Nauczyciele strajkują już trzeci dzień i dziękują za wsparcie oraz okazaną wyrozumiałość części rodziców. 

Otrzymujemy zdjęcia od pedagogów, którzy za pośrednictwem mediów, chcą podziękować za okazane wsparcie.

– Wsparcie jest ogromne. Dostajemy indywidualnie masę korespondencji z poparciem od rodziców, poprzez SMS czy Facebook’a. Dlatego nie przysyłają dzieci na lekcje. Uczniowie z ósmej klasy wywiesili baner przed szkołą, bo rozumieją sytuację – mówi jedna z nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Nauczycielki z Przedszkola Miejskiego nr 4 przy ul. Żytniej przygotowały baner z napisem – „My też jesteśmy nauczycielami”.

Wspólne zdjęcie mają też nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku i zapraszają na wydarzenie „Razem dla edukacji”, które organizowane jest w czwartek o godz. 18.00 w UM w Pabianicach.

Tymczasem pierwszego dnia do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło: w SP 16 – 149 uczniów (152 na liście), w SP 2 – 106 (106), w SP 15 – 55 (58).

Dane z miejskich placówek oświatowych ze środy 10 kwietnia:

Przedszkola miejskie w Pabianicach

1. PM 2 – pracuje 1 dyrektor, adm. i obsługa , 17 dzieci obecnych.
2. PM 3 – pracuje 1 dyrektor i adm. i obsługa, 3 dzieci obecnych.
3. PM 4 – pracuje 2 dyrektorów oraz adm. i obsługa, 19 dzieci obecnych.
4. PM 5 – pracuje 1 dyrektor i adm. i obsługa, 18 dzieci obecnych.
5. PM 6 – pracuje 1 dyrektor, strajkuje 1 prac. pomoc naucz. oraz wszyscy nauczyciele, 12 dzieci obecnych.
6. PM 8 – pracuje 1 dyrektor i 1 nauczyciel oraz adm. i obsługa., 14 dzieci obecnych.
7. PM 11 – pracuje 2 dyrektorów i 1 nauczyciel oraz adm. i obsługa, 42 dzieci obecnych.
8. PM 12 – pracuje 1 dyrektor i adm. i obsługa, 10 dzieci obecnych.
9. PM 13 – pracuje 2 dyrektorów i 5 nauczycieli i adm. i obsługa, 31 dzieci obecnych.
10. PM 14 – pracuje 2 dyrektorów i adm. i obsługa, 22 dzieci obecnych.
11. PM 15 – pracuje 2 dyrektorów i adm. i obsługa, 28 dzieci obecnych.
12. PM 16 – pracuje 1 dyrektor i 1 nauczyciel, strajkuje 1 pomoc naucz., 17 dzieci obecnych.

Szkoły podstawowe w Pabianicach

1. SP 1 – pracuje 2 dyrektorów, 3 nauczycieli i adm. i obsługa, 9 uczniów obecnych.
2. SP 3 – pracuje 4 dyrektorów i kierownik świetlicy, 9 nauczycieli, adm. i obsługa, 8 uczniów obecnych.
3. SP 5 – pracuje 1 dyrektor, 2 nauczycieli, adm. i obsługa, 6 uczniów obecnych.
4. SP 8 – pracuje 2 dyrektorów, 13 nauczycieli i adm. i obsługa, 8 uczniów obecnych.
5. SP 9 – pracuje 1 dyrektor i kierownik świetlicy, 2 nauczycieli i adm. i obsługa, 0 uczniów.
6. SP 13 – pracuje 2 dyrektorów, 5 nauczycieli i adm. i obsługa częściowo pracuje, 1 uczeń obecny.
7. SP 14 – pracuje 2 dyrektorów, 3 nauczycieli i adm. i obsługa, 13 uczniów obecnych.
8. SP 15 – pracuje 1 dyrektor i kierownik świetlicy, 3 nauczycieli oraz adm. i obsługa, 55 uczniów obecnych.
9. SP 16 – pracuje 2 dyrektorów i 4 nauczycieli i adm. i obsługa, 151 uczniów obecnych.
10. SP 17 – pracuje 2 dyrektorów, 3 nauczycieli, 6 prac. z adm. i obsługi, 12 uczniów obecnych.

REKLAMA
Poprzedni artykułPiknik „Zdrowa Rodzina”. Informacja dla wystawców
Następny artykułTaki będzie tor na Lewitynie (WIZUALIZACJE)
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak już egzaminy się odbyły to szach/mat. Co do matur będzie strajk i miesiąc bez wypłaty? W ogóle o jaką godność, raczej o podtrzymywanie patologii jaką jest karta nauczyciela. 18 godzin na tydzień to jakaś kpina, w szkołach niepublicznych nauczyciel pracuje normalnie po 8 h i ma 26 dni urlopu. A święte krowy mówią, że walczą o godność. KPINA

Czy ty wiesz w ogóle o czym mówisz? Typowy Polak chrześcijanin. Nie znam się, ale chętnie dowalę innym. Kpina to twoja wypowiedź.

O, odezwała się typowa pOlka ateistka…

Skoro uważasz że się nie znam to co twoim zadaniem jest nie prawdą w tym co napisałem?

Pani „Ala” za to się zna hahaha

karta nauczyciela jest akurat patologią, tak samo jak krusy, naliczanie okresów składkowych górników, wiek emerytalny służb mundurowych i wynagrodzenie bez składek, kwota wolna od podatku posłów i senatorów, koszty uzyskania przychodów tzw. twórców, itd

Przez lata pensje nauczycieli wyrównywane do najniższej płacy krajowej. Tłumaczono im wtedy, że państwo jest w potrzebie. Wspierali je zarabiając tyle, ile otrzymywały osoby, które nie ukończyły nawet szkoły podstawowej. Rozumieli potrzeby państwa. W 2012 r. podwyższono im pensje o 38%. Wtedy osoby o najwyższych kwalifikacjach uzyskały 85% średniej krajowej. Wyjaśniano im, że państwa na więcej nie stać i poproszono o powstrzymanie oczekiwań przez kolejne lata. Nikt wtedy nie strajkował rozumiejąc, że państwo dało tyle, ile mogło. Panował największy światowy kryzys ekonomiczny od czasów lat trzydziestych. Chwilę później, w 2015 r., nastały czasy światowej prosperity. Polska też załapała się na… Czytaj więcej »

Profesorze Girdano Bruno, bo tak chyba należy zwracać się do takiego oświeconego intelektualisty jak Pan, widzę że ma Pan problem z odróżnieniem hucpy politycznej , jaka ma miejsce teraz , od strajku, niestety mamy doczynienia z działaniami destrukcyjnymi państwa i nie ważne pod jakimi rządami,pozwolę sobie na małe pytanie osobiste- ilu nauczycieli zna Pan osobiście?Moze warto zapytać ich jaką faktycznie mają stawkę godzinową netto? Życzę każdemu żeby zarabiał jak najwiecej ale niestety nie popieram takiego sposobu na wywalczenie podwyżki, ja jeżeli chce zarobić więcej muszę pracować więcej i bardziej się starać. Najlepszą opcją w mojej opini byłby bon nauczycielski opcja… Czytaj więcej »

Szanowny Mieszkańcu! Znam licznych nauczycieli, z kilkoma dyrektorami rozmawiałem w ostatnich dniach, z parunastoma pedagogami w ostatnich tygodniach. Roczne pensje dyrektorów każdy z nas może sprawdzić w powszechnie dostępnych corocznych oświadczeniach majątkowych. Dyrektorzy otrzymują maksymalne możliwe (najwyższe dopuszczalne) wynagrodzenia, które można wypłacić nauczycielowi. Uwzględniają one stopień nauczyciela dyplomowanego, maksymalny dodatek stażowy: 20%, dodatek funkcyjny zależny m.in. od liczby uczniów w szkole (często on sam stanowi 1/3 wypłaty), maksymalny dodatek motywacyjny: 20%. Żaden z dyrektorów szkoły z Pabianic nie zarobił tyle, ile według premiera, który na mocy postanowień sądu już nie raz musiał prostować swoje kłamstwa, średnio zarabia nauczyciel. Zwykli nauczyciele… Czytaj więcej »

Szanowny Giordano Bruno.
Popraw mnie jeśli się mylę ale odnoszę wrażenie,że forsujesz tutaj plan p. Kramka „zatrzymać państwo” .
Każdy powinnien zarabiać jak najwiecej,mam nadzieje że nauczyciele dostaną podwyżki ale sposób w jaki to robią jest oburzający,w Twojej telewizji jakieś nauczycielki KOD aktywistki postulują za tym aby unieważnić egzaminy uczniów,przeprowadzone przez nauczycieli zastępczych . Sory ,ale jesteśmy mocno okopani po przeciwnej stronie barykady i ja nie kupuje Twoich argumentów .

Szanowny Mieszkańcu! Nie oglądam telewizji, nie jestem właścicielem żadnej, więc ani jedna nie jest moja. Nie wiem, kim jest Kramek. Widziałem jednak w internecie migawki i zdjęcia z egzaminów. Jestem zdania, że w licznych miejscach powinny być unieważnione. Jestem legalistą. Na ławkach nie mogło być np. chusteczek (dzieci często przyklejają do nich opalizujące „ściągi”). Układanie chusteczek na ławkach jest zakazane. Gdy uczeń chce ich użyć, może otrzymać je wyłącznie od nauczyciela. Na ławkach stały butelki (popularną techniką jest naklejanie zadrukowanych foliowych „ściąg”). Butelka mogła stać jedynie obok ławki, by nie dało się zerkać na jej etykietę. W normalnym państwie, każda… Czytaj więcej »

Szanowny Giordano Bruno.
Potwierdzam, że żaden z dyrektorów szkoły w Pabianicach nie zarobił tyle, ile wynosi średnia z rozporządzenia MEN – zarobił (średnio) sporo więcej. (Ostatnie dane dotyczące zarobków dyrektorów dotyczą 2017 roku). Nie wiem co powiedział premier Morawiecki, bo nie śledzę jego wypowiedzi. Niemniej muszę się zgodzić, że zarobki dyrektorów szkół nie powalają.
Co do ostatnich dwóch zdań dotyczących relacji między ilością klas w szkole a „strajkowalnością”, to biorąc pod uwagę obowiązującą rejonizację, delikatnie mówiąc, argument chybiony.

Panie Giordano Bruno, skąd pan wziął informację o 38% podwyżce nauczycielskich pensji w 2012 roku? Można poprosić o dane?

Szanowny WastePL! Jak sądzę, właściciel portalu nie zgodziłby się na wklejanie linków do konkurencyjnych serwisów. Robienie tego, nawet za jego zgodą, byłoby nietaktem. W związku z tym wpisuję jedynie wysokość uposażenia brutto nauczycieli stażystów po studiach magisterskich z przygotowaniem pedagogicznym w niektórych latach: 2005 (1143), 2007 (1218), 2012 (2265), 2019 (2538). Jeśli masz przed sobą urządzenie elektroniczne i dostęp do internetu, w ciągu dziesięciu sekund upewnisz się o prawdziwości tych danych. Zechciej zauważyć przy okazji, że przed przejęciem władzy przez organizację, która dzierży ją obecnie niepodzielnie, panowała deflacja. Po ostatnim przejęciu władzy w Polsce zapanowała inflacja. Oznacza to, że kilka… Czytaj więcej »

Szanowny Giordano Bruno. Zasadniczo to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zanim je zadałem sprawdziłem możliwe dostępne dane i teraz mam przed sobą zestawienie począwszy od roku 2000 dotyczące minimalnego wynagrodzenia nauczycieli, płacy minimalnej i średniej w gospodarce narodowej jak również inflacji rdr. W żadnym z tych lat i w żadnej z czterech grup nauczycieli nie było podwyżki w wysokości 38%. W rzeczonym roku ten wzrost wynosił, w stosunku do roku poprzedniego, 3,80%, 3,78%, 3,80% i 3,81% odpowiednio dla nauczycieli stażystów, kontaktowych, mianowanych i dyplomowanych. Wspomniana deflacja panowała od czerwca 2014 roku do listopada 2016, co mniej więcej po połowie… Czytaj więcej »

przy pracy 18 czy 20 godzin w tygodniu to te 80% to i tak za dużo. niech siedzą w zakładzie pracy 40 godzin to wtedy można dyskutować, i nie będzie mitologizowania ilości czasu wolnego poświęcanego na pracę

Szanowni Nauczyciele dali się podejść „Bromiszczowi”. On „uprawia” politykę z Panem Schetyną a nauczyciele stracili dobre imię w oczach społeczeństwa , pieniądze i sympatię rodziców dzieci piszących egzaminy. „Stracili twarz”

Szanowni Nauczyciele pora zakończyć Strajk Premier poinformował wczoraj Nie będzie więcej pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli Strona rządowa zaproponowała 15% w całym 2019 Regionalna Izba Obrachunkowa informuje iż nie przysługuje wynagrodzenia za czas strajku Samorządy nie mogą wypłacić wam za czas protestu Każdy dzień to wasza strata finansowa święta będą dla was skromne Centale związkowe nie tracą wypłatę otrzymają cała Uczniowie cieszą się z szybszych wakacji N

Bzdury gadasz, nie wierz we wszystko co w mediach mówią i piszą. Wyrównanie będzie. Wiem to od osoby decyzyjnej. To tak jak z egzaminami, można przepisy naruszyć i nie ponieść konsekwencje i tyle w temacie

To się zdziwisz 🙂

Od samego prezesa hahahaha

A z jakiej racji mają dostać pieniądze, przecież nie pracują. I tak mają zbyt wiele płatnego urlopu w roku.

ciągle im mało. przeciez rząd chce im dac podwyżki ale 8 tys? chyba żart! za co? za to ze na korki trzeba chodzić? A gdzie byli w latach po psl? wtedy nie strajkowali!

8000 po pierwsze brutto, po drugie dla nsuczyciela z wszystkimi dodatkami (połowa nauczycieli nie ma tych dodatków i tylu godzin w szkole) wysługą lat (pewnie40) i nadgodzinami. To oczywiście średnia tak jak moja i twoja wypłata, ja mam 10000 netto ty masz 2000 netto czyli średnio mamy po 6000.

To jest fenomen .. jak przez kilka lat mieli zamrożone pensje siedzieli cicho, jak zaczęli dostawać podwyżki to nagle strajkują MAŁO, DAJCIE WIĘCEJ, a ponieważ to „wszechstronnie wykształcone” towarzystwo-jak siebie określają, to nawet nie załapali, że ich guru Broniarz wykorzystał ich do gry politycznej. I jak można od teraz takiego nauczyciela traktować poważnie?!

Fenomenem również jest to, że twój guru Jarkacz za 500,- zmanipulował prawie większość narodu.
Każdego traktuje się tak, jak na to osobiście zasługuje i strajk akurat nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Się Panie nudzą i banery tworzą a rodzice zapieprzają żeby na opiekunkę zarobić.

Szanowna Pani Nauczycielko. „Nieprzysyłanie” jak to Pani ładnie określiła dzieci do szkoły nie jest równoznaczne z popieraniem strajku tylko z tym że w tydzień poprzedzający strajk rodzice byli informowani iż dzieci tak naprawdę nie będą miały zapewnionej opieki w szkole czy przedszkolu. Jako odpowiedzialny rodzic nie chcę zaprowadzać Dziecka do przedszkola w którym nie ma odpowiedniej liczby kadry. I muszę załatwiać opiekunki bo ja nie mam prawa do strajku mimo iż zarabiam podobnie jak nauczyciele przy 40 godzinnym czasie pracy. Nie mam też wolnego Wielkiego Czwartku, Piątku i wtorku po Świętach Wielkanocnych a jak trąbią w mediach podobno na ten… Czytaj więcej »

Szkoda nauczycieli, ten strajk pokazał jedno jak nisko jesteście w hierarchii społecznej , aż strach pomyśleć ile osób was nienawidzi. Skoro tak wielu rodziców ma takie o was zdanie ,to chyba oczywiste czemu dzieci was nie szanują, jak się nasłuchają w domach to pewnie uszy krwawią 😀 Może mi ktoś tylko wyjaśnić jedną rzecz. Dużo teraz się pisze o korkach Ja osobiście nigdy nie korzystałem i wśród moich znajomych też nikt raczej nie brał ,być może to dzieci nie są teraz zbyt bystre lub moja za dużo ciekawszych zajęć niż nauka. Problem jest jeszcze taki że nasze społeczeństwo jest mega… Czytaj więcej »

Nie wiem w jaki sposób redakcja zdobywa dane o ilości dzieci w szkole, ale mój syn mówi, że każdego dnia jest więcej obecnych dzieci. Z informacji podanych wyżej wynika, że jest odwrotnie. Może to celowe działanie, by rodzice którzy nie mają z kim zostawić dziecka myśleli, że jego dziecko będzie samo w szkole.

No tak a urząd jest z nauczycielami więc wszystko się zgadza … Dane są błędne bo uczniów jest więcej niż wskazują nasze władze, które tak bardzo popierają uprzywilejowaną nie wiadomo dlaczego grupę społeczną – ciekawe czy też tak uważają o urzędnikach na szeregowych stanowiskach, czy ich również będą wspierać gdy upomną się o swoje podwyżki. Jeden argument już mam pracują po 8h a nie tak jak nauczyciele którzy połowę czasu swojej pracy świadczą nieopodatkowane usługi zwane korepetycjami. Gdyby opodatkować te usługi były by pieniądze w budżecie państwa na podwyżki ale nie dla nauczycieli bo im już godzin nie można dodać… Czytaj więcej »

Panie Przemku, z komentarzy czytelników wynika, że UM może mijać się z prawdą. Może warto abyście zajrzeli do szkół, sprawdzili jak wygląda stan faktyczny i podali niezależne, wiarygodne dane.

Z KC 😁

w każdej szkole jest komitet czy tam komisja strajku, która zdaje raport z sytuacji w szkole

Popieram nauczycieli. Kilka lat temu „wieszano psy na lekarzach” wysyłano ich w kamasze. Kilka tysięcy wyemigrowało z kraju, nigdy nie przeprowadzono prawdziwej reformy służby zdrowia. Potem były strajki pielęgniarek, 20 tyś wyemigrowało Aktualnie nie ma służby zdrowia (czekanie 9 h na pomoc SOR lub czekanie 6 miesięcy na rehabilitację to nie opieka medyczna, lecz eutanazja). Średnia wieku pielęgniarki 56 lat Nie ma pielęgniarek i nikt nie uczy się tego zawodu. Prywatna służba zdrowia kwitnie Prywatne przychodnie typu LUxmed kwitną Państwowa służba zdrowia umiera i to z naszej winy. Teraz kolej na nauczycieli. Wszyscy nie wyemigrują, ale w zawrotnym tempie rozwija… Czytaj więcej »

Pytanie
dlaczego taki opór wśród niektorych nauczycieli
żeby wprowadzać standardy
jak w szkole prywatnej ?
Sami zarzynają swoje miejsce pracy …
I to jest smutne

Proszę się nie martwić. Nasi nauczyciele nie wyemigrują. Są słabo wykształceni, nie znają języków, chcą uczyć 18 godzin tygodniowo i walczą o swoją godność. Uczniów mają w nosie. Nie pójdą na zlewozmywak jak inni absolwenci wyższych uczelni, Oni już się nie chcą uczyć i nie chcą uczyć nikogo. Godność jest najważniejsza!

Przesunąć strajkujących nauczycieli do dobrze płatnych zawodów w przemyśle i galeriach (przywrócić tam pełen tydzień pracy) – tam się wykażą i otrzymają godne ich umiejętności zarobki.

Osa bzykaj do książek widać, że nie masz nic ciekawego do zaoferowania.
Nauczyciel z łatwością zajmie Twoje miejsce pracy ciekawe czy ty zajmujesz jego 😀

Wystarczy zwolnić jedną Panią z Narodowego Banku Polskiego i już będzie po 1000 zł na podwyżki dla 76 !!! nauczycieli miesięcznie

Jakie wsparcie? Z kim nie rozmawiam, to przeciw nauczycielom. Za te 18 godzin pracy na tydzień nie należą się podwyżki.

Szanowna kadro nauczycielska, Sznowni dyrektorzy, przedstawiciele ZNP, kuratorium Pracownicy wydziału edukacji UM . Szanuję wasze prawo do zarobków umozliwajacych utrzymanie się na przyzwoitym poziomie życia, szanuję wasz trud i wysilek włożony w waszą pracę. Szanuję wasze zdobyte wykształcenie . To co jest kością niezgody między nami rodzicami, a nauczycielami to program nauczania . Życzyłbym sobie żeby każdy reprezentant szkolnictwa nauczyciel dyrektor zwiazkowiec naczelnik prezydent rozwiązał tego roczne testy z egzaminów a później poszedł na dwa miesiące do normalnej zwyczajnej pracy wg ofert jakie sa proponowane na terenie Pabianic . Kością niezgody jest to Że uczycie drodzy Państwo bliżej nieokreślone nikomu… Czytaj więcej »

No i dobrze mówisz. Sęk w tym, że ZNP nie wysunął postulatów zmian systemowych w oświacie, tylko postulaty finansowe. „Dawajcie kasę, a reszta może być jak była”, czyli bezsensowne wtłaczanie uczniom bezwartościowych informacji, produkowanie kolejnych mas bezrozumnych ludzi, nie potrafiących odnaleźć się w życiu! O zmianie systemu cicho sza…. To samo lekarze: dawać kasę, a my nadal przepisywać będziemy antybiotyki, wciskać kity o szczepionkach. Wy se radźcie sami. Prawnicy: dawać kasę i zostawić nas w spokoju. Sprawy niech się ciągną latami… Problemy systemowe nierozwiązywane od lat kiedyś się skumulują

Są przypadki,gdzie uczniowie z rodzicami są już na wczasach i mają gdzieś strajk nauczycieli!

A może zrezygnują z urlopu rocznego, skoro tak lubią solidarność z innymi? Mało ludzi wie, że nauczycielowi w Polsce należy się roczny (!) pełnopłatny urlop na podreperowanie zdrowia. Komedia. Tak ciężko w tym każdym tygodniu pracować kilkanaście godzin, że mogą jeszcze rok odpoczywać. Rzeczywiście podwyżki sie naleza!

Taki roczny urlop zdrowotny przysługuje nauczycielowi trzy razy !!!! Ja bym tych wszystkich strajkujących dyscyplinarnie zwolniła,a jeśli nadal chcieliby pracować,to nie jako nauczyciel na pełnym etacie z umową o pracę a na kontrakcie,wtedy mieliby płacone za realnie przepracowania godzinę.!!!

Ciemnota z pisu kupuje wszystko, co karakan wymyśli…ten na dole (RafalPAB) nawet wierzy że święte krowy istnieją i do tego mówią :)….ale odleciał…

państwo nauczyciele (celowo z małej, bo Nauczyciele to byli kiedyś dawno, kiedy nie trzeba było nosić książek i odrabiać prac domowych, bo zdawało się z tego, co usłyszało się na lekcyjnych wykładach) – POparcie dla was wynosi dokładnie tyle, ile sondażowe 20% tej całej koalicji „w drodze PO trupach do koryta”, przeciwko wam nie jest sondażowe 20% pisiorów, tylko 80% całej Polski! bo to my dostaniemy po d…. za ewentualne wasze podwyżki wedle tak chętnie cytowanych przez elyty słów, że rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko komuś musi zabrać… za chwilę benzyna będzie po 7, a chleb po 8,50 żeby… Czytaj więcej »

Szczypiorze dokręć te dwie śrubki, odejdź na chwilę od taśmy i pomyśl. Kiedyś było tak że książki przedmiotowe nie zmieniały się co dwa lata, podstawa programowa też nie, więc jak już dany nauczyciel miał opracowany podręcznik nie musiał się tak gimnastykować. Wszyscy hejterzy są mega ograniczeni umysłowo, bo nie rozumiecie że jak podnoszą się pensje w budżetówce to też ma wpływ na pensje w sektorze prywatnym i na odwrót . Pretensje do wszystkich że wylądowałem na taśmie czy w sklepie, ale czyja to wina. Prawda jest taka że jeśli ktoś ma wiedzę i ma tzw. fach w rękach nie siedzi… Czytaj więcej »

Wszyscy hejterzy są mega ograniczeni umysłowo, bo nie rozumiecie że jak podnoszą się pensje w budżetówce to też ma wpływ na pensje w sektorze prywatnym i na odwrót . Jak podnoszą pensję to albo zaciagają pożyczki, które będą musiały spłacać nasze dzieci i nasze wnuki, czyli łopatologicznie: nasze dzieci nie będą pracować 8 godzin tylko 12 godzin, bo trzeba spłacać odsetki . Albo Państwo nakłada większe obciążenia podatkowe na obywateli I znowu trzeba pracować nie 8 godzin, w spokoju i życzliwych relacjach, tylko zasuwać w pośpiechu, nie widząc innego człowieka, często więcej niż 8 godzin . Przykładem są wszyscy samozatrudnieni… Czytaj więcej »

Jeśli mamy stosować nakłady finansowe i intelektualne przez 15 lat żeby wyprodukować pracownika który będzie zdolny do przykrecenie srubek na taśmie za pensję nieco wyższa niż z pośrednika
To jest to wielkie marnotrastwo zasobów .
Przykładem sa imigranci np.Ukraincy hindusi wietnamczycy
Przyjechali pracuja w zawodach czy im szkoła pomogła lub przeszkodzila w karierze na kierowcę lub magazyniera ?
5 lat dobrej edukacji pozwoli wyprodukować dobrych specjalistów robotników
Przedsiębiorców lub naukowców którzy zmienia Polskę do zycia na poziomie Niemiec Szwajcarii australi .
Ale edukacja musi odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie co trzeba umieć?
żeby odnieść sukces .

Znp-owcy jak patrzę na tą niską intelektualnie lotów żenadę w waszym wykonaniu to przeraża mnie komu ja oddaje swoje dzieci. Jesienią są wybory wygra wasza uwielbiana koalicja i dostaniecie 5 tysięcy podwyżkę ,tak jak poprzednio kiedy rządziła i Was tak doceniała. A teraz do roboty bo wstyd przynieście sobie w oczach społeczeństwa.

Pisowcu ? Jak czytam te wszystkie twoje komentarze pełne nienawiści do nauczycieli, to oni chyba ciebie musieli kiedyś ze szkoły wyrzucić. Żadna to dla nich strata. Dziwię się, że twoje dzieci chodzą. Zabieraj ich stamtąd szybko, bo normalni nauczyciele mogą im intelektualną ( jeśli oczywiście nie wrodziły się do ciebie ) krzywdę uczynić.
I na dodatek za Pytię tu tyrasz. Nie bój żaby, czas pokaże, jak będzie. Kto, komu i co. Do roboty, to ty a nauczyciele do pracy – jeśli już. I nie powołuj się na społeczeństwo, bo komuną ( i nie tylko ) śmierdzisz.

Zwracam się do nadzwyczajnej kasty nauczycieli z informacją iż to że rodzice nie przeprowadzają dzieci do szkół i przedszkoli nie ma nic wspólnego z poparciem tej komedii. Nasze dzieci nie muszą siedzieć na świetlicy jak w poczekalni i zostają z babciami, opiekunami czy z rodzicami zwyczajnie. RODZICE WAS NIE POPIERAJĄ

Chodziłam do SP 13 w latach 90. Jak niski był tam poziom nauczania przekonałam się dopiero w liceum. W głowie mi się nie mieści jak można było zostawić klasę samą sobie, a na zapleczu pić kawkę z pielęgniarką szkolną (tak wyglądało 60% lekcji chemii).

Walczymy o co? O godność????? Nie macie godności utrudniając dzieciom egzaminy! Szkoda (choć mam nadzieję, że nie), że tacy jak wy będą „uczyć” kolejne pokolenia dzieci i młodzieży! Wstyd i ilo mułu

Zdumiewa wręcz pogarda wielu dyskutantów wobec tego zawodu, który powinien być obdarzany największym szacunkiem. Z przebiegu tej dyskusji wynika, że tak nie jest! Ale to zmyłka! Większość tych dyskutantów to płatni trolle opłacani przez rządzących – stąd ta aktywność i większość wypowiedzi powielających ich wredną propagandę! Te żenujące argumenty „18 godzin”, „hucpa polityczna”, „dali się podejść Bromiszczowi” itp. itd. świadczą tylko o tym, albo o porażajacej niewiedzy piszących. Te szanowane krowy dostały w niedzielę od prezesa JK +500, a szanowane świnie +100, ale to nie były te „święte krowy”, które walczą o godność, bo nie było można sobie nawet wyobrazić… Czytaj więcej »

Gdyby to był kraj cywilizowany, gdzie ceni się pewne zawody, z takim lżeniem nie spotkalibyśmy się. Ale tak nie jest! Tu się człowiek cieszy cudzym nieszczęściem. I to, pisia sekta wykorzystuje bez zahamowań, zgodnie z zasadą ciemny lud wszystko kupi. Rządzące miernoty nie potrafią rozwiązywać problemów społecznych. Oni je zwalczają. Na tym ma polegać sprawowanie władzy? Takim pustakom oddaliście (wy pisi) władzę. Czekam tylko na następną grupę zawodową, z której będzie się szydzić podobnie. O tym narodzie dosadnie, ale prawdziwie, już mówił Piłsudski.

Przeczytaj co pisali o pracownikach sądów i prokuratury.

Szanowny Moderatorze.
Związki zawodowe robią ,ze światłych pedagogów , motłoch .
Jako postępowy Europejczyk zapewne wiesz,że w Niemczech sąd najwyższy zakazał strajkowania,a w dani strajkujący zostali zwolnieni z pracy.
Natomiast Twoje „nie” żenujące argumenty o świni plus też dają do myślenia. Zakładam , że według Ciebie Włochy to ciemnogród bo tam właśnie funkcjonuje od lat program dopłat do świń,poprostu nasz poprzedni Rząd nie wynegocjował tego pakietu dopłat .
Ps . Niestety nikt mi nie zapłacił za ten komentarz

Spoko, na pisiowy aplauz i tak już zarobiłeś !
A motłoch nie tylko z pedagogów, bo z polskiego narodu to zrobił Jarkacz, podziałem na sorty i rasę ” Panów „.
Niemcy, Włochy ? To ich biznes. Mnie najbardziej boli to, co się w moim kraju wyprawia i wcale, to nie jest wina nauczycieli.

Powinny urzędy skarbowe prześwietlić tę całą bandę i opodatkować udzielane korepetycje. Do pensum dodać tej bandzie liczbę godzin do 40 kodeksowych w tygodniu, i te 40 godzin powinni być na terenie zakładu pracy – tj. szkoły, gdzie mogą sprawdzać prace, pisać opinie, przygotowywać lekcje itp. Ale to się skończą korepetycje i ta mitologia ile to czasu dziennie w domu spędzają na pracy.

czy kasta nauczycieli, związków zawodowych, kuratorium
i ZNP została kiedyś zlustrowana ???
czy IPN wypowiedział stanowisko w tej sparwie ??