Strona główna Aktualności Z miasta RIO: wypłata pensji dla strajkujących nauczycieli niezgodna z prawem

RIO: wypłata pensji dla strajkujących nauczycieli niezgodna z prawem

26
Regionalna Izba Obrachunkowa wypowiedziała się ws. ewentualnych wynagrodzeń dla strajkujących nauczycieli. Stanowisko jest jednoznaczne: podmiot wydatkujący środki publiczne jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków.

Jest to komunikat Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie wydany 9 kwietnia. – RIO odpowiedziała na pytanie zadane przez Jarosława Szlachetkę, burmistrza miasta i gminy Myślenice – podaje wp.pl.

Zgodnie z przepisami „strajkujący pracownik zachowuje prawo do świadczenia z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnienia ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia”.

Tymczasem niektóre samorządy próbowały znaleźć sposób na wypłatę wynagrodzeń. Starostwo Powiatowe w Pabianicach informowało w poniedziałek, że „mając na uwadze godne wykonywanie zawodu nauczyciela, władze powiatu prowadzą obecnie uzgodnienia z zespołem prawnym urzędu w zakresie dozwolonych prawnie form wypłaty utraconych wynagrodzeń za okres strajku w ramach środków posiadanych w budżetach szkół i placówek.”

RIO w wystosowanym piśmie ostrzega: „Jest to naruszenie dyscypliny finansów publicznych i wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oj to Grześ i Krzyś znów głupot nagadali ? Mówili, że zapłaco !!!

I bardzo dobrze. Mają 3 miesiące płatnych wakacji w roku. Jeśli chcą więcej to nie z naszych podatków.

Polecam się doinforkować i potem wypowiadać, szkolenia, poprawki w szkole, sprawdzanie w domu testów i kartkówek, konsultacje z rodzicami i zebrania to nie jest coś, co jest płatne. Oni uczą państwa dzieci, jak można nie mieć szacunku do tych ludzi.

A te szkolenia to o czym sa ????
Bo wiele o tym słyszę
Ale nikt jeszcze nie chcisl powiedzieć na jaki temat ?

Polecam mieć nauczyciela w rodzinie i zobaczyć z pierwszej ręki jak jest z wakacjami, pensją i obowiązkami. Podpowiem – wcale nie jest tak różowo.

Nareszcie jeden rozsądny komentarz wśród tych pisiowych trollowatych śmieci.
Dzięki.

Broniarz ma (12 000 zł) to wam dopłaci…. Dziwię się. Inteligentni ludzie, uczą innych, a dali się wkręcić w rozgrywkę KC PO

Ja też im się dziwię. Gdyby nie strajkowali i wkręcili bez rozgrywek w KC PiS, to dostaliby od Szydło za friko, pewnie 10 razy tyle, niż to, o co się ” niesłusznie ” wg kaczostwa dopominają.

Wypłaty będą, zależy tylko czy organ prowadzący jest po stronie nauczycieli czy nie. To organ prowadzący finansuje w części oświatę i sam decyduje ile i kiedy

pod warunkiem że miasto nie ma zadłużenia i RIO nie trzyma dyscypliny finansowej

Brawo chociaż jedni rozsądni!

Taki ciekawy artykuł z portalu Gazeta Prawna odnośnie pensji nauczycielskich.
http://www.serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1275000,dodatek-motywacyjny-w-szkolach.html

Ciekawy artykuł w gazecie wyborczej?! Przecież jedno drugie wyklucza.

A ty i Wyborcza, to dopiero wykluczenie.

To teraz pewnie teroryści z ZNP na święta zawieszą protest PS. Szacunek dla pedagogów mojej byłej szkoły podstawowej nr 2

Jeśli chodzi o szkołę, to z wielki szacunek za ich wybór, ale właściwie to, w skali strajkujących nie tylko w Pabianicach, są łamistrajkami a terrorystów poszukaj u siebie w domu i naucz się pisać, przy okazji…

Panie Zibi, interpunkcja u pana leży i kwiczy.

Panie Osa ? Może leży, ale nie kwiczy. Przykro mi, że równam do gorszych, jak ” Osa „, ale co tam interpunkcja, temat się liczy a tego akurat, to panu zabrakło…

Nie przepadam za nauczycielami. Normalnie poparlbym rząd. Jednak jeśli jest kasa dla Rydzyka, nagrody dla rządzących a paliwo znów przed świętami drożeje, to czemu nie mieliby dostać i nauczyciele.

Jestem ciekawa kto zwróci Rodzicom różnicę pomiędzy 80% zasiłkiem z tytułu zwolnienia na opiekę nad Dzieckiem a 100% wynagrodzeniem? Albo koszty zatrudnienia opiekunki? Również nasz wspaniałomyślny samorząd?
A tak na marginesie czy nikt się nie zastanawiał nad tym że każda propozycja rządu zostałaby odrzucona ponieważ już odpowiednio wcześniej musiały zostać przygotowane koszulki z nadrukami i strajk musiał się odbyć. Bo w przeciwnym razie wszystko by się zmarnowało.

Bo ten strajk jest polityczny i stąd te żądania zaporowe ZNP a nauczyciele naiwnie dali się na to nabrać.

A zakaz przystąpienia do strajku nauczycieli z ” Solidarności ” też polityczny i tam nawet naiwności nie było, bo morda w kubeł !

Spokojnie koleżanki i koledzy nauczyciele. Jest jeszcze dodatek motywacyjny, którym wszystko można wyrównać i RIO nic z tym nie może zrobić. Będzie dobrze, nie poddawajmy się.

Kolejna mądra pewno Pani nauczycielka. Dodatek może być wyplacony z góry a nauczyciele mają pensje wypłacane z dołu. I znów cały misterny plan w łeb.

Wam to nikt nigdy nie dogodzi. Serio! Pierwszy po 1989 r. rząd, który zaczął coś robić dla ludzi, a tu walenie z każdej strony. Obudzili się i wszystkim naraz „dej”. Rezydentom źle, bo zarabiają „nędzne” 15-20 000 zł, sędziom źle, bo ruszyli ich interesy, teraz nauczyciele by też chcieli z jakie 10 klocków na miesiąc… Chcielibyście dziesięciolecia (!) zaniedbań skasować w 1 kadencję? Serio? A gdzie byliście wszyscy krzyczący przez te wszystkie lata? Na Księżycu? Ogarnijcie się trochę ludzie! Każdy by chciał zarabiać po 8000 zł na rękę ale realia mamy jakie mamy. Zmieniają się powoli ale się zmieniają! Nikt… Czytaj więcej »

ty glupi jeste czy platny troll dla ludzi hahahah przed wyborami sobie przypominaja a nagrody w min. oswiaty im sie nalezaly