Koszykarki z Pabianic pojechały do Wielkopolski na mecz 19. kolejki I. ligi kobiet Niestety, gospodynie zatrzymały u siebie komplet punktów.

MUKS Poznań – Grot TomiQ Pabianice 74:64 (22:15, 18:19, 18:17, 16:13)

Spotkanie zaczęło się dla nas znakomicie, bowiem po dwóch celnych trójkach Darii Kowalczyk prowadziliśmy 3:6. Niestety, chwilę później za trzy trafiła także zawodniczka z Poznania i na tablicy był remis po 10. Gospodynie w końcówce pierwszej kwarty zdobyły większą inicjatywę i ostatecznie wygrały ją przewagą 7 punktów. W drugiej partii za sprawą trójki Szałeckiej oraz dwóch celnych osobistych Grzelak było 22:20. Po chwili po dwóch celnych rzutach Natalii Danych nasza strata wynosiła już tylko punkt. Niestety poznanianki znów złapały wiatr w żagle i na przerwę schodziły prowadząc 40:34.

Po zmianie stron Danych i Twardowska szybko doprowadziły do remisu po 40. Niedługo później pabianiczanki prowadziły nawet 48:49, ale gospodynie ponownie zaczęły nam odjeżdżać. Zdobyły 7 punktów z rzędu i przed ostatnią partią wygrywały wynikiem 58:51. W czwartej kwarcie naszym zawodniczkom wyraźnie brakowało już sił, co skrzętnie wykorzystywał zespół z Poznania, który zaczął zdobywać punkty seriami. Ostatecznie pabianiczanki nie miały już energii i czasu aby odrobić straty i zanotowały jedenastą porażkę w sezonie, przegrywając 74:64.

Grot nadal zajmuje 8. miejsce w tabeli. Kolejny mecz czeka nasz zespół 20 lutego. O godzinie 17:00 w Hali Powiatowej rozpocznie się pojedynek z Eneą AZS AJP III Gorzowem Wielkopolskim.

Grot: Twardowska (2), Danych (15), Weronika Dolewa, Szałecka (7), Boniecka, Kowalczyk (10), Martyna Dolewa (5), Szczygieł, Grzelak (19), Kirsz (6).