Strona główna Aktualności Z miasta Podwyżka dla Mackiewicza

Podwyżka dla Mackiewicza

42
Okręg 12

Po 8 miesiącach pracy Grzegorz Mackiewicz dostanie podwyżkę. Pracę nowego prezydenta docenili radni miejscy.

Dotychczas Mackiewicz zarabiał 9 884 złote brutto. Na tę kwotę składało się:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 4900 złotych,
  • dodatek funkcyjny – 2100 złotych,
  • dodatek specjalny – 2100 złotych,
  • dodatek stażowy – 784 złote.

Od 1 sierpnia wynagrodzenie głowy miasta wzrośnie o 2 476 złotych. Teraz będzie wynosiło 12 360 zł brutto i jest to najwyższa możliwa pensja (wynagrodzenie zasadnicze wzrasta do 6000) jaką może zarobić prezydent w gminie do 100 tys. mieszkańców.

– Odbieram to jako zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy – podsumował głosowanie prezydent.

16 radnych było za, 3 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułWybór komendanta, czyli niekończąca się opowieść
Następny artykułONR ws. zapomnianych grobów
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a ilu radnych podniosło sobie skoro tak chętnie dokładają prezydentowi ?

pięknie – należy mu się 🙂

A niby za co należy się prezydentowi miasta 10tyś zł? Za brak odpowiedzialności finansowej za podejmowane decyzje? Za rozliczanie raz na cztery lata? Czy za posadkę dla ciebie?

to było z ironią !!! ale widzę że pomimo nie zrozumiałeś to już był powód dla Ciebie do wylewania swoich żali…ehhh powodzenia w życiu

Proponuję jak w Grecji: dodatek za punktualne przychodzenie do pracy, za jedzenie obiadów poza domem, za picie kawy zakładowej, za upały, mrozy, deszcze i wiatry, w tym te po grochówce.

A są pracownicy co w Urzędzie dostają najniższą krajową a robią za dwóch. Teraz Syty głodnego już na pewno nie zrozumie. Wstyd. Miał połowę pensji oddawać a teraz żeby się tylko jak najwięcej nachapać. Na szczęście tylko 4 lata. wyborcy pamiętają.Nie nie myślałam że PIS jest aż taki głupi.

Panie redaktorze po 7 miesiącach pracy a nie po 8 miesiącach, Rada miejska działa od 3 grudnia 2014r.

Uchwała wchodzi w życie od 1 sierpnia.

Tak naprawdę na sukces Pana Mackiewicza oraz wszystkich najwyższych urzędników pracują podlegli im urzędnicy. Więc poza podejmowaniem decyzji ten Pan nic nie robi. Czy produkuje coś poza podpisem na czymś co przygotują doradcy. Prezydent dostaję podwyżkę za dobre decyzje. Czy dostanie obniżkę za źle podjęte decyzje? Wątpię !!!

Jak możesz twierdzić, że prezydent nic nie robi skoro nie byłeś prezydentem. Wiem co mówię, jest to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca.

Trzeba ocenić, czym jest nic nie robienie, liczę na to, że wysoka pensja to branie odpowiedzialności za rządzenie miastem, czyli również wyciąganie odpowiedzialności personalnych wobec tych, którzy nawalili. Czyli nie ma przebacz
3,5 mln zł zwrotu Janosikowego,1 mln zł, -przedszkole nr.4 czyli brak nadzoru nad jednostką budżetowa i oczywiście nowy chicior czy zwrot kasy za „przystanki” jakieś 800 tys zł. To jak Panie Prezydencie rządzi Pan czy tylko gada?

Powiedziałem że podejmuje decyzje. Mówię tylko, że na jego sukces pracują ludzie. Mnie nie interesuje kto będzie prezydentem choć głosowałem na Pana Mackiewicza jednak podwyższanie wynagrodzenia komuś po tak krótkim czasie urzędowania jest conajmniej niestosowne. Są ludzie, którzy pracują kilkakrotnie ciężej za pół podwyzki Pana prezydenta.

Zgadzam się z Tobą w kwestii podwyżki.

Słusznie, cała prawda . To cały sztab ludzi wraz z wiceprezydentami szczególnie pracuje na sukces Mackiewicza. Popieram twoją wypowiedź w 100 % .

Prezydent to zaj… człowiek… wiem cos o tym… pomocny na 100% nie to co p.Ł…ze ma w d…

jesteś prymitywnym d……, tyle w tym temacie

zgadzam się z tobą

Proszę o ujawnienie na jaką organizacje prezydent przekazuje pół swojej pensji, chyba że to był chwyt przedwyborczy, jak wiele innych opowieści.

Niestety nie widzę zmian na lepsze w Pabianicach, więc nie rozumiem podwyżki dla prezydenta. Lepiej było przeznaczyć te pieniądze na zasiłki dla potrzebujących.

Nieststy dziś każdy jest potrzebujący.

Radni z PiS, którzy nie brali udziału w głosowaniu nad podwyżką dla prezydenta to B.Kozłowska, T.Feliksiński i A. Kaczorowski oraz nieobecny W.Wójtowicz.

Ale uchwałę i pomysł radnych PISu dostarczył i opracował (skierował i nakazał) pan CIEBIADA !!!

ciekawe, kiedy w końcu radni PiS się obudzą… obawiam się,że „goetermalny spec” zniszczy jesienny sukces tej formacji… jest na najlepszej drodze…

Pani Kozłowska zrezygnowała z funkcji przewodniczącej klubu PiS.

radni to nie maszynki do głosowania

Hejka a może wiesz, którzy radni PiS wystąpili z tym pomysłem i komu nakazał pan CIEBIADA???

Nagrań rozmów nie posiadam. Nie pisałem,iż radni wystąpili. Proszę pytać rozmówców (radnych PIS ) może oni coś nagrali.

Napisałeś, że jest to pomysł radnych PiS, to chyba masz jakieś nagranie na taśmach.

a wiceprezydenci dostaną podwyżki ?

No w dupach im się poprzewracało!!!!! Miasto „cofa się” w porównaniu do innych okolicznych, pieniędzy brakuje, a temu podwyżkę dają…

to jestem chyba kur*a jakich zart ?

Brawo. Przypomnę, że w kampanii obiecywał oddawać połowę pensji. Jak wybraliście Dychtę-bis to jest jak jest.

chyba żart?! miasto bankrutuje, źle jest zarzadzane – i podwyżka za co?? TO jest iwecej kasy niż prezydemt Łodzi zarabia -SKANDAL!

Chcieliscie Dychte Bis . to nie krytykujcie tylko zachwycajcie sie tym grajdolem nadal.

Trzeba ocenić, czym jest nic nie robienie, liczę na to, że wysoka pensja
to branie odpowiedzialności za rządzenie miastem, czyli również
wyciąganie odpowiedzialności personalnych wobec tych, którzy nawalili.
Czyli nie ma przebacz
3,5 mln zł zwrotu Janosikowego,1 mln zł,
-przedszkole nr.4 czyli brak nadzoru nad jednostką budżetowa i
oczywiście nowy chicior czy zwrot kasy za „przystanki” jakieś 800 tys
zł. To jak Panie Prezydencie rządzi Pan czy tylko gada? Do roboty czas. Jak wynika rządzi Pan sam ze swoim zespołem zatem do dzieła, choćby winni byli w zespole.

Zasadniczą kwestią jest to, że prezydent miasta zarabia więcej niż przeciętny Polak, a to Kowalskiego boli, bo jak to ktoś ma więcej a przecież „nic nie robi”. 12 brutto to niecałe 9 netto.
Moje pytanie do narzekaczy brzmi: ile wg was powinien zarabiać prezydent miasta?
Weźcie pod uwagę, że jest to funkcja, jak by nie było, kierownicza. Kierownicy i managerowie w przedsiębiorstwach o strukturze wielokrotnie mniejszej zarabiają zazwyczaj więcej. Tak wiem, piekarz ma najniższą krajową i pewnie większość kazałaby za tyle wyżyć prezydentowi Pabianic. Tylko czemu na prezydenta kandydowało tak mało Pabianiczan, przecież mogło wziąć udział kilka tysięcy osób.

Dlaczego zaraz żałosny. Sam głosowałem na Pana Mackiewicza jednak wychwalanie urzędników państwowych ponad miarę jest chyba co najmniej przesadzone tym bardziej,że za swoją służbę

…. otrzymują nie małe pieniądze. Za dobrą pracę dostaje urzędnik pieniądze ale czy jak zrobi coś źle to ktoś go za to każe lub obniża mu pensję. Czy jeżeli nowy Komendant Straży Miejskiej się nie sprawdzi i zostanie zwolniony to ktoś poniesie odpowiedzialność za nie trafiony wybór. Otóż założę się, że nie.

PS. Sama jesteś żałosna. Ja nie ukrywam się pod pseudonimami krytykując kogoś.

Tak jak można było przypuszczać kolesie sie dogadali, miasto przedstawia sobą poziom bagna, a zwykła uczciwość zabraniała by przyjąć podwyżkę. Co ten marketingowiec z Pafany osiagnął i zrobił dla miasta? Chyba nic.szkoda ze nie można przekazywać podatków do innego miasta z chęcią bym to zrobił aby taki cwaniak nie czerpał z nich korzyści. ATak apropo za moment są wybory wiec jak widać po naszym moście nie należy głosować ani na PIS ani na PO bo blok samorządowy to nic innego jak PO

głosuj na człowieka , który jest zaangażowany w to miasto!! Podaj przykład.

No właśnie a kto jest w nie zaangazowany?
Jak dla mnie to tylko p. Furman ale on ma swój biznes