Strona główna Aktualności Wiata rowerowa za 55 tys. złotych, czyli kolejne problemy ratusza

Wiata rowerowa za 55 tys. złotych, czyli kolejne problemy ratusza

19

Otwarte zostały koperty z ofertami na realizację zadania o nazwie „Dostawa i montaż wiat przystankowych, ławek, wiat bike &ride i słupków przystankowych”. Niestety, znowu zabraknie pieniędzy zabezpieczonych na ten cel.

Przetarg podzielony został na 4 części: zakup 32 wiat przystankowych i 19 ławek (A), i montaż 60 szt. zintegrowanych słupków przystankowych o podwyższonym
standardzie (B),  montaż 3 szt. wiat rowerowych w ramach realizacji projektu
„Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” (C) oraz montaż kolejnych 7 wiat rowerowych w ramach budżetu obywatelskiego. Urzędnicy zabezpieczyli łącznie 1 mln 37 tys. złotych na ten cel.
Tymczasem gdy zsumujemy najtańsze oferty z poszczególnych zadań otrzymamy kwotę 1 mln 347 tys. złotych. Brakuje ponad 300 tys. złotych.

Co ciekawe, rozbieżność ofert jest tak znacząca, że gdybyśmy wybrali te najdroższe, kosztorys zamknąłby się w kwocie 2 mln 38 tys. złotych. Dla przykładu jedna z firm wycenia dostarczenie i montaż wiaty rowerowej (10 stanowisk) na ok. 55 tys złotych. Inna firma jest gotowa wykonać to zlecenie, na tych samych warunkach z zamówienia, za 23 tysiące złotych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A i pewnie takie badziewne te wiaty jak przystanki tramwajowe i autobusowe, gdzie deszcz wpada a wiatra zawiewa przez szpary wys 15 cm od chodnika do szyby, u góry pomiędzy dachem a boczną ścianą i dodatkowo pomiędzy łączeniami szyb na ścianach. Czy osoba zamawiająca takie główno nie ma rozumu?

100/100 Rozum to pewnie ma, ale od czasów niepamiętnych urzędnicy tego szczebla nie czekali i jechali tramwajem, autobusem. A i nie dziw się oni to robią „dla nas”. Sami przecież w życiu z tego nie skorzystają.

Jak tam wypożyczalnie rowerów? Ile kursów już zrobiły te rowery ? Chciałem się przejechać ale to zbyt skomplikowana sprawa dla takiego idioty jak ja ! Monet nie obsługuje Internet trzeba mieć albo choćby telefon a tu sztynk :)))))) Sobie pojechałem

Urzędnik to czlowiek który żyje inaczej jak”Kowalski”
Brak pomysłu na to jak ludziom pomóc.

a ktokolwiek korzysta z tych wiat rowerowych? tak jak na zdjęciu. tylko przy szpitalu są one pełne oby dwie.

Ocenia się kota w worku. Dopiero jak zbudują to widać jakość, Papier przyjmie wszystko. w kopertach nie widać z jaka firmą ma się do czynienia. ŻYCIE. Najczęściej jakość wykonania widać jak już jest coś stworzone. I wtedy odzywają się trole: jak jest drogo to skąd pieniądze, jak jest tanio to są szpary po 15 cm, mogli lepiej a jak jest lepiej to po co takie wystarczyłoby skromniejsze, a na końcu są teksty typu a w ogóle to po co nam rowery przecież każdy ma swój te pewnie ukradną albo zepsują. Ot takie nasze polskie męczące jak rozwolnienie bez przerywania snu… Czytaj więcej »

Czyli uważasz że trzeba mieć na wszystko wywalone i godzić się na to by wszystko było robione byle jak? Chyb lepiej zrobić coś raz a porządnie, a nie zrobić badziewie lub poprawiać kilka razy (przykład rondo).

Przykładów na byle jakość z pewnością jest wiele, chociażby nierówne alejki na strzelnicy, jakieś takie postrzępione krawędzie, jakby na krawężniki nie było, albo wymiana lamp w mieście kilka fajnych stalowych, ozdobnych a reszta jakaś taka betonowa jak 50 lat temu itp.

Do adamek. Chyba nie chodzi o to żeby postawić byle co, czy to wiata czy przystanek ale coś co ma spełniać jakąś rolę. Jakoś przystanki, które stały kiedyś, nie tylko w Pabianicach chroniły od wiatru czy deszczu. Jeśli uważasz, że to są jakieś wymogi lukusowe to chyba nie rozumiesz czemu mają one służyć, w takim razie może wystarczyć sma znak. A co do kupowania kota w worku to zawsze można zamówić jedną sztukę z każdego rodzaju i porównać. I chyba można tak umowę skonstruować i warunki zamówienia, że w przypadku gdy przedmiot zamówienia nie spełania tych warunków to się nie… Czytaj więcej »

Znów Grześ się przeliczył 🙂 Tramwaj, termo a teraz nawet wiaty 🙂 No ale już po wyborach 🙂

Trzeba do tego dodać że obiecał darmową komunikację na dowód rejestracyjny, powinien teraz za to zapłacić z własnej kieszeni.

Nie wiem Czy nie można tego zrobić we własnym zakresie są przecież spółki podległe , które na pewno mogą wykonać to zlecenie wiata to nie rakieta wystarczy projekt.

To jest dobry pomysł – polać mu

Ja Cię bardzo proszę, jako grzmot z odbytu, zmień ksywkę na tym Portalu. Taki jesteś szczęśliwy z gównianego powodu ? No to, daj Boże !

„Powaga zabija powoli”. A ne serio to musisz wystąpić na piśmie z petycją du urzędu. Może do 2030 rozważą Twój wniosek.

Jeśli do ” twojego „, to wszystko możliwe. Miłej zabawy. Mam swój własny. Powodzenia w ….bycie !

Jeśli chodzi o najtańsze oferty, to chyba już kilka razy miasto się przejechało na tym. Lepiej kupić droższe i mieć spokój na lata. Wydać nieswoje pieniądze jest bardzo łatwo, ale wydać z głową już trudniej.
W przetargach najtańsze oferty są robione specjalnie, żeby zrobić jak najwięcej robót i nikt nie zwraca uwagi na jakość. Potem inwestor się martwi, a firma wypina tyłek.
Droższe oferty mają lepsze materiały i koniec.

Najlepszym przykładem taniej oferty jest boisko na PTC !!!