Strona główna Aktualności Z miasta Plastikowe korki wrzuć do serca. Pomożesz potrzebującym

Plastikowe korki wrzuć do serca. Pomożesz potrzebującym

10
Przy wejściu do urzędu miejskiego przy ul. Zamkowej 16 stanął pojemnik  w kształcie serca. Będą zbierane w plastikowe nakrętki.

Pomysł jest taki, aby dochód z ich sprzedaży firmom recyklingowym przeznaczony zostanie został na cel charytatywny. Dysponentem środków będzie Pabianickie Centrum Medyczne, które wskaże konkretny cel.

Pomysłodawcą „serca na nakrętki” była radna Małgorzata Grabarz i Koalicyjny Klub Radnych Pabianice. Pojemnik wykonały lokalne firmy: Zakład Mechaniczny Skramet i 2J Holweg sc. lakiernia proszkowa.

– Nieodpłatnie przekazały prezent mieszkańcom Pabianic. Wzór jest wyjątkowy, bo z herbem miasta – zaznacza Aneta Klimek, rzecznik prasowy ratusza.

Kilogram nakrętek kosztuje około 0,7-1 zł. Nie wiadomo jeszcze, ile kilogramów nakrętek wejdzie do serca. Takie dane poznamy za kilka dnia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

skup styropianu i papieru kartonowego by misiu zorganizował, bo nikt tego na skupie nawet za darmo nie chce. i ludzie do lasów wywarzą lub palą w piecach! zbieranie nakrętek jest już nudne od kilkunastu lat. Nie dość że śmieci segreguję i za to płace to jeszcze mam jakiemuś prezesowi z odlewni układać plastyki. Dobrze że nie kazali kolorami jeszcze w kilka serduszek posegregować! Pracuję, płace zus i mi się po prostu należy, a nie że musze się jeszcze dokładać na jakieś prezenty dla jednostek, które przejadają moją kasę i nie stać ich na wyposażenie z własnych środków!

W tym mieście nigdy na nic nie ma pieniędzy, właśnie tak jakbyśmy wszyscy nie byli obciążeni ze wszystkich stron podatkami lokalnymi. Wszelkie spółki miejskie np. typu ciepło, wodociągi i inne też służą tylko rozkradaniu pieniędzy. Tak jest od 30 lat w tym mieście odkąd mafia przejęła władzę.

logika….. pewnie pojemnik na kapsle jest na złomie więcej wart niż wypełniające go nakrętki… logika…. w zbieraniu datków….

Ile urząd miasta Pabianice – prezydent Mackiewicz i powiat Pabianice – starosta Habura kupili od wczesnej wiosny respiratorów żeby zabezpieczyć potrzeby chorych na Covid? Ile zabezpieczyli miejsc – łóżek w szpitalach na wypadek rozwoju pandemii?
Workiem śmieci za 100 zł chcą sobie ludzie marnujący miliony w tym mieście i powiecie kupić odkupienie czy tylko uspokoić sumienia?

najpierw każą pić kranówkę a teraz to kapsle z petuf dajta bo brakuje!

U naszego prezia nic się nigdy nie zmiania, lansik musi być o każdej porze.

Jacy Wy w komentarzach jesteście złośliwi…
Te nakrętki wywalacie do reszty plastików lub nawet nie segregujecie. Jeśli taki odpad, śmieć może komuś pomóc to dlaczego nie? Nie ważne kto to postawił, czy ktoś się lansuje czy nie. Od odrobiny dobra nic się Wam nie stanie, serio! A jak Wam przeszkadza że to władze miasta to oddajecie nakrętki do PCK wiem że też kiedyś zbierali i chyba nadal zbierają. Jak tu Wam też źle to naprawdę jest masa takich miejsc gdzie można oddać. Albo idźcie sami sprzedać, żeby egoistycznie zarobić 2 zł i nikomu nie pomóc.

chodzi o to że cała para w to włożona, wypłata na marketingowca, wykonanie pojemnika itd.itd. więcej kosztuje niż zebrany materiał.

Mackiewicz ty idź się polansuj do ludzi, którzy przed Urzędem Stanu Cywilnego stali po 2 godziny i nic nie załatwili !!! Tam trzeba było być !!! A tu korki łaskawca będzie wrzucał. Wstyd

niech im da po nakrętce co by sobie wrzucili do pojemnika