Strona główna Aktualności Biznes Planują budowę siódmego sklepu Dino

Planują budowę siódmego sklepu Dino

14
Dino to najprężniej rozwijająca się sieć sklepów spożywczych w naszym powiecie. Jest plan postawienia kolejnego marketu.

Przypomnijmy, że Dino Polska ma już swoje sklepy w Pabianicach przy ul. 20 Stycznia oraz Partyzanckiej, w Bychlewie, Dłutowie i Lutomiersku. Spółka otrzymała już pozwolenie na budowę marketu przy ul. Ossowskiego w Pabianicach (pisaliśmy o tym).

Tym razem trwa przygotowywanie dokumentacji do budowy Dino w Szynkielewie (pomiędzy drogą krajową 71 a przychodnią w Petrykozach – na wysokości nr 35-37). Firma złożyła już wniosek do Starostwa Powiatowego w Pabianicach o wydanie pozwolenia na budowę. Pismo wpłynęło do urzędu 26 października 2021 roku. Spółka została jednak wezwana do uzupełnienia dokumentacji.

Na koniec września 2021 r. łączna liczba marketów Dino wyniosła w Polsce 1706. Dla porównania, Biedronka na koniec czerwca 2021 roku miała 3154 sklepów, a Lidl ma około 770 placówek handlowych.
Ekspansja Dino jest jednak imponująca. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Dino Polska konsekwentnie zwiększała rozmiary swojej sieci handlowej otwierając 234 nowe sklepy, tj. o 53% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie przychody ze sprzedaży wyniosły 9,5 mld zł, o 29% więcej niż przed rokiem. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Grupa Dino stworzyła 5,6 tys. nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę zatrudnionych pracowników do 29,6 tys.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To fajnie

Dino to fajnie markeciki,ale w Dłutowie to porażka.Personel bez maseczki,albo na brodzie,90%klientów bez masek,w tylnej części sklepu wszystko zastawione paletami.Tylko jedna kasa czynna,często interweniują ludzie w kolejce żeby otworzono drugą kasę

Bo widzisz ludzie na wsi mają więcej zdrowego rozsądku i wiedzą że tą maskę to równie dobrze można na d… nosić i efekt będzie taki sam

Ludzie na wsi mają chłopski rozum i jeszcze 100 lat temu bali sie ze przez elektrykę krowy przestaną mleko dawać, kury się nieść a świnie rosnąć. Dla nich czego nie widzieli to nie istnieje, że wirusa nie widzieli….

Jest tak ponieważ na wsi rządzi proboszcz. To co powie jest święte , a to jest bezdyskusyjne. W niedzielę na brudne nogi zakłada białe skarpetki do czarnych butów (zaobserwowałem to w Pawlikowicach). Skąd wiem o brudnych stopach? Nad lewym butem była dziura w skarpetce.Niestety fotki nie udostępnię.

Skoro nie pasuje robienie zakupów na wsi to jedz sobie do miasta.. a nie tylko kolejki tworzysz..

To czasami nie Gees sprzedał te morgi zimi bo sie ponoc likwiduje…..?

Spółka otrzymała już pozwolenie na budowę marketu przy ul. Myśliwskiej w Pabianicach (pisaliśmy o tym) Przemek Jach – 22 czerwca 2021. Nowe Dino ma stanąć na działce przy ul. Ossowskiego 52 pomiędzy zabudowaniami LOK oraz segmentami. Warto by było sobie przypomnieć co się pisało wcześniej a nie wypisywać głupoty co do lokalizacji planowanej budowy.

Czyżby Jan 3 Sobieski brał w tym udział?

ten brak maseczek to w wiekszości sklepow , a kto nie nosi ten roznosi i szybko sie nie uporamy z pandemia – w kolejce za wedlina w intermache jedn drugiemu siedzi na plecach zero dystansu zero samokontroli

Tak, tak, na protestujące kobiety po śmierci Pani Izy też leciały gromy, że przyczynią się do wzrostu zachorowań, ale PAŃSTWOWY Marsz Niepodległości już mógł się odbyć bo tam żadnego zagrożenia epidemiologicznego nie ma. Od dziś popieram wszystkich antycovidowców i do żadnych obostrzeń się nie stosuję!

Dobrze dobrze niech budują może wykończą ten sklep w górce z tym oszustem na czele który wiecznie „niby” myli się przy wydawaniu tłumacząc się „myślał że mniej dostał”. Już pomijając inną cenę na półce, a inną przy kasie.

Markety jakoś szybko dostają pozwolenia na budowę :O