Strona główna Na sygnale Kryminalne Grasuje szajka włamywaczy. Mieszkańcy ostrzegają się w internecie

Grasuje szajka włamywaczy. Mieszkańcy ostrzegają się w internecie

10
Od kilku tygodniu na terenie naszego powiatu dochodzi do zwiększonej liczby włamań. Złodzieje okradają głównie domki jednorodzinne w Pabianicach i ościennych gminach, ale dochodzi też do włamań w mieszkaniach na terenie miasta. 

Policja nie mówi głośno o serii włamań. Na stronie pabianickiej komendy jest tylko jeden komunikat dotyczący zdarzenia przy ul.Ornej, do którego doszło 2 grudnia 2018 roku. Do jednego z domów jednorodzinnych usiłowało włamać się dwóch mężczyzn. Sprawcy poruszali się Audi model 80 lub 100 typu kombi w kolorze grafitowym/szary metalik o początkowych numerach ,,EL”. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy jednego z włamywaczy.

 

Od tamtego momentu policja nie informuje o włamaniach. Z relacji z piątkowej odprawy rocznej pabianickiej policji niewiele wynika. Czytamy jedynie, że „niestety wciąż w kategorii kradzieży z włamaniem rezultaty nie są satysfakcjonujące. Pabianiccy kryminalni wykryli jedynie 35 takich przestępstw” (chodzi o 2018 rok). Nie wiemy jednak, ile takich włamań było. Nie otrzymaliśmy również statystyk za styczeń 2019 roku.

Mieszkańcy są jednak bardziej „wylewni” niż policjanci. W internecie pojawia się coraz więcej ostrzeżeń o włamaniach. Tylko w czasie trwającego weekendu dostaliśmy dwa takie obywatelskie komunikaty:

Ostrzeżenie z Pabianic
Ostrzeżenie z Dobronia

 

Ostrzeżenie z Ksawerowa

Wiemy jednak, że choć policjanci nie dzielą się z prasą i mieszkańcami tymi informacjami, w komendzie przy ul. Żeromskiego włamania to również gorący temat. Do patrolowania osiedli jednorodzinnych skierowane zostały dodatkowe patrole.
Kilka dni temu policjantom z Piotrkowa Trybunalskiego udało się zatrzymać szajkę Gruzinów, którzy plądrowali domy na terenie powiatu piotrkowskiego. Gruzini w wieku 29, 35 i 43 lat zostali zatrzymani. Przestępcze trio usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak, a świstak siedzi… Dawno temu, kiedy lakiernicy nie mieli pracy jeździli gówniarze po okolicy polewając samochody jakimś kwasem. I była praca. Dzisiaj przestały się sprzedawać ubezpieczenia na domy – no to ktoś bystry zaczął puszczać takie hasła w sieć…

Akurat w przypadku Ksawerowa to prawda, były włamania w biały dzień.

Na Torowej w Pabianicach okradli 3 domy. W weekend wył alarm domu w okolicach Parkowej.

Wiesz coś więcej? Wchodzą w dzień, w nocy?

Włamują się w biały dzień jak nikogo w domu nie ma

z twarzy podobny zupełnie do nikogo

Nie kradnij obywatelu, rząd nie lubi konkurencji XD

a policja jak zwykle nic nie wie czy nie może??

Nieudolność policji trwa w najlepsze, ale jak siedzisz z piwkiem na ławce to stróże prawa są na miejscu, gotowi do działania. Chory system..

To prawda, włamują się w biały dzień jak nikogo w domu nie ma. Ostatnio( 4 maja) widziani w Pabianicach na ul. Grabowej , samochód dostawczy, dzwonią do furtki, a jak wyjdzie gospodarz to wymyślają głupią historię o np. zepsutej rynnie. Gwara wschodnia