Strona główna Aktualności Z miasta Chcą likwidacji Straży Miejskiej

Chcą likwidacji Straży Miejskiej

20

Działacze klubu Twój Ruch z Pabianic chcą likwidacji Straży Miejskiej. Zaczęli już zbierać podpisy od mieszkańców w tej sprawie.

Podpisy będą zbierać codziennie od poniedziałku do soboty w różnych punktach miasta. Celem jest zebranie 6000 podpisów pod listami popierającymi rozwiązanie Straży Miejskiej w Pabianicach. Taka liczba zmusi prezydenta Pabianic do przeprowadzenia referendum w tej sprawie, w którym to mieszkańcy sami mieliby zdecydować czy chcą funkcjonowania tej jednostki, czy nie.

Poniżej treść petycji jaką otrzymaliśmy od przewodniczącego klubu Twój Ruch w Pabianicach – Dawida Grzegorzewskiego:

„Zwracamy się z apelem do Prezydenta Miasta Pabianic o zlikwidowanie Straży Miejskiej. Jest to instytucja kompletnie niepotrzebna w funkcjonowaniu każdego z polskich miast. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wielokrotnie przekraczają swoje uprawnienia, a niejednokrotnie naruszają prawa obywateli zapisane w Konstytucji. Przykłady takich zachowań mieliśmy ostatnio możliwość zaobserwować w ogólnopolskich mediach.

Niewątpliwie utrzymanie grupy pracowników znacząco obciąża budżety miast. Pieniądze te można przeznaczyć na inne, dużo ważniejsze cele niż utrzymywanie instytucji, która nie daje żadnych korzyści, jak również nie sprawia poczucia większego bezpieczeństwach w polskich miastach. Osoby pracujące w tych służbach czują się bezkarne, bo podczas wykonywania swych obowiązków są ubrane w mundur.

Warto zadać sobie pytanie czy osoby dbające o nasze bezpieczeństwo powinny czuć się bezkarne i powinny naruszać nasze prawa? Powiedzmy stanowcze NIE marnotrawieniu naszych pieniędzy, z których utrzymywani są Strażnicy Miejscy! Nie ulega wątpliwości, iż nieustanne objeżdżanie samochodem ulicy Zamkowej lub spacery patroli również wyłącznie po głównej ulicy miasta mają jedynie na celu zademonstrowanie mieszkańcom, że Straż Miejska w ogóle istnieje. Trudno natomiast napotkać strażnika poza Zamkową.

Straż miejską udało się już zlikwidować w innych miastach regionu, m.in. w: Ozorkowie, Łasku i Radomsku. Roczny koszt utrzymania straży w Ozorkowie to ponad 300 tys. zł. Zaoszczędzone pieniądze zasilają teraz szkoły, którym groziła likwidacja. Likwidacja straży miejskiej w Łasku to 300 tys. zł oszczędności rocznie. My również możemy te pieniądze przekazać na szpital w Pabianicach czy chociażby dożywianie dzieci w szkołach, czy inne tego typu miejsca publiczne potrzebujące wsparcia finansowego. W Pabianicach pracuje 39 strażników. Najniższe wynagrodzenie funkcjonariusza to 1270 zł na rękę. Średnio to 2.200 zł netto. Roczne utrzymanie Straży Miejskiej kosztuje miasto 1.982.500 zł.”

REKLAMA
Poprzedni artykułDemolka w toalecie. Goniły go króliki-mutanty
Następny artykułPTC wycofane z rozgrywek
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę powiedzieć gdzie zbieracie podpisy a wpadniemy większą ilością osób.

zapraszamy na profil NIE DLA STRAZY MIEJSKIEJ na facebooku, Tam codzienne informacje

W każdą letnią sobotnią noc na placu zabaw przed blokiem 12, 15, 17 odbywają się bardzo głośne imprezy alkocholowe, od wieczora do świtu. PSM odmawia mieszkańcom zainstalowania oświetlenia placu, mimo wielu podań i interwencji. Co robi wezwana straż miejska, delikatnie i bardzo grzecznie (bo się pewnie boi) prosi aby biesiadnicy się uspokoili i odjeżdża. Po co taki „organ porządku” w mieście ??? Są lepsze sposoby spożytkowania naszych podatków.

Zorro Ty chyba jestes z partyi paliknota. Walisz scieme ze az milo. Straz Miejska przeciesz nie pracuje w nocy wiec wymysl jakas bajke bardziej wiarygodna. Dzwoniles chyba w rynne po dopach

Nocki to zabrali pasibrzuchom w ostatnim okresie, ale wcześnie to pracowali całą dobę i my za to płaciliśmy.

qwerty jesteś na etacie w straży miejskiej, to się bronisz

Jola mylisz sie. Nie lubie jak sie ciemnote wciska. A zebranie podpisow pod referendum nie oznacza ze ono bedzie. Jestem za straza bo mi wielokrotnie pomogli a policja za to olala. Ja sie nie boje ich bo przestrzegam prawa. Wiec nie mam do tego powodow.

Widze ze tonacy brzytwy sie chwyta. Chca pajace zaistniec bo grozi im wypad z sejmu. „Paliknot” tez nie wie jak zaistniec i chce powypuszczac z wiezien dilerow bo kto po za takimi da im te pare procent zeby choc jeden byl przy korycie.

Gdzie są zbierane te głosy ?

Do roboty byście się wzieli nieroby pier… Palikot umarł i wy razem z nim. Banda p….. i ciot

Dopalacze są do zlikwidowania!!! Z tym zróbcie porządek

Gdzie są zbierane podpisy ???

Palikot, straż miejska, straż wiejska czy jakaś inna cała ta zgraja jest na wymarciu.

Moje zdanie jest takie , jak Straż Miejska zaczęła przygladać sie punktą sprzedaży dopalaczy i osoba które tam wchodzą to automatycznie p.Grzegorzewski zbiera podpisy pod likwidacja Straży – wiadomo partia Palikota . Ludzie nie dajcie się nabrać partia Palikota chciała przecież legalizacji narkotyków i nie chodzi o to ile straż kosztuje miasto

Co ma piernik do wiatraka?

Palikot może i upada, ale inicjatywa jest jak najbardziej właściwa. Jest to instytucja kompletnie rozleniwiona i nie mająca jakichkolwiek perspektyw. Nie wiem czy Straż przygląda się dopalaczom – a bardzo wątpię, bo to nie ich „rejony”. Nie wiem jak można porównywać obie sprawy.

Tak był w Samoobronie. Nie wiem czy jeszcze wcześniej gdzieś nie był. Ponadto myślę, że za jakiś czas zobaczymy Pana Grzegorzewskiego w jeszcze innym ugrupowaniu politycznym.

A może, skoro są tak mocne dowody na łamanie prawa przez SM to może do Prokuratury a nie Referendum będzie taniej dla społeczeństwa. Chyba, że ktoś jest populistą

Partia Palikota, PiS, PO, a może nawet PSL, obojętne która z w/w partii zgłosi pomysł likwidacji straży miejskiej, zawsze poprę.

Podpisy codziennie zbierane sa w innych punktach miasta. Zapraszamy na portal facebook profil wydarzenia NIE dla Strazy Miejskiej w Pabianicach tam jest codzienna informacje gdzie w danym dniu zbierane sa podpisy. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i doprowadzimy do referendum uzbieramy te 6000 podpisów albo i więcej. Zapraszamy każdego do poparcia naszej inicjatywy. Jutro tj.czwartek zbieramy na rynku na ul. Moniuszki w piątek od rana też rynek na ul. Moniuszki w godz.9-14.

Dzięki

Z tego wynika, że w Pabianickiej SM pracuję ok. 75 osób zarabiających każdy 2200. Tylko o ile wiem to w SM pracuje o połowę mniej osób i mało która zarabia 2200 na rękę ale gratuluję zdolności matematyczno-manipulacyjnych, choć świadome wprowadzanie w błąd opinii publicznej może nie być dobrze postrzegane. A następnym razem jak jakiś żul zrobi sobie gawrę z twojej klatki schodowej proponuję zadzwonić na policję skoro SM jest zbędna, punkt dla żula – przynajmniej się zdąży wyspać 😀