Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: nie świecą latarnie na Piaskach

Sprawy Czytelników: nie świecą latarnie na Piaskach

1
Mieszkańcy Piasków zostali pozbawieni oświetlenia ulicznego. Osiedle pogrążyło się w ciemnościach.

Zwrócił na to uwagę nasz czytelnik:

„Mieszkam na Piaskach. Przed weekendem przy mojej ulicy przestały świecić latarnie. Wczoraj (5 września – przyp. red.), gdy jechałem przez osiedle zauważyłem, że ciemności panują również na wielu innych ulicach. Najwyraźniej to jakaś duża awaria. Ale to również kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich – kierowców, rowerzystów i pieszych, dlatego liczę na to, że odpowiednie służby zajmą się tematem i problem będzie rozwiązany”.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Sławomira Jacha z wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie. Jak usłyszeliśmy, Polska Grupa Energetyczna została już o awarii powiadomiona i próbuje ją zlokalizować. Wiadomo, że doszło do niej w rejonie stacji przy ul. Skłodowskiej 23D.

– Z tego powodu w znacznej części miasta latarnie rzeczywiście nie świecą – potwierdza Sławomir Jach. – Mamy nadzieję, że pracownicy PGE ustalą miejsce, w którym nastąpiła awaria i usuną ją jeszcze dzisiaj. Jeśli tak się nie stanie, mamy zapewnienie, że pozostałe stacje zostaną wyposażone w zegary astronomiczne, umożliwiające włączenie oświetlenia na ulicach, przy których zrobiło się ciemno.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Latarnie są wyłączane systematycznie od soboty (11.09) od godziny 21, po 2-3 godzinach nazat włączone,…robią to chyba celowo …