Strona główna Aktualności Z miasta Wybór komendanta, czyli niekończąca się opowieść

Wybór komendanta, czyli niekończąca się opowieść

0

Czy tym razem znajdzie się osoba z ciekawą wizją funkcjonowania straży miejskiej?

Po raz drugi ogłoszony został konkurs na komendanta. Tym razem zzterech kandydatów dostało rekomendację komisji konkursowej na to stanowisko . Do 10 lipca prezydent Grzegorz Mackiewicz podejmie decyzję o zatrudnieniu. Ale czy uda się wybrać właściwą osobę?

– Wskazani kandydaci mają od 44 do 59 lat, wszyscy są spoza Pabianic. Trzech pracowało wcześniej w służbach mundurowych, jeden był komendantem straży miejskiej. Do konkursu zgłosiło się ośmiu mężczyzn, wszyscy spełnili wymogi formalne określone w naborze. 1 lipca odbyła się rozmowa kwalifikacyjna z testem sprawdzającym wiedzę. Kandydaci omawiali swoją koncepcję funkcjonowania SM – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy z ratusza.

Przypomnijmy jak prezydent wypowiadał się na temat straży miejskiej podczas kampanii wyborczej. – Jeżeli Straż Miejska nie wypełni wskazanych przeze mnie działań, do których jest powołana oraz nie osiągnie poprawy swego wizerunku rozważę przeprowadzenie referendum w sprawie dalszego istnienia tej formacji – mówił Mackiewicz.

REKLAMA