Strona główna Dzieje się Życie szkolne Sukces i kilka indeksów w kieszeni licealisty z Pabianic

Sukces i kilka indeksów w kieszeni licealisty z Pabianic

6
Marcel Kuropatwa, tegoroczny maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego, jako jedyny uczeń z naszego miasta zdobył stypendium marszałka województwa. 

Marcel otrzymał 2500 złotych jednorazowego stypendium. Do urzędu wojewódzkiego wpłynęły 93 wnioski z 47 szkół ponadpodstawowych. Przyznano 19 naukowych stypendiów, w tym jedno właśnie dla naszego licealisty.

Marcel osiąga liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach historycznych. Był m.in. finalistą ogólnopolskiej II Olimpiady Wiedzy Historycznej w 2017 roku, finalistą wojewódzkiego konkursu historycznego na esej – „Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku? Alternatywna historia polskiej niepodległości”. Jest zwycięzcą trzech edycji powiatowego konkursu „Napoleon Bonaparte – życie i osiągnięcia” oraz VIII i IX Konkursu Wiedzy o „Solidarności” i Stanie Wojennym oraz laureatem konkursu patriotycznego „Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta, 11 Listopada 1918 roku”.

Co ciekawe, Marcel nie wiąże swojej przyszłości edukacyjnej jednoznacznie z historią.

– Chciałbym studiować prawo na Uniwersytecie Łódzkim, oczywiście jak matura dobrze pójdzie – mówi licealista. – Historię traktuję hobbystycznie.

Marcel nie musi się jednak martwić o swoją studencką przyszłość. Udział w finale olimpiady otwiera mu drzwi do kilku polskich uczelni m.in. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Uniwersytecie Szczecińskim czy na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

REKLAMA

6
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zenek

Zuch !!!!

Kaiko

Gratulacje

Mmiidd

Ucz się na nauczyciela to zarobisz 8000 tys na miesiąc

Tomasz

Super. Gratuluje, sam kocham historie. Zdolny chłopak, więc na pedagogike nie pójdzie 🙂

anna

Na historię też nie idą geniusze, trzymaj się chłopie swojego wyboru!!!

Ja

Hej Marcel! Wielki podziw! Gratuluję Tobie i Rodzicom:) Trzymam kciuki na przyszłość!