Bartłomiejczyk minął się z powołaniem, powinien zostać tancerzem”, Brakuje pana Polita” – to tylko niektóre z komentarzy.

W teledysku wystąpili nauczyciele: dyrektor- Alicja Bujacz, wicedyrektor- Barbara Żwańska, Izabela Poczta, Sylwia Płócienniczak, s. Ewa Frąszczak, Agnieszka Urlik, Sylwia Ruszkiewicz, Beata Strzałkowska–Koźlenko Dorota Wróblewska, Gabriela Kiełbasa, Sonia Pawłowska-Kacała, Magdalena Przygocka-Wypych, Elżbieta Bohaczewska, Janusz Gorzelak, Tomasz Kozioł, Maciej Krawczyk, Andrzej Bartłomiejczyk, Zygmunt Szmidt, ks. Mariusz Lampa, Janusz Milczarek.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułRaport: plaga nieletnich przestępców
Następny artykułPrzedszkolaki też są „Happy”
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

2:55 ona jest poprostu najsliczniejsza z calego teledysku LASKA MISTRZ