Strona główna Dzieje się Sport Energia mistrzem III ligi

Energia mistrzem III ligi

1

W swoim debiutanckim sezonie w rozgrywkach Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki męska drużyna Energii Pabianice uzyskuje awans do wyższej ligi.

Młodzi siatkarze z Pabianic prowadzeni przez trenera Kamila Simińskiego z przytupem rozpoczęli swoją przygodę z rozgrywkami ŁALŚ. W debiutanckim sezonie pokazali, że III liga to zdecydowanie nie ich poziom. Wygrali wszystkie 15 spotkań, a tylko w trzech meczach przegrywali choćby jednego seta. Łącznie w 15 meczach przegrali ledwie 4 sety.

Rozgrywki były jednak tak skonstruowane, że pabianiczanie musieli potwierdzić swoją dominację raz jeszcze w spotkaniu finałowym. Gdyby je przegrali nie uzyskaliby bezpośredniego awansu do II ligi. Rywale, zespół CentiNet nie zamierzał z tej okazji zrezygnować. Pierwszy set finału to gra punkt za punkt wygrana przez Energię 27:25. W drugim wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Ostatecznie tę odsłonę pabianiczanie wygrali 25:18. W trzecim secie w szeregi pabianiczan wkradło się rozprężenie i przegrywali już 2:8, a w końcówce 13:20. Po świetnej serii zagrywek Kacpra Nowakowskiego to jednak Energia wygrała tę odsłonę 25:22 i potwierdziła swoją dominację wygrywając 3:0 po raz 12 w 15 meczu sezonu.

W zespole Energii występują: Artur Legeziński, Kacper Nowakowski, Jan Olbiński, Jędrzej Skowroński, Mateusz Łacwik, Dawid Szenrok, Łukasz Madej, Kevin Bąkowski, Adrian Sibiński.