Strona główna Sport Piłka nożna Przypieczętowali spadek rywala

Przypieczętowali spadek rywala

0

Piłkarze PTC pokonali na wyjeździe LZS Justynów i tym samym na dwie kolejki przed końcem przekreślili ich szanse na utrzymanie w rozgrywkach klasy okręgowej.

LZS Justynów – PTC Pabianice 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Jacek Hiler 32. min, 0:2 – Kamil Bartos 72. min, 0:3 – Przemysław Miszczak 82. min.

Na początku meczu to miejscowi mający nóż na gardle ruszyli z animuszem na „fioletowych”. Gospodarze w pierwszym kwadransie stworzyli sobie dwie dogodne okazje, ale zarówno z precyzyjnym strzałem przy słupku z rzutu wolnego, jak i uderzeniem z bliska po rzucie rożnym poradził sobie Radomir Znojek. W odpowiedzi na bramkę Justynowa szarżował Piotr Szynka, ale chwilę później to jeden z rywali znalazł się sam na sam z bramkarzem PTC. Górą z tego pojedynku ponownie wyszedł golkiper „fioletowych”.

Po nieco ponad półgodzinie gry dośrodkowanie z rzutu wolnego dość szczęśliwie w bramce umieścił Jacek Hiler i PTC objęło prowadzenie. Dzięki tej bramce pabianiczanie nabrali wiatr w żagle i stworzyli sobie dwie kolejne okazje. W obu uderzał Piotr Szynka, ale po żadnym z tych strzałów piłka nie odnalazła drogi do bramki.

Po przerwie wobec skromnego prowadzenia „fioletowych” znów zaatakowali mający nadzieję na korzystny rezultat gospodarze. Efektem ich przewagi był strzał w poprzeczkę w 55. min. Chwilę później piłkarze LZS stworzyli jeszcze lepszą okazję, ale ich napastnik mając przed sobą całą bramkę fatalnie przestrzelił.

Niewykorzystane przez miejscowych okazje zemściły się kwadrans później. W 72. min po dalekim wybiciu Znojka z „piątki”, Szynka przedłużył piłkę głową, a Kamil Bartos nie pomylił się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem i było 2:0. Dziesięć minut później po akcji rezerwowych Otomańskiego i Miszczaka ten drugi ustalił wynik meczu na 3:0.

PTC: R. Znojek – Kopka, Sikorski (53. min, Miszczak), Cholewiński, Gwiazdowski – Klimek (46. min, Bartyzel), Hiler, Kling (55. min, Otomański), Bartos, Cukierski – Szynka.

Żółte karki: Otomański, Hiler.

Źródło: fioletowi.com