Strona główna Aktualności Rolnicy wyjechali na drogi (WIDEO)

Rolnicy wyjechali na drogi (WIDEO)

36

Dziś odbył się zapowiadany protest rolników. Na drogę krajową nr 71 pomiędzy Pabianicami a Górką Pabianicką wyjechało około 50 ciągników. 

Rolnicy przez około 2 godziny jeździli DK71 z niewielką prędkością co dało się we znaki wielu kierowcom aut osobowych i ciężarowych. Na trasie tworzy się korki. Do protestu na wspomnianym odcinku drogi zaangażowanych zostało kilka patroli policyjnych. Funkcjonariusze w cywilnych ubraniach nagrywali protestujących.

Rolnicy protestują przeciwko nowej ustawie, która wprowadza m.in. zakaz uboju rytualnego (z wyjątkiem drobiu). O wprowadzenie takie zakazu walczyli obrońcy zwierząt. Ubój rytualny to uznawana przez wiele osób za okrutną, metoda pozyskiwania mięsa. Zwierzętom podcina się gardło za pomocą jednego cięcia i przy użyciu specjalnego noża. Nie może zostać uszkodzony rdzeń kręgowy. Zwierzę nie może też być wcześniej ogłuszone. Do oboju rytualnego stosuje się specjalnie, unieruchamiające klatki, lub obraca się zwierzę do góry nogami. Umiera ono, wykrwawiając się, w pełni przytomne. Tak pozyskane mięso staje się koszerne i jest spożywane przez wyznawców judaizmu i islamu.

Rolnicy twierdzą, że przez nową ustawę stracą rynki zbytu, bowiem mięso koszerne trafia w głównej mierze na eksport i daje pracę zarówno hodowcom jak i producentom pasz, nawozów czy też właścicielom firm transportowych.

Piątka dla zwierząt zakazuje też hodowli zwierząt na futra (z wyjątkiem królików).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo za kulturalny przebieg akcji

Protestowało ok 60 ciągników

Biorąc pod uwagę fakt, że większość rolników głosowała na PiS to mogli sobie protestować we własnych domach przeciwko swoim głupim decyzjom. Nie rozumiem dlaczego zdecydowali się utrudnić dojazd zwykłym obywatelom. Pokazali jedynie, że mają ludzi w głębokim poważaniu.

Jadą korony

Ciekawe ilu z tych protestujących w ogóle choduje trzodę lub bydło?

Nie wiem czy orientuje się Pan , że trzoda i bydło spożywa to co uprawiają osoby protestujące
Zawiść to paskudna choroba

Czy z mojego komentarza wynika jakakolwiek zawiść?

jeszcze gorsze jest sqrwysynstwo jakie uprawiają rolnicy , co wam takiego zrobili zwykli ludzie , że im utrudniacie życie

Nie będzie tak zabijanych zwierząt to zaczną jeść inne. Co za chorzy ludzie skazują zwierzęta na takie cierpienie!

Wyraźnie widać jak narażali życie bogu winnym kierowcom, zmuszając do wyprzedzania kolumny ich traktorków. Poza tym taki jeden rolnik z drugim niech sobie obejrzy jak wygląda rytualny ubój oraz droga do niego. Upchane zwierzęta jadą tydzień, dwa do brudasów tirami, lub statkami. Przepis europejski nakazuje co kilka godzin wyładować zwierzę, nakarmić itd. To są koszty, których rolnicy nie ponoszą. Ale to już rolnika nie obchodzi cała ta logistyka podróży tylko jego piniondz za sztukę do uboju/. Więc tłucze się te zwierzęta dniami drogą , gdzie zdychają i łażą po sobie. później jakiś dźwig za nogę wywleka i u brudasów ładuje… Czytaj więcej »

zawsze mozna Ich potraktowac tak samo…” przerzucic i ‚podciac’ bez zarcia „

Byłeś tam ,że widziałeś te wyprzedzania kolumny?ja byłem , matołku zwróć uwagę, że tego protestu pilnowało kilka radiowozów oznakowanych i po cywilu
Piszesz o „brudasach” i transporcie zwierząt BARANIE, przecież właśnie tak będzie jak wejdzie w życie ustawa
Masz problem z przedsiębiorczością rolników??jestes za pewne małym smutnym mieszkańcem bloków pracującym na trzy zmiany po osiem godzin, smuteczek
Zapraszam do mnie , robota od rana do wieczora, dasz radę?podjeżdżaj, w końcu czegoś się dorobisz , może zmienisz matiza na lepszą furę

nie musiałem być widzę na załączonym materiale filmowym. Uczono mnie że jak sie porusza grupa taka banda baranów to musi co np 10m zostawić lukę aby wyprzedzający je samochód mógł się schować gdyby z naprzeciwka ktoś jechał! a tak stwarzacie zagrożenie. Poza tym używanie sygnałów dźwiękowych bez uzasadnienia. Ale co wy rolnicy możecie wiedzieć o poruszaniu się po publicznych drogach…. To że była policja nie świadczy o tym że wszystko było w porządku. Co roku na skrzyżowaniu kilińskiego w święto zmarłych masz do kierowania policję ustawioną i porządku nie ma! po 2. nie jestem jasnowidzem i nie wiem jak będzie… Czytaj więcej »

Widać ze masz marne pojęcie i siejesz propagandę. Napisz do Animexu w Kole to może cię wpuszczą i pokażą. Kto dziś wozi bydło przez pół Europy?… Export mięsa…,nie zwierząt… Na zakład jak wjeżdża auto na rozładunek to jest weterynarz. Są kamery. Bydło trafia na magazyn na 3 dni. Samochód jest myty i dezynfekowany na miejscu bo inaczej mu weterynarz nie podpisze papierów na wyjazd. Takie zakłady maja cetryfikat. Nie inne.

Last edited 3 miesięcy temu by polecam do śniadania

I co to dowodzi? Ze są ubojnie bez certyfikatu? Nadzoru weterynaryjnego? No są. I zawsze będą. Jaki jest udział takiej patologii , co psuje opinie na rynku? 0,001% lub mniej? Wstaw filmik z ubojni, co ma zezwolenie produkcji na kraje UE. Zobaczysz świat….

Na czyje zlecenie piszesz? Niemieckiego rolnika? Może Holendra lub ? .. Ukraińca. ( tak… ciągniemy mięso od nich… może z Czarnobyla…,tam to już nikt tego nie kontroluje)Oni się już cieszą ze Polacy zażynają własne rolnictwo. Zwiększą hodowle. Duńczyk to skacze z radości… Zwiększy hodowle norek. Zarobią. Kasa im popłynie, a ty będziesz żarł ich mięso, bo polskiego za chwile już nie będzie dzięki takim pożytecznym idiotom.

Traktory po 300000tys nikt nie przyjechał c-330,,,c-360,,Władimirec mają pieniądze jeszcze im malo mleko na kiszonce niema wartości poprostu śmierdzi

Żal ci du*e ściska że mają traktory po 300000zł a ty nawet na auto nie masz

Czego żal? Że wszystko w kredytach? Że tak na prawdę większość bez dotacji by się nawet nie utrzymała? Gdyby pojechali pod sejm – nawet bym ich poparł, ale nie wtedy kiedy utrudniają życie zwykłym szarym obywatelom, a nie tym, którzy stoją za ustawodawstwem.

Nie ściska mi d… tzn. tyłka, ale ja jeżdże autem kupionym za swoje…… Unia mi nie dołożyła do kupna mojego grata jak rolnikowi do ciągnika za 200-300 tyś, i co najważniejsze jeżdże za swoje Unia też mi nie dokłada do paliwa Drogi Kamilku…..

pobrali za kasę z datków państwa a teraz się sadzom!

Stasiek , weź się za robotę jak Ci żal.nie chce Ci się robić nadgodzin, ale jesteś najmądrzejszy na zmianie

Kupuj 10 hektarów. Bierz kredyt… 30% unia ci dorzuci i będziesz miał….a na reszte(70%.) zarób… zdrówka….życzę.

Albo kup akwarium, postaw szklarnię, nie płac zusu o wywal się na system.

Niech jadą pod sejm, niech tam blokują, utrudniają. Co my jadący do pracy jesteśmy winni ?

Byłeś tam?

Ja bym wysłał patrole drogówki. Niech im sprawdzą dowody rejestracyjne, aktualne przeglądy, czy światełka wszystkie świecą i nie walą po oczach, czy opony za obrys nie wystają, czy spaliny normy trzymają, no i hałas z tłumików, czy hamulce działają, chlapacze, wycieraczki i klakson sprawne mają. Przetrzepał bym za gaśnicę i trójkąt.

No i dlatego wyjechały nowe konstrukcje, a nie Ursusy czy białoruski 😉

Przetrzepać to „ty” sobie mozesz

dzięki zrobiłem to przy twojej wypowiedzi.

pewnie sam alkomat by wystarczył i połowa z tych pustych łbów by straciła prawo jazdy

Tak mi ten strajk wygląda jak podejście niektórych frankowiczów. Jak dają to bezmyślnie wyciągają łapy i głosują bez pomyślunku. A później jest płacz. Ten strajk też jest śmieszny. Bo nie dość że przeszkadzają swoim konsumentom to jeszcze blokują swoje transporty. Niech robią tak dalej to pospolity Polak chętniej pójdzie do marketu po mięso z Hiszpanii.
Tak -rolnictwo to ciężka praca 24h ale nikt nie zwalnia ich z myślenia. W pierwszej kolejności
-idźcie strajkować pod sejm i spółki skarbu państwa
-zlikwidujcie pośredników i zajmijcie się sami sprzedażą bo was dymają.

Kolega dobrze wam radzi rolnicy. Kupcie samochody po 300 tys do przewozu świń , bydła i w drogę do ubojni. Raz na trzy miesiące z 20 sztukami , bez pośredników. Samochód może się zwróci po 40 latach. Jak będzie jeździł….

Nie wiedziałem, że tylu rolników w Polsce zajmuje się hodowlą zwierząt futerkowych…normalnie jakieś 99,5% hodowli ogólnoświatowej… 😀

Proszę przeczytać treść ustawy, zapis o hodowli futerkowej to tylko wierzchołek problemu