Strona główna Aktualności Polityka Kontrowersyjne słowa radnego z PiS

Kontrowersyjne słowa radnego z PiS

11
Marek Błoch

Podczas gdy w stolicy trwają protesty, w których uczestniczą również pabianiczanie, radny Marek Błoch umieszcza w internecie kontrowersyjny wpis. Protestujących nazywa „śmieciem i ubeckim pomiotem.”

Od komentowania wieści płynących ze stolicy nie powstrzymali się również nasi lokalni działacze.
Uwagę przykuły jednak szczególnie słowa Marka Błocha, byłego wiceprezydenta Pabianic i obecnie radnego powiatowego z PiS. Pan radny zapomniał chyba (albo i nie), że to co wypisuje na Facebook’u trafia w przestrzeń publiczną i odniósł się do słów jednej z Internautek. Kobieta napisała, że dziś na ulice nie wychodzą politycy, którzy stracili wpływy i przywileje, tylko normalni ludzie.

– Dziś na ulice wychodzą śmiecie…ludzie to wychodzili w stanie wojennym…już zapomnieliście…ubeckie pomioty…!!! – tak radny skomentował wpis.

Tymczasem na wspomnianą wyżej warszawską ulice wyszli też pabianiczanie. W piątek w nocy przed Sejmem był m.in. Janusz Nagiecki, pisarz i lider pabianickiego Komitetu Obrony Demokracji. Jak odniósł się do słów radnego?

– Jak komentować, czy polemizować z takim „językiem”? Jak nam pijak narzyga na marynarkę, to przecież nie szukamy rewanżu i nie próbujemy jeszcze obficiej zwymiotować mu na ubranie, tylko się odsuwamy i szukamy pralni – mówi Nagiecki. – To jest właśnie upadek cywilizacji i Państwa, kiedy osoba o tak niskich kwalifikacjach w zakresie kultury osobistej i etyki ma możliwość wpływania no losy zbiorowości.

Ale nie tylko liderzy opozycji byli protestować w Warszawie. Do stolicy w sobotę pojechał m.in. Jakub Butkiewicz, weterynarz z przychodni Podaj Łapę. Wybrał się do Warszawy wyrazić swoje poglądy. Czy czuje się śmieciem i ubeckim pomiotem?

– Moim komentarzem będzie przedstawienie swojej osoby, uczestnika manifestacji w Warszawie. Mam 40 lat. Przez ponad 10 lat byłem harcerzem, co w dużym stopniu uformowało mój charakter. Ukończyłem Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie i „Zarządzanie zasobami ludzkimi” na studiach podyplomowych UE w Poznaniu. Pracowałem w kilku zachodnich firmach farmaceutycznych. Od 9 lat pracuję w przychodni Podaj Łapę, której jestem współwłaścicielem.
W zeszłym roku wraz ze swoim wspólnikiem stworzyliśmy pierwszą profesjonalną karetkę dla zwierząt i pogotowie R-Vet w Polsce – opowiada Butkiewicz, po czym przedstawia swoją rodzinę.

– Jeden z moich Dziadków był lekarzem medycyny. Pracował na wsi. Drugi był ekonomistą. Uczestnikiem Powstania Warszawskiego – pseudonim „Jarek”. Walczył w AK. Przeszedł przez piekło Pawiaka. Uciekł z transportu na Majdanek i ponownie wrócił do Warszawy. Walczył u boku „Daniela”. Pułk AK „Baszta”, w którym walczył otrzymał Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari. Mój Ojciec jest lekarzem medycyny. Pracuje w Warszawie. W 1968 roku został usunięty z III LO w Łodzi za rozrzucanie na korytarzach ulotek, które własnoręcznie napisał długopisem „Studenci jesteśmy w Wami”. Taki ze mnie „komuch i ubecki pomiot” – dodał weterynarz.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Bloch chyba zapomniał jak paradował w krawacie samoobrony. Jak jego guru blokował mownicę sejmową. Pan lepka rączka. Taki Piotrowicz pabianicki.

Takie oto PiSowskie standardy. I żeby tak przed wigilią?

Cóż, chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy. Tyle o tym panu.

Jaka partia taki język radnego a raczej paradnego :). Takich Błochów nierobów dużo jest w pisie. Potrafią tylko dużo gadać ale nic z tego nie wynika. Jak komuś się coś nie podoba to zaraz ubecki pomiot. Myślę że takich Błochów, w latach osiemdziesiątych to nawet ubecja się nie tykała, bo oni niezbyt lubili paprać się w g…. e, gdyż byli zbyt wygodni. Z resztą kto dobrowolnie tyka się g… a? Chyba tylko mucha.

Polityk powinien wykazywać się elokwencją, dyplomacją, etc., ale… po latach obecności na „czele” naszego kraju ludzi, którzy owijają w bawełnę, stwierdzam, że… co by nie powiedzieć, to Błoch ma rację;)
Pozdrawiam obrońców demokracji, którzy za poprzednich rządów nie widzieli tego, co robi ówczesna władza i – sugerując się „rzetelnością” TVN-u – piali z zachwytu nad działaniami rządu.

Rozumiem, że teraz TVP jest rzetelne? 🙂

Ja śmieć i ubecki podmiot takiemu panu (celowo z małej litery bo na PANA trzeba sobie zasłużyć) mówię stanowcze NIE. W oczach już widać psiową nienawiść i pogardę dla innych. Prezes dyktatorek patrzy i czyta, jeszcze kilka takich wpisów i droga do sejmu otwarta – takich w pisie potrzebują. Mierny ale wierny !!!!
Kuba brawo „podaję łapę”

Tylko to, pisiowym „geniuszom-januszom intelektu” pozostało …

Polityk powinien wykazywać się elokwencją a opozycja nie powinna wykazywać się bandyctwem. Niech Każdy zacznie pouczanie od pouczania własnego siebie. To przynosi jedyne wymierne efekty!

Znam człowieka i wydaje mi się że ma problemy z psychiką, poprzez kariere w polityce posypało mu się życie prywatne, zawodowe, towarzyskie,…co ciekawe kiedyś przeciwnicy z Lesmanem, a teraz połączyło ich PiS :)…

Ten wpis to typowy dla PiS przejaw chamstwa i arogancji. A Błoch to ścisła czołówka !!!