Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent umacnia, czyli roszady w radach nadzorczych

Prezydent umacnia, czyli roszady w radach nadzorczych

21
Grzegorz Mackiewicz i Piotr Adamski

Grzegorz Mackiewicz powołał Piotra Adamskiego na członka rady nadzorczej w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Zaszło też kilka innych zmian w spółkach miejskich.

Piotr Adamski to długoletni dyrektor MOSiR i zaufany człowiek prezydenta z jednego ugrupowania politycznego – BSR. Ma spore doświadczenie w radach nadzorczych. Był członkiem organu nadzorującego w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym (powołany jeszcze przez Jana Bernera w 2005 roku), a później w spółce Eko-Region. We wrześniu stracił posadę.

Jednak nic straconego, bo prezydent Mackiewicz postanowił umocnić składy rad w spółkach miejskich.

– Roszady wprowadzono, żeby wzmocnić skład rad nadzorczych, wykorzystując kompetencje powołanych osób, i wzmocnić nadzór właścicielski nad spółkami- wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Tym samym Adamski zajął miejsce swojego podwładnego z MOSiR-u Tomasza Kloze (startował z listy BSR), który przeniesiony został do spółki ZWiK, gdzie pojawił się wakat po odwołanej działacze PiS Halinie Rosiak. Jeszcze jedna zmiana nastąpiła w radzie nadzorczej MZK. Tam Monika Pawlak-Szpotan, była radna powiatowa z PO zastąpiła Sławomira Bratuszewskiego.

 

Rada nadzorcza jest organem dokonującym stałego nadzóru nad działalnością w spółkach akcyjnych, spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółdzielniach. Praca w takim organie jest oczywiście płatna. Dla przykładu, Piotr Adamski w 2015 roku zarobił 18 tysięcy złotych. Rada powinna być zwoływana nie rzadziej niż 3 razy w ciągu roku obrotowego. Do szczególnych obowiązków rady nadzorczej należy ocena sprawozdania zarządu z działalności spółki z o.o. oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułRzeźba już gotowa
Następny artykułEwakuacja kamienicy przy św. Rocha
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To są właśnie rządy Mackiewicza ,Tylko kolesie i ci którzy trzymają z Prezydentem
Adamski nigdzie się nie sprawdza więc trzeba go pod swoje skrzydełko zawinąć
Mackiewicz stawia na przeciętność ,najpierw Marczak teraz Adamski

A gdzie osoby wspierające Pana GM z szeregów PiS ?
Mam na myśli ŻELIGOWSKIEGO, WYPYCHA, KOZŁOWSKĄ ,tez mieli mieć Rady. I co Pinokio oszukał swoje pieski?

Radni i ich małżonkowie oraz małżonkowie wójtów, zastępców wójtów,
sekretarzy gminy, skarbników gminy, kierowników jednostek organizacyjnych
gminy oraz osób zarządzających i członków organów zarządzających gminnymi
osobami prawnymi nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikami spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie tych osób na te funkcje są z mocy prawa nieważne
– art. 24 f ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym.

Ale boli pisiorków jak prezydent swoje zaplecze umacnia 🙂
Wy roku nie potraficie przetrwać z większością w radzie miasta.
Mając wielkie parcie na stołki trudno wśród was kogoś z maturą znaleźć.
Jesteście przegrani więc zachowujecie się po waszemu – agresja jak u bezdomnych zwierząt.

A kogo prezydent ma powoływać? Jest popierany przez PO i BSR to co tu dziwne? Chociaż jednego specjalistę bez wykształcenia (od geotermii ) już miał. Zakończyło się to totalną porażką i kompromitacją Pana z PiS u. Pamiętacie?

Prezydent mówi ze nie chce wchodzić w politykę a stołki rozdaje PO i nowoczesna .
PiS rządzi i Mackiewicz żeby coś dobrego zrobić dla miasta mógł tkwić w koalicji,ale kolesie nie byli zadowoleni więc lepiej nic nie zrobić dla Pabianic ,bo co go obchodzą mieszkańcy ,lepiej dać kumplom z którymi się robi szemrane ,,,,,
Inne miasta dostają rządowe dotacje tylko Mackiewicz ma to gdzieś

ŚWIĘTE SŁOWA – NIERÓB I TYLE!! NO ALE CÓŻ JAK PAN PREZYDENT BĘDZIE PODEJMOWAŁ TAKIE DECYZJE TO NIC W TYM MIEŚCIE SIĘ NIE ZMIENI.

Widać Mackiewiczowi znudziła się już prezydentura. Stracił mój głos.

Nie wiem czemu Pan Piotr ma taki ch… PR, dziwi mnie inna rzecz, pisiorki kpili z radnej Kozłowskiej, że nie ma egzaminu do rad nadzorczych bo nie zdała, a Pan Adamski jednak ma, poza tym z kim tu go porównać ? może z technikiem samochodowym, upadłym krawcem obecnie świadczącym usługi w PGE, który do takiego kursu nie mógłby nawet przystąpić….

Panie Prezydencie tak trzymać! I dalej robić dobrą robotę dla Pabianic!
PIS nie może się pogodzić, że przerwał z Panem współprace bo jak się ma teraz podłączyć pod Pana sukcesy i rosnące poparcie wśród mieszkańców?
Pogonić tą hołotę ze szkół i innych spółek. Dywersanci polityczni i chuligani!

No co ty chcesz całe Pabianickie PO wyrzucić na bruk ? Gdzie oni pracę znajdą jak całe życie przy korycie ? Zdaje się, ze tylko Pan Majchrzak wie ile chlebuś kosztuje.

Z pisu odeszli najwartościowsi i najmądrzejsi ludzie. Pozostali w większości karierowicze pod wodzą Ciebiady i Kosmali. To co się po nich spodziewać?

A prezydent ze swoją ekipą niech się nie przejmuje falą hejtu. Bo po następnych wyborach takich troli już nie będzie.

Wybory odbyte ostatnio pokazały jakie pis ma poparcie w Pabianicach.

Wie ktoś czemu ten cudeczek wyleciał z eko-regionu ? Taki przecież specjalista.

Smutne to… Lata lecą, a w Pabianicach nadal te same układy, te same twarze i to samo smutne, brudne, beznadziejne miasto… Ale to od was zależy wyborcy. Od nikogo więcej!

Po 8 latach Dychty który cofnął miasto o lata świetlne dopiero Mackiewicz uporzadkował finanse i ruszył inwestycje. Jeśli tego nie widzisz to albo jesteś ślepy albo z sekty pisowsko-smolenskiej.

śmiechu wart ten komentarz, jakie inwestycje jakie uporządkowanie!!

jak były wybory na Prezydenta to pan Adamski na Autku slk Mercedesie miał naklejke ze popiera kolege Mackiewicza i jego rodzinka więc do czegos to zaobwiązuje ze juz nie wspomne dlaczego

Pan Berner powołał go do rady nadzorczej i tak dalej jak to mówią kasa misiu a ten cały lewityn z kupami w piasku to żenada

Tyle było gadania jak Ciebiada dostał stołek a tu proszę … teraz pogadajmy jak PO robi dokładnie to samo!

Byłeś kiedykolwiek w Radzie Nadzorczej?, byłeś radnym?.
Nie odbieram Ci pracowitości, jednak po coś są kursy i egzaminy.
Sam sobie odpowiedziałeś, robiłeś „papierki” bo ktoś tego wymagał. Takie jest prawo (mam nadzieję, że to słowo coś jeszcze znaczy) by go respektować.
Tu nie widzę łamania prawa lub jego obejście.
Czy swoim wpisem podważasz kompetencje opisanych w artykule osób? Czy tylko tak piszesz by napisać …
Odczucia/narzekanie czy coś się robi lub nie zostawiam Tobie.

szybciutko przeleciałem te 35 komentarzy – czy nikogo do tej pory nie zdziwiło, że połowa z nich jest podobnych? to nijaki Ścibut, internetowy cerber PO i jej pochodnych – ten sam harcersko – wojskowy dryl komentarzy, agresywnych, narzucających jedynie słuszny tok rozumowania, bez uznania jakichkolwiek argumentacji adwersarzy… słabe to Haburowie, Adamscy i inni… i monotonnie od lat – poszukajcie nowych cerberków!

mata

przecież p. Adamski tez miał zakład krawiecki