Strona główna Aktualności Polityka Poseł z PiS wraca ze stolicy i wyjaśnia

Poseł z PiS wraca ze stolicy i wyjaśnia

6

Poseł Marek Matuszewski z Prawa i Sprawiedliwości wskazuje przyczyny zamieszanie w Sejmie. 

Poseł przyjechał do Pabianic i wraz z senatorem Maciejem Łuczakiem zorganizowali konferencję prasową. Matuszewski był w sejmie w piątek i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Tłumaczył, że poseł Szczerba został usunięty z obrad Sejmu zgodnie z regulaminem, po trzecim upomnieniu przez marszałka. Po tym zdarzeniu posłowie opozycji zajęli mównicę sejmową.

– Kiedy pan Lepper z Samoobrony z kolegami bronili w ten sposób mównicy, to w tamtych czasach Platforma Obywatelska, pan Donald Tusk z oburzeniem wypowiadała się na temat takiej sytuacji. Wtedy straż marszałkowska poprzez decyzję ówczesnych marszałków wynosiła takich posłów. My jako Prawo i Sprawiedliwość nie podjęliśmy takiej decyzji, bo chcemy zgody i absolutnie nie dopuszczać do takich konfliktów. Dlatego, zgodnie z prawem obrady zostały przeniesione do Sali Kolumnowej – tłumaczył poseł.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciel PiS wyjaśnił również, kto protestuje przed Sejmem. Jak twierdzi poseł, chodzi głównie o osoby, które sprzeciwiają się ustawie dezubekizacyjnej.

– Ale są tam też ludzie wprowadzani w błąd, którzy pod wpływem impulsu też się tam pojawili. Nie mają dobrych informacji i wierzą politykom Platformy i Nowoczesnej. Będziemy strać się ich informować. Oczywiście są też ludzie, którzy chcą awantury i bronią ubeckich emerytur – odpowiedział na nasze pytanie w związku z kontrowersyjną wypowiedzią radnego powiatowego Marka Błocha (WIĘCEJ NT.)

Poseł Matuszewski zdradził również, że PiS może poprosić swój elektorat o poparcie i przyjazd ludzi do Warszawy.

– Tak zrobił premier Orban. Mając podobną sytuację poprosił Węgrów o poparcie. Wtedy do Budapesztu przyjechało milion osób, które popierały rząd. Od tego momentu zakończyły się drobne manifestacje tych liberalno-lewackich sił – mówił na koniec konferencji.

Na razie jednak nie ma konkretnych informacji dotyczących zjazdu elektoratu PiS do stolicy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kończycie sie Panowie

Partyjniacka propaganda dla ciemnogrodu… Waterloo się zbliża i ten nasz malutki napoleonik poczuje smak kolejnej porażki. Szykuje się spory sprzeciw mądrzejszych członków sejmowej większości. ..

Naród wam tej zdrady nie daruje!

Przybyli nas nauczać? Każdy posiada swoje poglądy nie trzeba przekonywać. Proponuję swoje wysiłki skierować na grunt problemów społecznych wtedy będzie większy pożytek. Przecież każdy z nas ogląda przekazy tv. Kłamliwe? Może i tak. Ale oglądając programy informacyjne rożnych stacji inteligentny człek zawsze wyciągnie średnią.

Pozwolę się nie zgodzić. Żadna tv nie mówi prawdy!!! W żadnych programach informacyjnych nie mówią o szczegółach, a to najważniejsze. Prosty przykład, rząd się chwali że podnieśli minimalną do 2000zł, czyli o 150zł, pytanie ile minimalna wzrosła rok temu, ile dwa lata temu, ile trzy lata temu, etc. Co roku jest podnoszona o ok 100zł, teraz podnieśli aż do 2000zł (150zł), ale chwalcie nas… a przy okazji ile dali sobie podwyżki i ile dostali premii, ale nikt tego nie wiąże ze sobą. I tak samo z innymi obietnicami, choćby kwota wola od podatku, tylko okazało się że przeciętnemu polakowi wcale… Czytaj więcej »

Skąd takie informacje? Czy to zrobią nie wiadomo. Jeżeli tak zrobią to będzie zmiana u steru władzy. Ja nie wierzę politykom więc nawet jak straszą to trzeba się zastanowić czy to nie walka polityczną.