Strona główna Aktualności Z miasta Pół tysiąca maili do prezydenta

Pół tysiąca maili do prezydenta

12

Pabianiczanie zabrali głos w sprawie parku im. Słowackiego. Prezydent chciał wiedzieć czy ogrodzić i zamykać park na noc.

Już chwilę po publikacji naszego artykułu o sondzie jaką ma zamiar przeprowadzić prezydent (WIĘCEJ), w jego skrzynce mailowej pojawiło się kilkadziesiąt wiadomości. Do dziś jest ich około pół tysiąca. Aż 343 osoby chcą, żeby park ogrodzić. Nie zgadza się na to 87 osób. Natomiast 327 osób chce, żeby zamykać park na noc. Przeciwnego zdania jest 106 pabianiczan. Były też maile typu: „zamykać na noc, ale nie ogradzać”. Te sugestie nie były brane pod uwagę.

Swoją opinię można przesłać do 8 września. Więcej informacji o ankiecie na stronie UM.

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak to park zamykać na noc? Ja lubię spacerować wieczorową porą i chciałbym by do parku było możliwe wejście. Zamykanie parku to pozbawianie obywateli swobody. Park z tego co mi wiadomo jest utrzymywany z naszych podatków – podatników, więc chcę tam wejść kiedy mi się podoba.

kościół też jest utrzymywany z moich pieniędzy, a nie mogę wejść się modlić kiedy mi się podoba

O to miej pretensje do swojej wiary i swoich księży, skoro nie ufają swoim wiernym to coś z tą religią macie nie tak.

Kościół to miejsce, w którym raz w tygodniu spotykają się tzw. „wierni” aby porównywać swoje ubrania.

Moim skromnym zdaniem ty i ja (ludzie kulturalni) muszą pójść na ugodę mając na celu wspólne dobro. Odłóżmy na chwilę na bok władzę i spójrzmy na naturę ludzi, obserwujemy ludzi na co-dzień i zakładam, że jesteś świadom istnienia debili i wandali. Nie twierdzę, że innych opcji nie ma (choć na razie nie widzę) ale mamy do wyboru cieszyć się zadbanym i ładnym parkiem do godziny 22 albo mieć cały czas dostęp do parku, w którym widać po raz kolejny bezsilność władz na naturę ludzką.

Według mnie powinien być park zamykany od północy do 7

Wydaje mi się że propozycja godzin otwarcia parku jest poniekąd związana z godzinami pracy SM….

Zamykać na noc? Co to za pomysł?

zamknac park na noc to dobry pomysl bo znajda sie ludzie ktorzy wynja naje*bani z tkalni i pojda do parku i cos rozpi*rdola powinni zamykac od 22 do 6 rano

Kto chodzi do parku w nocy? Po godzinie 22? Podejrzewam, że młodzież chcąca napić się dobrego piwa, lub też inny element z mocniejszymi trunkami. Ogrodzić, zamykać a może na dłużej starczy.

Moim zdaniem ta dyskusja i debata jest trochę bez sensu. Wszyscy mają świadomość kto najczęściej i w jakim celu dewastuje publiczne mienie. I naprawdę wszyscy powinni mieć świadomość, że żadne ogrodzenie ani furtka nie powstrzymają osób, które będą tam chciały w nocy wejść i się napić/coś zniszczyć. A wręcz może zaszkodzić, bo wtedy po sforsowaniu ogrodzenia będzie pewność, że żadnego patrolu gdzieś schowanego nie będzie.

Tu się nie zgodzę do końca. Co prawda sforsowanie ogrodzenia to nie problem ale jakikolwiek odgłos po godzinach otwarcia parku jest sygnałem do interwencji patrolu SM

Nawet oczami wyobraźni nie jestem w stanie ujrzeć tej interwencji SM.