Strona główna Aktualności Pożegnaliśmy ich w tym roku

Pożegnaliśmy ich w tym roku

0

Dzień Wszystkich Świętych przepełnia zwykle atmosfera zadumy i refleksji, poświęconej myśli o tym, co czeka każdego z nas. Upływający rok dla wielu osób był rokiem ostatnim.

Wśród tych, których pożegnaliśmy znalazło się wielu znanych w życiu publicznym Pabianic, m. in.

Bogumił Bereś – zm. 2 lutego 2016 w wieku 72 lat, był konstruktorem szybowców m.in w Mielcu, ukończył SP nr 6 i II LO w Pabianicach, dyplom inżynierski zdobył na Politechnice Łódzkiej (WIĘCEJ).

Przemysław Lipiński – zm. w wieku 38 lat, piłkarz reprezentujący zarówno Włókniarz jak i PTC, w barwach tego drugiego zagrał w specjalnym meczu z okazji Dni Pabianic w 2014 roku.

gen. Aleksander Arkuszyński – zm. 1 kwietnia w wieku 98 lat, jako porucznik dowodził akcją uwolnienia 15 żołnierzy AK z aresztu UB przy ul. Gdańskiej 10 czerwca 1945 roku, w 2008 roku mianowany generałem brygady przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego (WIĘCEJ).

Maria Kepler – zm. 9 kwietnia w wieku 87 lat, przez 35 lat (1953-1988) zarządzała Muzeum Miasta Pabianic jako kustosz i dyrektor, z jej inicjatywy dokonano odnowy Pomnika Niepodległości.

Tomasz Wojtal – zm. 16 kwietnia w wieku 50 lat, był właścicielem siłowni Conan na terenie hali MOSiR, dbał o propagowanie sportów siłowych w Pabianicach.

Eugeniusz Debich – zm. 27 kwietnia w wieku 90 lat, kapitan, długoletni prezes koła Armii Krajowej w Pabianicach.

Leszek Ziemba – zm. 9 maja w wieku 89 lat, ordynator, dyrektor, był jednym z najwybitniejszych chirurgów, którzy pracowali w pabianickim szpitau, swoją rozległą wiedzę przekazał wielu lekarzom.

Paweł Kowalski – zm. 3 czerwca, miał 79 lat, reprezentant Polski w piłce nożnej, po skończeniu kariery został trenerem, z Widzewem Łódź wywalczył tytuł wicemistrza Polski.(WIĘCEJ)

Józef Nowak – zm. 2 sierpnia w wieku 75 lat, był piłkarzem i trenerem Włókniarza znanym z charakteru, na boisku walczył o każdą piłkę, pięciokrotnie udało mu się awansować do II ligi. Ojciec jednego z najwybitniejszych pabianickich sportowców – Piotra Nowaka.

Andrzej Szymczyk – zm. 6 września, miał 68 lat, były bramkarz reprezentacji polskiej w piłce ręcznej. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich 1972 i 1976. W drugim turnieju w Montrealu zdobył brązowy medal. Krążek tego samego koloru wywalczył sześć lat później w mistrzostwach świata w RFN.

Grzegorz Gajewski – zm. 18 września, miał 69 lat, związany z pabianicką piłką ręczną jako zawodnik i trener, grał na pozycji bramkarza.

Mirosław Banaczek – zm. 23 września w wieku 64 lat, przez wiele lat działał w klubie GLKS Burza Pawlikowice,  był także jego prezesem.

Marcin Dłużyński – zm. 11 października mając 40 lat, był urologiem w PCM, cieszył się wielką sympatią wśród swoich pacjentów.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDwie osoby ranne w Chechle
Następny artykułMakabryczne odkrycie w Halloween
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments