Strona główna Na sygnale Policja podała przyczynę tragicznego wypadku w Lutomiersku

Policja podała przyczynę tragicznego wypadku w Lutomiersku

0

W wyniku rozległych obrażeń odniesionych w wypadku zmarł 19-letni pasażer, mieszkaniec Czołczyna.

Do zdarzenia doszło sobotę około godz. 23.40 na ulicy Kilińskiego w Lutomiersku. Audi kierowanym przez 19-latka jechał0 jeszcze dwóch pasażerów: rówieśnik kierowcy i o 3 lata starszy kolega.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego kierujący samochodem Audi A4 nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na zakręcie utracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze i bokiem uderzył w przydrożne drzewo – informuje st. asp. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kierowcy oraz 22-letniemu pasażerowi nie zagraża niebezpieczeństwo. Zostali hospitalizowani.

Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają pabianiccy policjanci. Kierowca nie pił przed jazdą alkoholu, ale pobrano od niego krew do dalszych badań. Jeżeli okaże się, że nie brał narkotyków lub innych niedozwolonych środków, zapewne przedstawione zostaną zarzuty z art. 177 kk. ” kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

W ubiegłą sobotę na drodze z Dłutowa do Mierzączki Dużej zginęła 20-letnia pasażerka Mitsubishi Carisma (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments