Znany polityk przyjechał dziś do Pabianic zrobić nam „Burzę Mózgów”.

Na sali jest około 250-300 osób. Słuchacze przyjechali z różnych zakątków województwa, a nawet Polski.

Biedroń na wstępie zwrócił uwagę na pabianickie, „świeże” powietrze.

– To trzeba zmienić – powiedział polityk.

Jest wesoło. Biedroń żartuje z słuchaczami. – Przyszłam z mężem, ale mogę wyjść z panem – wtórowała jedna z pań.

Publiczność zaczyna zgłaszać postulaty. Pierwszy z nich to odpolitycznienie służby cywilnej. Trwa dyskusja.

Kolejny temat dotyczy tzw. „zdrajców politycznych” i możliwości pozbawienia ich mandatów.

Padło zdanie o Kościele. – Jestem osobą wierzącą, ale chcę rozdzielić państwo od Kościoła – powiedziała jedna z uczestniczek. Padł pomysł wprowadzenia podatku dla wierzących i rozwiązanie Konkordatu.

– Rozwiązanie umowy ze Stolicą Apostolską nie załatwia sprawy – powiedział Biedroń.

– Kto jest przeciw wycofaniu religii ze szkół – zapytał polityk.

Rękę podniósł jeden mężczyzna. – Jest pan bardzo odważny – powiedział Biedroń.

Kolejny postulat to ustanowienie związków partnerskich zarówno dla par hetero jak i homoseksualnych. Jeden z uczestników poszedł dalej, chce adopcji dla par homoseksualnych.
– Co to za miasto – skwitował dość liberalne postulaty uczestników. – Jest tu w ogóle PiS w mieście? Głośna odpowiedź zgromadzonych nie pozostawiła wątpliwości, że wyborców PiS na sali nie ma.

Głos zabrała uczennica 8 klasy. – Jestem ofiarą dobrej zmiany. Chcę, żeby obowiązkiem była edukacja równościowa w szkołach. Nie można chłopaka metroseksualnego wyzywać od pedała – mówiła uczennica.

– Wychowanie powinniśmy wynieść z domu – skontrowała jedna z uczestniczek.

(2 część wideo):

– Jestem za uwolnieniem konopi. Sam nie używam, ale prohibicja powoduje kryminalizację zjawisk – mówił pan spod Bełchatowa. Przeciwko temu pomysłowi jest kobieta pracująca w ośrodku uzależnień. – Wszystko zaczyna się od trawki.
– Najgorszym złem od wieków jest alkohol – kontrargumentowała studentka.

Większość na sali opowiedziała się za legalizacją marihuany.

– Pójdziecie do piekła – podsumował Biedroń. – A ja chętnie z wami.

Na koniec poruszony został temat równouprawnienia i edukacji seksualnej w szkołach. Kwestię poruszyła młoda mam z dzieckiem na ręku, gdy zaczęła mówić, małą dziewczynkę na ręce wziął polityk.

– Te postulaty zabieram do Warszawy i po modyfikacjach zostaną przedstawione 3 lutego na konwencji założycielskiej – podsumował spotkanie Biedroń. – Kiedy widzę takie tłumy na spotkaniach to wiem jedno, jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy.

Cz. 1

Cz. 2

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakoś nie chcę, zeby ktoś robił mi burze w mózgu i dlatego tam nie jestem – zastanawia mnie jak to mozliwe, że jak przyjeżdża do Pabianic Agnieszka Holland nie ma kamer i nagrywania na żywo, a jak jakiś nieznany polityk to prosze kamery i na żywo. Żałosna żenada.

Muszę poprosić wnuczka, żeby mi pokazał filmową relację z wizyty tak wspaniałej rezyser w naszym mieście – bo za nic nie widzę, gdy kupię sobie dobry aparat słuchowy to może coś usłyszę. Jednak przedstawienie teatralne jednego aktora z zaangażowaniem widowni bardziej ciekawe do filmowania i to rozumiem.

„Nieznany polityk”
Parskłem śmiechem, jak Yaro na koszulkę Lecha 😀

A on jest znany?? Z czego?? Jakoś nie wiem?? Znany bo jest znany – takich znanych polityków w Sejmie jest cała masa – nawet Krysia Pawłowicz jest znana i jakie to ma znaczenie, że jest znana? Politycy to generalnie są znani – Bierdoń chce być jeszcze lepiej znany – wiadomo to jest już jego kampania wyborcza – tylko kim on chce być bo też nie wiem – prezydentem Polski, premierem, posłem, czy europosłem ??

To jego problem a ty też masz problemy, jak T-45 !
Ot, fanatycy !

No, to jesteś ograniczony, jak twój idol, bo Jaro widział tylko parę liter i parsknął, jak koń z głupoty, nie wiedział, że całość to Konstytucja i wtedy na pewno by się tak nie szczerzył !

Dziwne jest to, że wśród „liderów” ruchu Biedronia (za takich się przynajmniej uważają) w naszym mieście są osoby, które jawnie popierały, a nawet promowały kandydatów PiSu w ostatnich wyborach samorządowych… dziwię sie, że nie podniosły ręki na pytanie czy na sali jest ktoś za PiSem… 🙂

Czyli to jest wymowne zdanie.

Burza mózgów nie ma nic wspólnego z robieniem „burzy w mózgu”[?!].
Wypada znać pewne powszechnie używane określenia zanim się zabiera głos w określonym temacie.

Raczej robi wodę z mózgu – poczekamy zobaczymy. Sarkazm to też chyba trudne pojecie, żeby zroumiec co mam na myśli. Natomiast burza mózgów dotyczy zebrania fachowców w celu szybkiego rozwiazania problemu – jacy fachowcy i jaki problem ma Bierdoń do rozwiązania?? Takich podskakujacych aktorów na scenie politycznej już było wielu i gdy spadli bo za wysoko mierzyli to kto ich dzisiaj pamięta?? Bierdoń adoruje młodych – ale polityka to nie adoracja i do tego jeszcze w obecnych czasach gdzie nie chodzi o podskoki i przepytywanie pabianiczan jak uczników i io zgrozo ch ocenianie, ale o pomysł jak zatrzymac PiS –… Czytaj więcej »

Widzę, że kodziarze zmieniają idola – sala aż gęsta od kodziarzy. Co tam robią te stare dziady skoro Biedron stawia na młodych.

To było otwarte spotkanie, masz problem z wiekiem, idź do przedszkola !

Długo myślałem, jak kulturalnie wypowiedzieć się o tym, co widzę… Wyszło na to, żeby wszystkich tych ludzi prosto z sali wprowadzić do rakiety i na Merkury…

wysil się trochę i napisz dlaczego

Dzięki bylem tam i wychodzi na to ze musze sie spakować ale chętnie polece 🙂 i wspaniale widać dlaczego na świecie przydałaby się edukacja obywatelska, pozdrawiam i życze miłego dnia

Może, żeby ich ostudzić – bo jeden wielki orgazm tam był. Politykjów nalezy punktować i zadawac trudne pytania, a nie sikać na ich widok w majtki – już sikają na widok Jarosława Kaczyńskiego, a teraz na widok Biedronia – producenci pieluchomajtek zacierają ręce.

Oj temat „zdrajców politycznych” jest ciekawy. Czy byli na sali żelki, żony i najmądrzejsza starsza pani ?

Jak to? I nikt nie wrzeszczał, nie tupał, nie był chamski???? Wiecie czemu? Bo to spotkanie KOD-u. U siebie potrafią się przymknąć, u innych robią wieś… No w sumie nie było kontrargumentów to tylko sobie potakiwali. Cóż za „dialog” : )

Ej ale wsi to bym się nie czepiał. Bo tam potrafią lepiej się zachować jak w mieście ..

Tow. ananke nie oceniajcie innych swoją miarą.
Brakuje wam pisiego prostactwa. Zróbcie sobie jakiś spacerek. Ups marsz.

Odważny w necie. Piz…. w świecie…

Jaki kod o czym ty człowieku piszesz.

W żadnym wypadku nie było to spotkanie KODu i KOD tego nie organizował.

Na szczęście ! Chyba wtedy nikogo by nie było !

Generallnie brakowało mi na tym spotkaniu KOD bo KOD to inteligencja, która potrafi punktować każdego polityka – Schetyna też nie był przez KOD obściskiwany – KOD nie sika na widok polityków – ale masz rację sala sikała i miała miłośc w oczach – dokładnie tak urodził się Kaczyński i jego PiS z bezkrytycznej miłości wyborców, którzy nie potrafią myślec, oceniac i punktowac. Jeżli w taki sposób urodzi się kolejny idol, który pokona pisiorów to ok i odszczekam wszystkie negatywy jakie teraz widze i opisuję o Biedronu. Obym się myliła bo ja jednak widze zawiedzione nadzieje i zmarnowane talenty ludzi, którzy… Czytaj więcej »

@Ananke Kryjesz się za ksywą, a jesteś niewątpliwie lokalnym działaczem PIS! Dajesz upust swojej frustracji do KODu, bo w KODzie kumulujesz swoją nienawiść co do przegranych wyborów (i słusznie)! Z tego co wiem KOD Pabianice tego nie organizował choć kilku ich przedstawicieli tam było (wyczaiłeś ze zdjęć – czyżbyś był współpracownikiem służb specjalnych???). Widzisz! Różnica jest taka! Na spotkanie z Holland przychodzi ponad 600 pabianiczan, z Biedroniem ponad 400! Na tych spotkaniach przeciwnicy tych poglądów są nieobecni!!! Dlaczego??? Nie mają o co pytać, nie mają argumentów??? Na spotkania przedwybocze PIS przychodzili tłumnie przeciwnicy propagandy PIS! Starali się zadawać pytania, sprawdzać… Czytaj więcej »

Moder ?
Jakie tam u tych trolli argumenty ? Ot, polskie kołtuństwo, pomieszane z pisią fanaberią i kacza hegemonią. To, wszystko !

@Kat. To powielarnia przekazów dnia jedynej słusznej partii!!! Dodać trzeba jeszcze arogancję, butę i chamstwo (prym tutaj wiedzie lokalny niby-kacyk niejaki Różycki, który coś ostatnio ucichł po klęsce wyborczej jego partii)!!!

A gdzie Mackiewicz ? Nie był razem z kodem na spotkaniu ?

A gdyby tam był, to ty też !

Byla tęcza w mieście jest i gość.

Jak widać, najwięcej do powiedzenia mają dojno-zmianowcy, którzy
oczywiście na spotkaniu nie byli. Prosty, pisi lud…

Dla Was (odbiorcy się odezwą lub zaczną minusować) wszystko czego nie znacie to złe. Wszyscy co myślą inaczej są z Kod lub nie są prawdziwymi Polakami. Odezwać się niedługo nie będzie można żeby Was nie urazić i wywołać wściekła agresje. Takie myślenie już było i doprowadziło do złych rzeczy. Proponuję jakiś lekcje historii. Ja gdy mi coś nie smakuje nie jem tego, Wy krzyczycie że to KOD. Gdy mi coś w sklepie nieoasuje nie kupuje tego a Wy krzyczycie że to Kod. Umiecie jeszcze prowadzić merytoryczną dyskusje?

och jeja przyjechała biedroniowa ,jakież POruszenie

No i jakiez tam pisdzielstwo !

Boże widzisz i nie grzmisz, jak w ogóle można w takim czymś uczestniczyć, to jest wstyd i hańba, cieszę się tylko z komentarzy bo jest nadzieja że to było zebranie wyłącznie zdeprawowanych idiotow nie mających pojęcia co znaczy prawdziwa wiara. Jak można pozwolić aby ktoś wbijał dzieciom do głowy że bycie homo jest trendy, to jest patologia. Mam nadzieję że nigdy to nie stanie się w naszym kraju dozwolone. A pana Biedronia dawno powinni wyrzucić z kraju bo to co wygłasza normalne nie jest i niech się cieszy ze sam się nie zapuszcza w miasto bo te jego „pseudonowoczesne” poglądy… Czytaj więcej »

Jestem pod wrażeniem…
I domyślam się, że to niestety szczera, płynąca z głębi serca wypowiedź.
Ech, mam nadzieję, że kiedyś każdy będzie mógł w tym kraju zwyczajnie być sobą.
Jak można się czepiać innych ludzi i mówić im jak mają żyć?
Nie rozumiem tego kompletnie.

Skoro prawdziwy wierzący ma wyzywać innych od itiotow, tylko dlatego, ze maja inne poglądy to zdecydowanie wolę Biedronia. I nikt nikomu nie mówi, że bycie homo jest trendy. To nie moda a natura. Ale ciasne umysły, kształcone przez zboczony i krzywdzący dzieci kościół nie są w stanie tego zrozumieć. Na szczęście są tacy co rozumieją. Pozdrawiam Wszystkich ze spotkania 😉

Jeszcze trochę wstyd i hańba w tym kraju, to będzie dla wszystkich, którzy nie będą podlegać pod Rydzyka ( bo już nawet Episkopat się nie liczy ) i PiS ( bo totalna hegemonia ).
Żyj i daj żyć !

Jak mają być inni wyborcy niż lewicowi jak trzeba mieć zaproszenie na spotkanie. Czy ktoś uważa że tam przyjdzie ktoś niewygodny dla „gościa”.

Trzeba było sobie zarezerwować wejściówkę w necie. Były ogólnodostępne a nie dla wybranych.

Wstyd dla Pabianic.

Pisz za siebie !

Racja citizen !
Nawet Morawiecki wstydził się przyjechać aby poprzeć Stanka !