Strona główna Sport Piłka nożna PTC wycofane z rozgrywek

PTC wycofane z rozgrywek

1

Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że PTC Pabianice zostało wycofane z rozgrywek i nie przystąpi do rundy wiosennej.

Od razu uspokajamy, iż chodzi o zespół z rocznika 1999/2000 grający w II Lidze Wojewódzkiej B2 Junior Młodszy. Była to jedyna drużyna piłkarska z powiatu pabianickiego grająca w obecnym sezonie w lidze wojewódzkiej. W rundzie jesiennej zespół ten w 14 meczach zgromadził 8 pkt. (2 wygrane, 2 remisy i 10 porażek) strzelając 17 bramek i tracąc 53.

Jesienią w drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Raźniewskiego zagrało w sumie 19 zawodników: Mateusz Kot (14 meczów), Jakub Lipiński (6), Maciej Kopa (10), Adrian Wdowiak (14), Konrad Ślusarczyk (11), Daniel Otomański (4), Mateusz Okrojek (13), Adrian Figura (13), Artur Jaros (14/2 bramki), Dawid Wilichowski (11/2), Adam Nowicki (3), Patryk Jeż (5), Mateusz Bieliński (10), Dawid Krac (13), Andrzej Kamieniak (13/9), Patryk Nowiński (10), Patryk Kapuściński (12/1), Jakub Małecki (14/2) i Kamil Gręda (13/1).

– Główną przyczyną takiej decyzji była sytuacja kadrowa. Ciągły odpływ najlepszych zawodników w ciągu ostatniego 1,5 roku do większych klubów tj. Widzew Łódź, GKS Bełchatów, UKS SMS Łódź sprawił, że mimo uzupełnień kadrowych poczynionych w tym czasie drużyna w rundzie jesiennej sezonu 2014/15 rozgrywała mecze w składzie maksymalnie 14-osobowym. Ostatnie mecze to jednak gra w składzie 11-osobowym. Przygotowania do kolejnej rundy pokazały, że mimo naszych usilnych starań mających na celu utrzymanie dotychczasowej kadry a także pozyskania nowych zawodników, sytuacja nie poprawiła się. Wobec powyższego zmuszeni byliśmy do podjęcia tej trudnej decyzji – tłumaczy Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłki nożnej PTC.

Co więc z zawodnikami, którzy pozostali i wciąż trenowali w klubie? – Na ten moment zawodnicy, którzy pozostali zostali w większości wypożyczeni do końca sezonu do innych klubów, m.in. GKS-u Bełchatów, Widzewa Łódź, ChKS-u Łódź i Włókniarza Pabianice. Chcieliśmy aby byli oni w ciągłym cyklu meczowo-treningowym, by po zakończonym sezonie włączyć ich do naszej drużyny juniorów starszych – wyjaśnia Kopa.

– Wszystkie wyniki z rundy jesiennej z udziałem zespołu z Pabianic zostają zachowane, a nierozegrane mecze w rundzie wiosennej zweryfikowane zostaną jako walkower 0:3 na korzyść drużyn przeciwnych – informuje ŁZPN.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Odzywa się następny debil na temat o którym nie ma zielonego pojęcia! PTC dostało ekwiwalent od Widzewa, Bełchatowa czy Smsu! hahahahahah, człowieku chyba mi szybciej kaktus wyrośnie na dłoni niż np. widzew zapłaci chociaż 2 zł za jakiegoś chłopca! Obraz nędzy i rozpaczy – masz racje. Dotacja z miasta (nie pamiętam ile dokładnie ale około 34 tys.) nie starcza nawet na ogrzewanie i ciepłą wodę, a gdzie reszta? Na cały rok skromnej działalności klubu potrzeba około 80 tys! BARDZO SKROMNEJ – do przeżycia gdzie będzie to wyglądało niestety tak jak wygląda! Masz rozwiązanie żeby było inaczej zapraszam na stadion! Dla… Czytaj więcej »