Strona główna Dzieje się Życie szkolne Sukces i kilka indeksów w kieszeni licealisty z Pabianic

Sukces i kilka indeksów w kieszeni licealisty z Pabianic

6
Marcel Kuropatwa, tegoroczny maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego, jako jedyny uczeń z naszego miasta zdobył stypendium marszałka województwa. 

Marcel otrzymał 2500 złotych jednorazowego stypendium. Do urzędu wojewódzkiego wpłynęły 93 wnioski z 47 szkół ponadpodstawowych. Przyznano 19 naukowych stypendiów, w tym jedno właśnie dla naszego licealisty.

Marcel osiąga liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach historycznych. Był m.in. finalistą ogólnopolskiej II Olimpiady Wiedzy Historycznej w 2017 roku, finalistą wojewódzkiego konkursu historycznego na esej – „Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku? Alternatywna historia polskiej niepodległości”. Jest zwycięzcą trzech edycji powiatowego konkursu „Napoleon Bonaparte – życie i osiągnięcia” oraz VIII i IX Konkursu Wiedzy o „Solidarności” i Stanie Wojennym oraz laureatem konkursu patriotycznego „Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta, 11 Listopada 1918 roku”.

Co ciekawe, Marcel nie wiąże swojej przyszłości edukacyjnej jednoznacznie z historią.

– Chciałbym studiować prawo na Uniwersytecie Łódzkim, oczywiście jak matura dobrze pójdzie – mówi licealista. – Historię traktuję hobbystycznie.

Marcel nie musi się jednak martwić o swoją studencką przyszłość. Udział w finale olimpiady otwiera mu drzwi do kilku polskich uczelni m.in. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Uniwersytecie Szczecińskim czy na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zuch !!!!

Gratulacje

Ucz się na nauczyciela to zarobisz 8000 tys na miesiąc

Super. Gratuluje, sam kocham historie. Zdolny chłopak, więc na pedagogike nie pójdzie 🙂

Na historię też nie idą geniusze, trzymaj się chłopie swojego wyboru!!!

Hej Marcel! Wielki podziw! Gratuluję Tobie i Rodzicom:) Trzymam kciuki na przyszłość!