Strona główna Aktualności Biznes Rozpoczęli budowę supermarketu

Rozpoczęli budowę supermarketu

16
Na początku stycznia ciężki sprzęt wjechał na działkę przy ul. Ossowskiego 52. Tu ma powstać kolejny sklep polskiej spółki Dino. 

O planach budowy pisaliśmy w czerwcu. Wtedy trwały formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Pierwszy wniosek został jednak nierozpatrzony. Firma musiała składać dokumenty ponownie. Za drugim razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dlatego na początku stycznia rozpoczęły się prace przy ul. Ossowskiego 52 pomiędzy zabudowaniami LOK oraz segmentami.

Będzie to szósty sklep Dino w naszym powiecie (planowana jest budowa siódmego WIĘCEJ), a trzeci w Pabianicach. Przypomnijmy, że w maju 2021 roku otwarto Dino przy ul. Partyzanckiej.

Na koniec września 2021 r. łączna liczba marketów Dino wyniosła w Polsce 1706. Dla porównania, Biedronka na koniec czerwca 2021 roku miała 3154 sklepów, a Lidl ma około 770 placówek handlowych.
Ekspansja Dino jest jednak imponująca. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Dino Polska konsekwentnie zwiększała rozmiary swojej sieci handlowej otwierając 234 nowe sklepy, tj. o 53% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A myślałem że w Jadwininie biedra. Ech.,.

Amazona masz 😉

Jeszcze Ci mało marketów?

Koło amazona to by się przydał. .
Bym miał przez ulicę

Czy mi sie zdaje ze zaledwie na 20 stycznia jest juz Dino? Czy teraz bedzie mozna isc z jednegon do drugiego Dino na pieszo, zimą latem wiosna i jesienią. A poco to komu.

To jakiś marny żart?! Już w tej chwili to miasto samych marketów, aptek i kościołów. A ktoś jeszcze jakieś próbuje tu wpakować. Ponoć mamy wspierać klasę średnią. Tymczasem każdy taki market to upadek co najmniej 3-4 małych, lokalnych sklepów. W zamian nabijanie kiesy miliarderowi. Gorzka parodia.

A gdzie w pobliżu masz te 3 – 4 małe sklepy?
Zresztą Nowy Ład je tak dociśnie że….

Miasto tandety, ubóstwa i roz….dolu! Jakie dno…. Ludzie! Nie popełnijcie znów błędów przy wyborach, bo już rzygać się chce….

Dobrze że powstają nowe Dino bo to polskie sklepy. Róbmy zakupy w polskich sklepach a nie tylko narzekamy, że zalewają nas sklepy niemieckie francuskie portugalskie, jak one nie będą miały klientów to się wyniosą.

nie martw sie jeszcze troszke i sprzedadza dino jak inne polskie sklepy

Zagraniczne sklepy na tory!

Lepsze są Twoje komentarze baby na tory.. bo dino nie jest polskim sklepem bo od dawna jest sprzedawane 😉

Kto narzeka ten narzeka, ja tam lubię zagraniczne sklepy. Stosunek ceny do jakości często uczciwszy niż w polskich.

No ja robię zakupy w polskich sklepach (nie mylić z marketami): Sława, Kawiks, kilka innych mniejszych. Pamso niestety zawiodło mnie mocno w 2020.

Dinuś… nigdy nie byłem. Forma podania jest niesmaczna.
Budynek jak stodoła – nieciekawy, to i w środku nie spodziewam się ciekawych rzeczy.

wiadomo kiedy ruszy budowa Dino w Szynkielewie?