Strona główna Aktualności Polityka Radny PiS dostał posadę w radzie nadzorczej

Radny PiS dostał posadę w radzie nadzorczej

30

Radny z Prawa i Sprawiedliwości niedawno zdał egzamin na członka rad nadzorczych. Kilkanaście dni temu dostał posadę w Łęczycy. 

Piotr Ambroziak, bo o nim mowa, ma 35 lat i od 3 lat jest radnym PiS w powiecie. W ubiegłym roku, w październiku, zdał egzamin na członka rad nadzorczych, a 15 listopada 2017 roku został powołany do rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy. Powoływała pełniąca obowiązki burmistrza Monika Kilar – Błaszczyk, prywatnie żona senatora PiS Przemysława Błaszczyka.

Co ciekawe, w wakacje z rady nadzorczej odwołano dwóch pabianiczan z przeciwnego obozu politycznego – Jarosława Haburę i Andrzeja Żeligowskiego (wtedy premier Beata Szydło powołała p.o. burmistrza). Temu drugiemu zarzucano, że posadę w radzie dostał dzięki prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi, na którego stronę przeszedł w ubiegłym roku.

– Myślą, że zrobili mi straszą krzywdę, ale proszę spojrzeć w moje oświadczenie majątkowe. Nie zostałem członkiem tej rady dla pieniędzy – wyjaśnił Andrzej Żeligowski.

Piotr Ambroziak zajmuje się logistyką w jednej z pabianickich hurtowni budowlanych.

Radni powiatowi: Tomasz Pierzchała i Piotr Ambroziak

Rada nadzorcza jest organem dokonującym stały nadzór nad działalnością w spółkach akcyjnych, spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółdzielniach. Praca w takim organie jest oczywiście płatna. Dla przykładu, zwolniony z rady w Łęczycy Jarosław Habura w 2015 roku pd maja do grudnia zarobił 6000 złotych. Członkowie spotykają się przeważnie raz w miesiącu.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułTwarz TVN Style odwiedzi Pabianice
Następny artykułPrezydent wskazał najgorszą ulicę w mieście
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a gdzie koledzy z PiSu ze swoimi komentarzami? teraz brak chętnych?

Ale o co ci chodzi?????? Mieli trzymać Żeligowskiego? W imię czego? Zdradził to dostał strzała, czego tu nie rozumiesz?

Nie tacy ” wielcy ’ zdradzali PiS i dostąpili zaszczytów. To, ty nie rozumiesz…

Do Sobieski- po prostu krzykacze z PiS widzą źdło u kogoś w oku a w swoim belki nie dostrzegają -hipokryci.

Co to Radny pracuje w prywatnej firmie ? Dlaczego nie na urzędowym stołeczku jak Radni z PEŁO ?

Chce, to pracuje… może tam większe kokosy… A teraz jeszcze trochę dojdzie z boku…

No i jak tam PiSowskie trolle? Na swojego nie szczekacie? No tak, przecież Wy jesteście wybrańcami narodu i nie tylko i ratujecie ten kraj przed zagładą, więc to nie jest „dodatkowy stołek” tylko element gruntownej naprawy kraju i wyrwania go z wszechobecnego układu…

Nie ma kogoś takiego jak PiSowskie trolle. Ta nazwa jest zarezerwowana dla pełowskich apartczyków wylewających tutaj swoje żale. Chcą mieć dowód oddania dla swoich pełowskich panów i nadzorców licząc na swój kawałek torcika a ten co raz mniejszy nawet cukiernik nie pomógł.

Potwierdzenie przez zaprzeczenie ( oczywiście w sprawie trolli z pisbolszewi ). A w lizaniu … i niewolniczej służebności w niekorzystanie, to żal ludzi, którzy tak nisko upadli moralnie, że już się nigdy nie podniosą !

Ale chochlik nie śpi, nawet tak wcześnie rano, miało być w kaczystanie ( zamiast niekorzystanie ).

Z niego taki logistyk że hej. Tylko na kawałku papieru

Nie no, obieżyświat nie dla pieniędzy. Całe życie dla ideałów : ))))))))) Idź ty chłopie do swego POcanowa

A gaz wprowadzony w ulicę Pana Żeligowskiego to przypadkiem nie zrobiono tylko dla niego? Bo żadna ulica nie skorzystała z podłączenia tylko ulica Pana Żeligowskiego. Z pieczołowitą starannością położono asfalt i piękne chodniki. Taka od wyjątkowa ulica pierwszej potrzeby.

Gaz zakłada akurat państwowa spółka PGNiG wiec to cieniutkie co piszesz

I akurat na tej jednej ulicy! Cóż za zbieg okoliczności : ))))

Zapytajcie, która pani, której Pani z peło załatwiła stołeczek w ksawerowie… kilka lat temu… która Pan, ktorej Pani z peło załatwiła stołeczek w Aleksandrowie kilka lat temu… Oczywiście odbyły się „konkursy” buhahaha taka POlityczna POprawność.

a jak radny z PO dostawał stołek to była cisza… wolność mediów!!

Mylisz się, może wolność, ale pis-hejterzy czuwali i był siny dym !

Jakie święte oburzenie. Jakoś wam nie przeszkadzało jak bracia Haburowie byli w spółeczkach (nie wiem czy nadal nie są, można znaleźć składy w internecie), Grześ Mackiewicz, Adamski, szef biura rady (jak mu tam?) i reszta : )))) Nie przeszkadzały obsadzone rady przez KC PO i ich pomagierów???? Ooooo, tamte były OK, te nie…

Oj, tam, dziwisz się niepotrzebnie. każdy wuj, na swój strój. Pabianice, to mały pikuś w porównaniu do tego tam, gdzie PiS dzierży władzę !

Mam PiS po dziurki w nosie. A kaczora szczegolnie. Dozyjemy jeszcze prawdziwej wolnosci, bez kaczki – mordercy brata i 95 Polakow… A poza tym poco szubienice? Na pewno latarni dla tych lajdakow z Pis wystarczy.

Uważaj, bo pierwszy możesz zawisnąć. Nie szafuj tak słowami, bo kto mieczem wojuje…

Ty mnie straszysz poj….. pisiorze? Oddaj poklon kaczorowi-kocoje..

A kto ty Q..o jesteś? Jakaś figura ? Zwyczajny jednostrzałowy obsrajmurku z pryszczami na jajach. Wojownik z miętą w dupie się znalazł. Tyle twojego co se popiszesz potem znów jesteś nikim ważnym.

Ooo, ty go musisz bardzo dobrze znać i to z intymnej strony. Gratulacje ! Taki ważny, jak ty – na Forum !

Do kogo te teksty krolu kraku? Do Jarka K?

Ustal ksywkę POkemon, bo siara : )))) Czopek i spać

Chcialem zamowic msze sw. w intencji przegranych wyborow przez PiS. Niestety kosciol takiej uslugi do wykonania nie przyjal. Jak spytslem o PO, owszem jest to mozliwe. Ksieza na ksiezyc.

@Jarek-K
To je to i to je dobre !
Trza było wejść w konszachty z ociecem dyrehtorem. Ostatnio wkurzony na PiS, że kaszana z obiecanych milionów, to może od ciebie by wziął, wszak każdy grosz się liczy ( u biedaków tylko )…

„To stanowisko mu się po prostu należało” jak mawiał klasyk. Gdzie te krzykacze pieniacze ze swoja krytyką kolesiostwa.???? Wstyd za was, ale w tej partii lepszych nie ma.