Strona główna Na sygnale Obywatelskie ujęcie pijanej kierującej. Wiozła z sobą dziecko

Obywatelskie ujęcie pijanej kierującej. Wiozła z sobą dziecko

1
Do policyjnego aresztu trafiła 46-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Dramaturgii dodaje fakt, iż kobieta wiozła swoje 3-letnie dziecko.

18 kwietnia około godz. 12.30, w miejscowości Babice, gm. Lutomiersk, dwóch mężczyzn jadących za Fordem zwróciło uwagę, że kierowca pojazdu nie całkiem panuje nad autem. Mając podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy, natychmiast powiadomili policję. Sami widząc, że Ford na moment się zatrzymał zajechali mu drogę, a kierującej kobiecie uniemożliwili dalszą podróż. Ich podejrzenia potwierdzili policjanci z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim, którzy zostali wezwani na interwencję. Sprawdzenie trzeźwości wykazało, że 46-letnia kierująca miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

–  Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Na domiar złego w samochodzie siedział trzyletni syn kierującej. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojcu. Teraz amatorka jazdy na „podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierujemy poza tym słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwą kierującą. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę, która stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Kobieta będzie odpowiadała przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi do pięciu lat więzienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Glupia baba brak odpowiedzialności.