Strona główna Dzieje się Życie szkolne O indeksy nie muszą się martwić

O indeksy nie muszą się martwić

4
Marcel i Darek przed I LO

Dariusz Grad i Marcel Kuropatwa z I Liceum Ogólnokształcącego uzyskali uprawnienia do zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na kierunki historyczne wybranych uczelni wyższych z Uniwersytetem Gdańskim i Uniwersytetem Wrocławskim na czele.

To za sprawą udziału w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, w której zdobyli tytuły finalistów. Finał etapu centralnego odbył się 3 kwietnia 2017 na zamku krzyżackim w Golubiu, gdzie zjechali się najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Polsce wyłonieni z eliminacji szkolnych, a następnie okręgowych.

Zakres materiału obejmował pełne spektrum wiedzy historycznej od starożytności, aż po czasy współczesne. Obydwu uczniów przygotował prof. Ireneusz Polit, który był również opiekunem podczas finałowej rywalizacji.

Głównym organizatorem olimpiady jest COPTIOSH czyli Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych z siedzibą w Białymstoku.

Dariusz Grad to uczeń z klasy IIIj (wych. prof. Tomasz Kozioł), a Marcel Kuropatwa uczy się w Ij (wych. prof. Aleksandra Kaczmarek).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czemu piszący artykuł używa tytułów naukowych, jakich ci nauczyciele nie posiadają? Każdy z nich to co najwyżej MAGISTER a nie PROFESOR. Tytułujcie zgodnie z prawdą, a profesorów szukajcie na uczelniach wyższych…

Po historii nic dobrego ich nie czeka 🙁 zresztą to jedne z najlżejszych studiów.

Humaniści! najwięcej ich wśród bezrobotnych

@Krzychu
Bo tak potocznie mówi się do nauczyciela w szkole średniej