Strona główna Na sygnale Wypadki Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych. Doszło do kolizji

Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych. Doszło do kolizji

36
W czwartek, kilka minut po godz. 11.00, doszło do potrącenia rowerzystki na przejściu dla pieszych na ul. Waltera Jankego. 

Jak ustalili policjanci, 74-letnia kobieta wjechała z chodnika na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżające od strony krańcówki autobusowej Audi. Kierująca samochodem 30-letnia pabianiczanka nie zdążyła zahamować i doszło do kolizji. Rowerzystkę m.in. z urazem głowy i ręki przewieziono do szpitala.

Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję, bowiem poszkodowana została uznana za sprawczynię. Niedozwolona jest jazda rowerem przez przejście dla pieszych. Kobieta została pouczona.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pouczona XD

Przeproś rodziców

Rowerzyści są przekonani, że mają pierwszeństwo jak piesi. A tu zonk. Ale dumni nieśmiertelni rycerze, często nawet nie myślą rozejrzeć się przed pasami…

Nareszcie jakieś pozytywne informację, bo jak do tej pory zawsze był winny kierowca a policja pastwiła się nad kierowcą samochodu i nakładali jak największe mandaty. Mandat dla rowerzystki powinien wysoki.

Co jest pozytywnego w tych informacjach? Że rowerzystka trafiła do szpitala, czy że samochód rozwalony?

To że rowerzystka boleśnie została pouczona o przepisach PORD

Pozytywną opinią byłoby ogłoszenie twojego pogrzebu

Absurd goni absurd. Kolizja z racji tego że poszkodowana została sprawczyni? Dlatego tylko pouczenie! A gdyby sprawcą była kierująca audi, to wtedy zdarzenie byłoby zakwalifikowane jako wypadek i mandat wynosiłby 2500zł. Gdzie jest równość?
Pytanie kto teraz pokryje szkody wyrządzone w samochodzie? Sprawa cywilna, a nie z urzędu przy kwalifikacji „kolizja”… Przy wypadku byłaby z urzędu.
Każdy rowerzysta powinien mieć ubezpieczenie OC. Spowodujesz wypadek to pokrycie szkody jest wypłacane z ubezpieczenia. Nie masz ubezpieczenia płacisz z własnej kieszeni z automatu. Nie płacisz, to wchodzi komornik. Wtedy ludzie kupowaliby ubezpieczenia. Mowa tutaj o ubezpieczeniu dobrowolnym ale pod pewnymi rygorami.

oczywiście bardzo słuszna uwaga , samochód uszkodzony i teraz walka o odszkodowanie można zgłosić z Autocasco ale jak rowerzysta nie ma z czego oddać to szkoda jest po stronie poszkodowanego bo zakład ubezpieczeń nie wyegzekwował regresu od sprawcy. Ubezpieczenie OC i karta rowerowa powinna być obowiązkowe.

Ja bym jeszcze dodał kartę piechura i oczywiście obowiązkowe OC.

74 lata to ma raczej emeryturę

„..zdarzenie byłoby zakwalifikowane jako wypadek i mandat wynosiłby 2500zł” – bzdura
„Przy wypadku byłaby z urzędu” Z jakiego urzędu? Pracy? Czy innego?

Adaś odleciał, tak się rozemocjonował.

Gdyby winę ponosił kierowca to mandat wynosiłby 1500 zł —> rowerzysta został pouczony. Pabianicka Policjo dziękujemy za sprawiedliwość i równy rozkład sił. dodam, że rowerzystka nie miała OC a kierowca uszkodzenia auta zapłaci z własnej kieszeni albo policzy na dobra wolę pouczonej… KURIOZUM! Kierowcy to przestępcy rowerzystów się poucza, brawo za zielone światło od Policji dla pozostałych rowerzystów urządzających sobie z przejść dla pieszych ścieżek rowerowych!

czerwone przejścia, niebieskie baśnie

Pouczenie? Super, już lepiej im szło wlepianie mandatów za brak masek.

psy się sprzedały

Wypowiadam się jako zawodowy kierowca i jak amatorski kolarz … fakt ,większość kierowców szanuje nas rowerzystów,nawet patrząc na rowerzystów którzy nieprawidłowo przejeżdzają przez przejście ustępują nam kierowcy …jeżdżąc na rowerze każdego dnia 40 km i widząc jak rowerzyści pędzicie na przejściu (gdzie jest dozwolona jazda na rowerze) to zastanawiam się czy macie mózgi ?!jak można tak pędzić wiedząc ze ma się „pierwszeństwo „ przecież nie każdy z kierowców nas zobaczy ,nie każdy zdąży wychamowac ,to my/wy ryzykujecie ze będziecie połamani bo kierowca zaprowadzi auto do blacharza i po bólu . Nie dziwcie się że nas rowerzystow tak traktują !bo na… Czytaj więcej »

O szanowaniu mowa, to powiedz, dlaczego większość kolarzy nie szanuje nas kierowców, tamując ruch na jezdni pomimo, że obok jest ścieżka dla rowerów.

Prawda. W niedzielę jechałem ścieżką za szpitalem, a na jezdni kolarz w trykocie jak na Tour de France (zawsze mnie to śmieszy, jakby nie można było jeździć w zwykłych ciuchach), zmuszający auta do wymijania czy zwalniania, gdy z naprzeciwka inne auto jedzie.

Na ścieżkach dla rowerzystów z kolei nie ma dnia, żebym nie spotkał spacerujących pieszych, mimo iż obok mają pas dla pieszych. Także piesi na ścieżkach rowerowych, rowerzyści na jezdniach. Proponuję, by samochody jeździły po chodnikach.

Niedawno odbywał się wielki remont tej drogi i nie zrobili przejazdu dla rowerów, podobnie z resztą jak przy pływalni. To zniechęca do korzystania ze ścieżek rowerowych w tamtym rejonie. Ratusz będzie się tłumaczył, że to droga wojewódzka i nic nie mogą z tym zrobić…

Ratusz nie może nic z tym zrobić, nie ma prawa wymalować sobie przejazdu dla rowerów na nie swojej drodze, tak, jak nie mógł zrobić nic z parkingiem pod cmentarzem. Gdyby nie telewizja i rozgłos na całą Polskę to pisowski Marszałek Województwa zostawiłby tego gniota, na złość ratuszowi. Na szczęście zrobił się z tego za duży dym i pisiory musiały odpuścić gnębienie mieszkańców Pabianic. Za to z zablokowaniem budowy tunelu na Lutomierskiej już się nie kryli. W żywca robią swoich lokalnych wyborców w balona.
Ale zapewne wiesz to wszystko co napisałem…

I dlatego dla ludzi powyzej pewnego wieku powinny byc badania lekarskie, dopuszczające do jady rowerem. Ta babcia stworzyła realne zagrożenia, a co by było, gdyby kierująca samochodem uderzyła w słup i zgineła? Powinna nie odpuścić i załozyć sprawczyni sprawę w sądzie o odszkodowanie

A czy rowerzytka była trzeźwa.??

A dlaczego pouczona ustnie a nie mandatem? Gdyby wina była kierwo8jiz by mu pisali mandat karny i nieważne że kierowca miałby nawet 75 lat lub więcej… Gdzie sprawiedliwość. Jadąc dziś do pracy ta sama sytuacja przy parku Wolności… Szkoda że babcie porządnie nie połamało może by włączyła myślenie. Ale co oczekiwać od rowerzystów czy pieszych jak przekaz idzie że są jak święte krowy na przejściu ale nie znają przepisów…kierowca ma ustąpić pieszemu będącemu na przejściu i w żaden sposób nie spowodować że pieszy spowolni lub przyśpieszy krok ale pieszy nie ma prawa wejść przed jadący pojazd bezpośrednio bo wymusza pierwszeństwo…… Czytaj więcej »

Jak można pouczyć mandatem?

Mandat dla rowerzystki tak, skoro interweniowała policja, ale nie dorabiajcie legendy – przecież widać na zdjęciu, że samochód nie został uszkodzony.

okulary załóż…pirotechnika maski poszla, wygieta ameliniowa maska…będą koszty… na szczęście w A4 był VR

Last edited 3 miesięcy temu by Jarosław Granatnik

Został został, i dobrze to widać na zdjęciu. Ale to trzeba mieć jakieś pojęcie żeby zauważyć jak wygląda maska.

Hahahaha 🤣 nic się nie stało bo na zdjęciu nie widać, dobry żart. Zderzak, maska do malowania, atrapa chłodnicy połamana, zadziałał system ochrony pieszych, więc pirotechnika maski. Nawet sobie człowieku nie wyobrażasz ile za to serwis skasuje.

Ciekawe czy jakby ta osoba poruszała się piechotą i została potrącona na przejściu dla pieszych to czy kierowca samochodu też by dostał pouczenie

Za przestępstwo można iść do więzienia, nie można zostać pouczonym za spowodowanie wypadku.

Po tych remontach ulic i po masowej produkcji ścieżek rowerowych trup wśród rowerzystów będzie się ścielił gęsto A szpitale nie nadąża z leczeniem A to dlatego że na rowerach jeżdżą ludzie typu chorych psychicznie

Póki co to ściele się gęsto nielegalne parkowanie. Każdego dnia dziesiąki tysięcy złotych leżą na Zamkowej w postaci nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach. Wystarczy, by straż miejska po nie sięgnęła.

Skręć w prawo samochodem: patrz na inne z lewa i naprzeciw jak znaki nakazują, uważaj na przejście dla pieszych i jeszcze ścieżki rowerowe z przodu i tyłu gdzie zapieprzają tak że w sekundę nic nie było a zaraz jest. Jeszcze w całej Polsce projektują ścieżki bliżej drogi niż dla pieszych

Jak sobie nie radzisz, to możesz przesiąść się na rower. Będziesz wtedy, jak ta super uprzywilejowana grupa, mógł robić wszystko i wszędzie, skoro twierdzisz, że jest im tak cudownie w życiu. A jeśli nie chcesz mieć tak wspaniale jak rowerzyści, tylko chcesz wozić dupę w samochodzie, to przestań płakać, ciesz się, że masz przywilej, jakiego wiele osób nie ma i się dostosuj.