Strona główna Aktualności Z miasta Nauczyciele protestowali przed ratuszem (WIDEO)

Nauczyciele protestowali przed ratuszem (WIDEO)

64
Około 200 osób zebrało się przed Urzędem Miejskim w Pabianicach. Były przemowy pedagogów, urzędników i odśpiewany protest song. 

Nauczyciele z placówek oświatowych każdego szczebla stanęli dziś z transparentami, kartkami z wypisanymi hasłami strajkowymi. Do strajku podłączyli się też m.in. działacze Wiosny Roberta Biedronia i Komitetu Obrony Demokracji.
Pedagodzy próbują tłumaczyć, że w tym strajku nie chodzi tylko o pieniądze.

– O nie też walczymy, ale nie dlatego, że chcemy mieć drogie samochody i pławić się w luksusach na zagranicznych wczasach. Pieniądze pozwolą nam zachować wewnętrzny spokój i pogodę ducha, tak potrzebne w naszym zawodzie – mówiła Jolanta Gałkiewicz, nauczycielka z SP 13.

Głos zabrali też: przewodnicząca ZNP w Pabianicach, prezydent miasta i starosta powiatowy. Więcej w naszym wideo.

REKLAMA
Poprzedni artykułUwaga Awaria. Ponad 20 ulic bez prądu
Następny artykułPiecyki gazowe na złom. Tutaj PSM podłączy ciepłą wodę
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale poparcie 🙂 200 osób – w tym pewnie 195 nauczycieli 🙂 coraz bardziej to śmieszne

Dla mnie wiesz co jest śmieszne? To, że kasa państwa jest zerowa o czym przyznał Morawiecki i, że za chwile będzie to już tylko śmiech przez łzy.

Za te świnie i krowy to dostaną rolnicy a nie te zwierzaki. Glomby kodziarskie.

Widać, że do szkoły miałeś pod górkę.
Wcale się nie dziwię, że nic „głąbie” nie rozumiesz z obecnych strajków. 🙂

Też się zastanawiam, czy to możliwe, że oni są tak głupi, że nie wiedzą o dopłatach unijnych tego typu dla rolników w całej Europie ? Czy tylko manipulują ? Bo jeśli nie manipulują, to jest to porażające że oni uczą dzieci .

A ty, jak ameba…

a Ty myślisz, ze krowom do koryta i świniom dadzą do chlewa żywą gotówkę – – dadzą rolnikom jak rodzicom a nie dzieciom, a dla nauczycieli nie ma bo kasa państwa leży, a za chwilę Ty też będziesz kwiczał.

Czara goryczy się przelała! Wszystkie poprzednie rządy nie rozwiązały problemu, ale obecny rząd PIS swoim brakiem prawdziwego dialogu, pogardą i wręcz upokorzeniem przez samego prezesa PIS (krowy +500, świnie +100) zasłużył na czerwoną kartkę!!! Nauczyciele szkół, przedszkoli z całą ich obsługą!!! JESTEŚMY Z WAMI!!!

Szanowny Panie Moderatorze.
Proszę podzielić się z czytelnikami wiedzą ilu wspaniałych nauczycieli z pasją, oddanych wychowawców dzieci i młodzieży pojawiło się w szkole w dniach egzaminów i powiedziało swoim uczniom: strajkuję ale trzymam za was kochani uczniowie kciuki. Ilu takich było? Może uczniowie pochwalą się swoimi wychowawcami,którzy trzymali za nich kciuki. Zapraszam wszystkich. Proszę pochwalić tych z pasją i oddanych dzieciom.

Szanowny Panie Ty! Odpowiem: bardzo wielu! Na pewno nie pokazują tego reżimowe media, ale nieliczne wolne oraz internet tak! Natomiast w kilku miastach przysyłano straż miejską, która zabraniała strajkującym nauczycielom wstępu do szkół, by nie mogli chociaż słowem wesprzeć swoich uczniów. Nachalna i bezczelna propaganda rządzących ma zohydzić i poniżyć nauczycieli tak jak poprzednio sędziów, tworząc z nich jakąś wyimaginowaną kastę (na razie jeszcze nie złodziei kradnących części do wiertarki), ale leniuchów, niedouków i obiboków. Są trzy grupy zawodowe, którym niestety strajk jako forma protestu nie służy. To lekarze, pielęgniarki i oświata, którzy muszą podczas strajku opuścić swoich pacjentów lub… Czytaj więcej »

chyba żart! K… To zamieszkaj na wsi i sprzedaj świnie gdzie za kilo płacą 3 4 zł góra! świnie nie sprzedajesz co miesiąc tylko raz na pół roku! za to musisz kupić nowe kupić pasze koncentraty paliwo A na wyżywienie rodziny już ci nie starczy! żeby rodzinę wyzywać musisz iść do pracy! tak wygląda rzeczywistość na wsi kretynie. w Holandii dani właśnie są dopłaty do prosiakow! i Kaczyński nie nazwał tego 500 plus tylko to są dopłaty! Po co wypowiadasz się na temat który nie masz pojęcia! a pis chce dac 700zl podwyzki! to mało? ! chcecie 1000zl! a 700… Czytaj więcej »

To nie jest 500 plus tylko dopłaty! pora się doksztalcic zanim się coś napisze. w wielu krajach są tylko nie w Polsce ! a skoro ci to przeszkadza to balkon posadz sobie pomidora A nie zresz kiełbasę schabikow mleczko!

Zaklinaj rzeczywistość dalej. Rząd dal propozycje bardzo dobre dla tych nierobów.

A kiedy to i od kogo?!!!) kiedykolwiek po 199 r. nauczyciele dostali 15% podwyżki???????????????????????????? Upokorzenie???? A gdzie byliście przez te wszystkie lata? Na Księżycu? Jak słucham podobnego bełkotu to słabo mi się robi

Proponuje strajk włoski. A nie… To mają na codzień

To jest kino – niech mi już nikt nie mówi, że to nie jest protest polityczny. Cała wierchuszka PO, pan macica i twarze najlepiej opłacane w powiecie i mieście przy okazji dnia nauczyciela i podobnych imprez. Dramat. Daliście się wplątać w polityczną intrygę wątpliwej jakości belfry.

Bardzo żałuję, że tu nie ma nauczycieli ” Solidarności „… aaa, oni mają zakaz przystąpienia do strajku, też polityczny… i nie musieli się w nic plątać, bo Proksa im to podał na tacy z Broszką, a tu wszyscy jednak dobrowolnie i każdy może odstąpić od strajku kiedy zechce, przymusu nie ma a tam kaczowe niewolnictwo !

A Ty w co się dałeś wplątać? Twój tekst jest z palcem w zadku u prezesa – dajesz się dymać dymko przez pis i nie rozumiesz niczego. akurat KOD nie jest polityczny – nie wspiera wybranych polityków, ale stoi na straży prawa i demokracji. Każdy myślący obywatel jest obrońcą demokracji – a nie rozwałki prawa. Zastanawiam się jak to możliwe, że pis przegrał z kretesem w naszym mieście, a na forach same trolle pis – wiadomo pincet się bierze do pracy się nie chodzi i jest czas na wypisywanie chamskich bzdrur.

taka intelygencja a trawnik depcze!

Żenada 🙁 Oglądam i nie wierzę… My mamy tych ludzi poważnie traktować?
Happening pod tytułem ” to nie jest strajk polityczny” a tu widzimy radnych PO, działaczy PO, stałych bywalców manifestacji KODu, tzw „pana macicę” i panią Renatkę.
Dzieci przeżywają stres przed egzaminami, ktoś zaczyna namawiać do nieklasyfikowania maturzystów i bojkotowania egzaminów maturalnych a nasi nauczyciele organizują festiwal „Od przedszkola do Opola”. Atmosfera pikniku – jedzonko z dowozem do szkoły, gitary, licytacja, kto nagra lepszą piosenkę i największe zmartwienie – czy im za strajk ktoś zapłaci…
Gdzie jest w tym wszystkim UCZEŃ?

Buziaczki dla dyskutantów! Leniwy nie wydymka dymki, chyba, że Tomasz mu pomoże, a Chore zwierzaki rolnicy sprzedadzą na chorym rynku!

Panie Prezydencie kto odpowiada za spieprzone remonty szkół i przedszkoli? Kiedy skończą się naprawy fuszerek spowodowanych brakiem nadzoru ze strony Pana i Urzędu któremu Pan szefuje: To na pewno bardziej pomoże nauczycielom niż te Pana polityczne gadki na politycznym wiecu

KODiarze … i Habura i Macek … Strajk apolityczny. Oj nauczyciele znów dali się nabrać 🙂

Strajkujący nie znajdują ŻADNEGO zrozumienia ze strony rządzącej miernoty (a wręcz przeciwnie).
Jak najbardziej słuszny protest, ma poparcie ludzi kultury.
Nie dziwię się, że i opozycja go popiera.
Bo KAŻDY, kto dba o edukację przyszłych pokoleń (w tym i własnych dzieci), tak by uczynił.
TYLKO, nie pisi klakierzy…

Szanowny princeofwales
protest i strajk dotyczy tylko żądań płacowych
i przepisy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych
mówią, że za pomocą strajku nie można rozwiązywać
przepisów systemowych .
Proszę zatem nie robić zasłony dymnej dla reszty społeczeństwa
jak powiedział klasyk, bez żadnego trybu – ” nie wycierajcie sobie …”

Proszę podzielić się z czytelnikami wiedzą ilu wspaniałych nauczycieli z pasją, oddanych wychowawców dzieci i młodzieży pojawiło się w szkole w dniach egzaminów i powiedziało swoim uczniom: strajkuję ale trzymam za was kochani uczniowie kciuki. Ilu takich było? Może uczniowie pochwalą się swoimi wychowawcami,którzy trzymali za nich kciuki. Zapraszam wszystkich. Proszę pochwalić tych z pasją i oddanych dzieciom.

Nie trzeba daleko szukać! Wystarczyło przeczytać list-protest gimnazjalistów jednej z klas jedynej szkoły w Pabianicach, która nie poparła strajku – dowód, jak napisali „solidaryzacji uczniów ze strajkującymi nauczycielami”. Co wzamian usłyszeli?? Ano to, że „ten list napisały dzieci ,bo nie chciały iść do szkoły”. W taki podły sposób walczy się o reżimową „prawdę”!

To była ich wspólna suwerenna decyzja na poziomie klasy ?
To była ich decyzja, bo też chcieli mieć wolne ?
To była decyzja, bo w klasie sa dzieci nauczycieli lub rodzice którzy sprzyjają środowisku ZNP?

Poznaj ich intencję
zanim zaczniesz wykorzystywać ich protest
do swojej polityki

po pierwsze Kaczyński nie nazwał tego 500 plus tylko to są dopłaty! jak nauczyciele się nie znają to niech się doksztalcac! w danii i innych krajach są dopłaty do prosiakow. po drugie rolnik sprzedaje świnie za 3 lub 4 zł góra A kupuje prosie 200 zł za pare! sprzedaje się nie co miesiąc tylko np co pół roku! za to trzeba kupić nowe zwierzę paliwo itd! nie wytrzymasz za to rodziny jak nie robisz dodatkowo! tak wygląda rzeczywistość na wsi! a wam jak się nie podoba to nie wpie….. schabikow mleczka!! 😡 po trzecie to pis wam daje podwyżkę nawet… Czytaj więcej »

Najpierw strajkują, a po wyjściu ze szkoły inscenizują sami spędy poparcia. Żenujący spektakl.
Natomiast obserwując zaszczuwanie przez tą swołocz nauczycieli i pedagogów ze szkoły podstawowej nr 2 , którzy mieli odwagę stanąć po stronie uczniów, powinniśmy My rodzice pokazać im swoją solidarność. Nie zrobili nic złego, wręcz przeciwnie – pozostali wierni swoim ideałom i powołaniu. Chwała im za to!

My pokażemy przy wyborach żeby ci ludzie którzy wprowadzają chaos w kraju już znikneli z życia publicznego.

Pokazać, to ty sobie możesz… wyżej kolan, niżej pasa w lusterku.

Nie wiem cóż to za Moderator, który nie usunął wpisu z obelgami osoby „T”.

Najlepsze było jak jedna z przedszkolanek na wiecu wypomniała nauczycielom podstawówek to, że chcą zawiesić strajk od 18 kwietnia gdy w szkołach jest przerwa świąteczna (dla nauczycieli podstawówek wolne) a przedszkolanki będą musiały wrócić do pracy :D. Taka solidarność środowiska.

wszyscy pieprza o nauczycielach, ale o podwyzce cen paliw o 40gr/l to juz cisza

I to jest właśnie ta przykrywka, a będzie jeszcze gorzej !

Nauczyciele mało zarabiają bo mało pracują i tyle w temacie. Szkoda że pabianicka koalicja europejska nie proponowała im aby przywrócić europejskie standardy w Polsce czyli 26 godzin tygodniowo pracy

Najlepiej wypowiadać się nie mając pojęcia. Nauczyciele średnio prowadzą lekcje 22 tygodniowo nie licząc zajęć dodatkowych, wycieczek, rad, konsultacji, dyżurów. W polskiej szkole nie ma pracowników wspomagających nauczyciela tak jak wyznaczają europejskie standardy. Wydajność pracy w przemyśle polskiego pracownika jest mniejsza niż niemieckiego, mimo że więcej pracuje. To co uważasz że w Polsce wszyscy się obijają.

Panie Radosławie kiedy był Pan ostatnio w Niemczech? Tam w przemyśle Niemcy to kadra zarządzająca. Reszta to Polacy i jeszcze biedniejsze nacje unijne oraz cała rzesza uchodźców, która przemysłowe obiekty widzi po raz pierwszy w życiu.

Może ktoś powinien policzyć bo ok 200 to przesada w dół. Plac był pełen ludzi i było nas tam zdecydowanie więcej – myślę, że 3 razy więcej.

BabaYaga latała na miotle i liczyła 😁😂

Jaki piękny, zadbany i dorodny prosiak.

Ci tak bardzo pokrzywdzeni Nauczyciele niech wykażą ile dodatkowych pieniędzy dostają za korepetycje. Gdzie się z tego rozliczają !!!!!!jak uczeń prosi o wytłumaczenie , bądź powtórzenie zagadnienia to właśnie słyszy , są od tego dodatkowe lekcje .Jak patrzę na wiele twarzy to szlak człowieka trafia, nie przykładają się sami do pracy, nie zachęcają uczniów do nauki , nie prowadzą lekcji w sposób ciekawy aby zainteresować ich przedmiotem. Trzeba najpierw uczciwie sobie odpowiedzieć jak przykładam się do swojej pracy. Czy nauczyciel matematyki =nauczycielowi wf? Wielokrotnie uczniowie na zajęciach wf mają rzuconą piłkę i róbcie co chcecie. Powinna być weryfikacja , ocena… Czytaj więcej »

Wyłącz TVP, włącz myślenie.Poprzednich protestów nauczycieli nawet nie zauważyłeś bo były za mało radykalne. Strajk w szkołach popiera 75% nauczycieli, i sądzisz że oni wszyscy mają jednakowe poglądy polityczne.

Sądzę że jeśli zorganizowany by został wiec Rodziców sprzeciwiających sie strajkowi to uczestników byłoby co najmniej 3 razy więcej. Wszystkie media twierdzą że rzekomo większość ludzi popiera strajk przywołując wypowiedzi celebrytów którzy albo nie mają dzieci albo ich dzieci chodzą do prywatnych szkół. A Ci wspaniali nauczyciele którzy nawołują do zablokowania matur są całkowicie nieodpowiedzialnymi egoistami i może powinni sobie przypomnieć swój egzamin maturalny i postawić się w sytuacji tegorocznych maturzystów. Najlepiej sprywatyzować szkoły i niech rządzą nimi prawa rynku. Lepsze mają uczniów i nauczyciele w nich lepiej zarabiają a mierne są likwidowane i nauczyciele szukają lepszej pracy np. w… Czytaj więcej »

Wątpię

Prywatyzacja szkół spowodowałaby likwidacje nie tych słabych a tych w małych miejscowościach.

Kiedy do strajku dołącza nauczyciele
katecheci ?
księża ?
i zakonnice ?
Bo oni też utrzymują się z pensji wypłacane przez szkoły ,
Nie solidaryzuja się ?
Czy im pensje wystarcza ?

Aż, nadto…

Za komuny było lepiej, poza edukacją przemysł zbudowano od zera, powstawały nowe inwestycje, budowano mieszkania i wszystko zniszczono po 1989 roku. Teraz mamy bazy i więzienia USA zamiast mieszkań zakładów szpitali i szkół

Resort Anny Zalewskiej postanowili zażądać od dyrektorów biorących udział w strajku szkół nazwisk wszystkich nauczycieli, którzy wzięli w nim udział. Do czego rządzący wykorzystają te konkretne dane? Dotychczasowa strategia walki z protestującymi lekarzami, opiekunami osób niepełnosprawnych czy pracownikami wymiaru sprawiedliwości zakłada nakładanie kar dyscyplinarnych, utrudnianie awansów zawodowych czy obrzydliwe wytykanie palcami i szczucie na nich w prorządowych mediach przy pomocy zwykle mało wyszukanych “argumentów” lub „haków”. Podobne szykany stosowane były do obywateli w czasach komuny. W internecie grasują natomiast płatni reżimowi trolle siejąc tą propagandę – co widzimy namacalnie tutaj. Jeszcze raz powiem: wstyd i hańba!!!

KOD puszczał ryk świń i buczenie krów również przed trzema innymi szkołami w czasie, kiedy dzieci pisały egzamin gimnazjalny. Sami też krzyczeli różne hasła. Przy ul.Puszkina strajkujący nauczyciele również wyszli i bili brawa.

Ale wiocha i to są ludzie którzy mają wyższe wykształcenie? Wstyd i żenada, aż się tego nie da oglądać. Mam pytanie czy ta świnka i krowa ma coś wspólnego z tym strajkiem ????

Ci co przywiesili plakat z napisem”popieramy nauczycieli….”to dzieci tych nauczycieli lub żony tych nauczycieli weźcie się nie ośmieszajcie. Dzieciom to pasuje bo tyle dni wolnych od zajęć szkolnych. Stałam i patrzylam na ten cyrk . Jedna uczestniczka po wszystkim się chwalła że ma inne poglądy ale poszła bo ją o to poproszono z myślą że córka będzie miała lepiej. Tak kochani coś za coś

Z tobą, na pewno !

Co z tego, że mają wyższe wykształcenie, przecież to same stare baby co studia kończyły za komuny, żadna z nich pewnie podstaw excela nie ogarnia, wyższe to oni mają na papierze, bo w głowie to tyle co te żule co siedzą za rogiem

Panie Januszu zapomniał Pan jeszcze o tych młodych nauczycielach co to podobno mają pasję. Zmuszani przez rodziców poszli na studia, które wydawały im się najłatwiejsze i z małą ilością godzin spędzanych na uczelni. Pasje warto mieć ale trzeba jeszcze na nie zarobić i nie wybierać mało dochodowego zawodu 🙂

Widziałam w TVN jak młody nauczyciel wf skarżył się, że wybrał ten zawód z pasji a teraz nie może przeżyć w Warszawie za 1800 zł. Straszne.

Prawdziwy Janusz z ciebie…

Szanowni Państwo Nauczyciele i Ci, którzy mają „profesję”. Rozumiem Państwa kłopoty finansowe. Ma je większość społeczeństwa. Zastanawiam się jednak dlaczego macie Państwo tak słabą samoocenę. Nikt nie wywalczy dla Was autorytetu ani godności. Tego nie kupuje się za pieniądze. Nie pomoże ani tysiąc ani dziesięć. Skąd wzięliście pomysł aby utożsamiać się z krowami i świniami? Sami tak się przedstawiacie i pewnie nikt oprócz Was by na to nie wpadł. Gracie teatrzyki i zatrudniacie statystów z KODu do noszenia elementów scenografii (krów i świń). Na dodatek śpiewacie, że chcecie być sobą. Ten pomysł nie trafia do pozostałych. Ale… róbta jak chceta!… Czytaj więcej »

Odwagę? Kpisz, czy żartujesz? Odwagę to należy cenić TYLKO u tych osób, które opierają się durnym reformom dojnej zmiany. W PRLu Ja z pewnością też by cenił lizusów karcących osoby strajkujące i ochoczo działałby w ORMO. Taki to ciężki przypadek. 🙂

Jaja to się ma, jak ma się kręgosłup moralny i najważniejsze, kiedy dla pedagoga najważniejsze jest dobro dziecka, a nie bycie z lewackimi znp-owcami , jakimiś krowami , swiniami i innymi tępymi przyśpiewkami być podziwiani i lajkowani przez kodziarzy.

Buahahahaha. KOD, Biedroń i KC PO… Na serio to protest nauczycieli? : )))) Komu wy te kity chcecie sprzedawać?

Szanowni Państwo Nauczyciele. Cytuję słowa znanego Profesora: „Jutro niedziela handlowa. Idźcie Państwo do supermarketu, kupcie taczkę i wywieźcie tego Broniarza”.
I wracajcie do szkół.