Strona główna Aktualności Komunikacja Przyjedzie ekipa filmowców. Zmiany w ruchu na Starym Mieście

Przyjedzie ekipa filmowców. Zmiany w ruchu na Starym Mieście

8
Na Starym Mieście zaczęła dziś obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wytyczane są nowe miejsca parkingowe. To z powodu zaplanowanych w naszym mieście zdjęć do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba”. 

Chodzi o nową produkcję Telewizji Polskiej (pisaliśmy o niej TUTAJ i TUTAJ). Akcja rozgrywa się na początku dwudziestego wieku, więc obecność samochodów uniemożliwiłaby pracę realizatorom.

Dlatego też tam, gdzie pojawi się ekipa filmowa, czyli w rejonie ulic Bóźniczej, Kościelnej, Poprzecznej, Szewskiej, Piotra Skargi, Sobieskiego i Warszawskiej wprowadzono zmiany. Jakie? Zostały tam ustawione znaki zakazu zatrzymywania się, pod groźną odholowania. Inna sprawa, że kierowcy niewiele sobie z nich robią (przynajmniej na razie) i parkują samochody na zakazach.

Od 11 do 16 września cztery ulice – Kościelna, Bóźnicza, Szewska i Poprzeczna – zostaną wyłączone z ruchu pojazdów (realizacja zdjęć jest tutaj planowana w dniach 12 – 14 września).

Dla mieszkańców na płycie Starego Rynku powstaje zastępczy parking. Dziś pojawiła się tam ekipa drogowców z Piotrkowa Trybunalskiego, która wytycza miejsca. Wszystkich będzie 86. Czy pabianiczanie skorzystają z nich, gdy filmowcy wyjadą z Pabianic?

– Tak, pozostawimy je dla kierowców do czasu zakończenia projektu tramwajowego. Kosztami wytyczenia i namalowania miejsc podzieliliśmy się z realizatorami filmu, po połowie – informuje Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Również od 11 do 16 września zmienią się trasy niektórych autobusów.

Autobusy linii 3 z dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie objazdem ulicami: P. Skargi, Sobieskiego, Warszawską do Konstantynowskiej i dalej stałą trasą do Sikorskiego. Analogiczna zmiana trasy będzie obowiązywała w przeciwnym kierunku.

Autobusy linii 4 i 6 oraz D (kursy weekendowe) z ul. Waltera-Jankego pojadą stałymi trasami do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: P. Skargi, Sobieskiego, Stary Rynek do Zamkowej i następnie bez zmian. Analogiczna zmiana trasy będzie obowiązywała w przeciwnym kierunku.

Na ul. Sobieskiego przy ul. P. Skargi zostaną uruchomione przystanki tymczasowe w obydwu kierunkach.

Ponieważ autobusy będą kursowały objazdami ul. P. Skargi, na jej odcinku między ulicami Sobieskiego i Kopernika będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się także po stronie południowej. Niedostosowanie się do niego może skutkować odholowaniem pojazdu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a czy mieszkańcy też zostaną zamknięci w swoich domach, mieszkaniach? ludzie chodzą do pracy, dzieci do szkoły i nikt nie ma prawa ograniczać ich poruszania się, co prawda nie mieszkam tam ale jak nigdy mój piesek by miał spacery chyba co pół godz haha

Serio? Naprawdę stać nasze Miasto (a właściwie nas) na współfinansowanie działań TVP? My płacimy za malowanie miejsc postojowych? To przepraszam ale stawiam publicznie pytanie – oczywiście zrobię to również bezpośrednio do urzędu ale ile zarobimy na zajęciu terenu przez ekipę filmową? Jakiego rzędu będzie to wpływ do kasy miasta (naszej) a jakie poniesiemy z tego tytułu koszty (też nasze), pominę te społeczne bo przecież to że utrudnimy życie ludziom poruszającym się po mieście to już dawno „naszych” władz nie interesuje.

człowieku weź se pierdnij to ujdzie z Ciebie gaz, który zatruwa Ci mózg

To na czas kręcenia filmu znaki pozostaną na tych ulicach? bo inaczej bedom ludzie wjerzdzać i parkować 🙂

Taki skansen tylko w Pabianicach! Stare, odrapane kamienice, bruk i rynsztoki. Tylko filmy kręcić, których akcja rozgrywa się w XIX wieku.

Ciekawe czy zwiną asfalt na Piotra skargi hehe

To jakaś paranoja. Przez miasto już nie można przejechać, rozgrzeb wszędzie, pracowników nie widać i jeszcze filmowcy. Do roboty się wreszcie zabrać.

Cytuje Patisona: „Taki skansen tylko w Pabianicach! Stare, odrapane kamienice, bruk i rynsztoki. Tylko filmy kręcić, których akcja rozgrywa się w XIX wieku.” Ale za to mamy tam KEBAB na miarę XXV wieku i lepiej żeby ten Tomka kebab się w tym filmie pojawił bo inaczej będzie dno! Pzdr 🙂